DVB-T készülékek

Hol és mit érdemes vásárolni.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DVB-T készülékek

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Még 2004.12.16 -án vásároltam a P-Sat Hungary Kft. boltjában egy "DigiPal-2" DVB-T készüléket (Ára: 32.900 Ft). A készülék érzékenysége kiváló, de sajnos, az Antenna Hungária "jóvoltából" kénytelen leszek egy MPEG-4 típusra lecserélni. Ragaszkodnék a jól bevált gyártóhoz, de kicsi az esély, hogy a németek MPEG-4 típust is gyártanak...
Van valakinek tapasztalata MPEG-4 -es, érzékeny tunerú DVB-T készülékkel kapcsolatosan ? Árak is jók lennének...
Avatar
M.Karoly
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.09.20. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Hozzászólás Szerző: M.Karoly »

Szia Feri! Úgy tudom hogy igen is gyártanak a németek MPEG-4-est is. Ne kapkodd el, van már olyan beltéri is ami MPEG-2, MPEG-4 is tudja gondolom ez lenne neked is a legjobb. Nekem a combóm van, igaz egy kicsit drága. De legalább tudok fogni rajta bármilyen adást. Üdv Karesz /kisdobos/.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Köszönöm Karcsi !
Esetleg konkrét típusokról is tudsz?
Feri
Avatar
M.Karoly
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2008.09.20. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Hozzászólás Szerző: M.Karoly »

Szia Kocsis Feri! Meg mindenkinek akit érdekel. A beltéri egységekkel kapcsolatban: Pl: www.direktdigitál.hu itt lehet böngészni, vagy a Pálinkás Attila klubtársunknál érdeklõdni a www.mediavox.hu lapon. Jó böngészést. Üdv. Karesz/kisdobos/. Ui. Természetesen az új beltérikhez egy nagyfelbontású TV-is kell /HDMI/.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

M.Karoly írta:Úgy tudom hogy igen is gyártanak a németek MPEG-4-est is. Nekem a combóm van, igaz egy kicsit drága. De legalább tudok fogni rajta bármilyen adást.
Ha akaratomon kívül is, de megfogadtam tanácsod: Német készüléket vettem, combót és a Direkt Digital -tól. Az elõzményekrõl itt a DVB-T topicban már beszámoltam...
A rövid összegzés:
- "Optibox T1000 HDCX": a legolcsóbb készülék jelenleg, és ennyit is ér. Gyakorlatilag Budapesten és Úrkuton (Kabhegyen) élõknek szánták. Kiváló tetõantenna esetén a Dunántúlon is biztosítja a vételt, de idõjárási tartalék nélkül (!)
- "Strong SRT-8345 CI": Kombi vevõ, a DVB-T tunerje érzékenyebb, mint a "DigiPal-2" -é. És ez nem semmi! Kabhegyrõl, Bratislaváról és St.Pöltenrõl 100 %-os jelminõséget produkál!
Ami a SAT részét illeti: tunerja szintén kiváló. Összehasonlítva a Humax vevõvel: a gyenge jellel jelentkezõ adókat (pl. C sáv, 58,0° NY) kapásból lementi, míg a Humaxnál ez néha 6-8 próbálkozás után sikerült. Más kérdés, hogy 15-20 % jelminõségnél a Humaxon jó a kép, a Strong viszont "kicsi jelre" hivatkozva semmit nem "mutat".
-"Strong SRT-8300 CI": sima DVB-T vevõ, hasonló paraméterekkel, mind combó változata. Én ennek beszerzését javaslom. Ára 7-8 eFt -al haladja meg a talán legolcsóbb Otibox -ét.
:lol:
Avatar
fmdx.hu
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.01.05. 17:10
Tartózkodási hely: Kõszeg
Vételi telephely: Kõszeg
Kapcsolat:

DVB-T MPEG-4 HD adások vételére alkalmas digitális vevõdekód

Hozzászólás Szerző: fmdx.hu »

DVB-T MPEG-4 HD adások vételére alkalmas digitális vevõdekóderek
Folyamatosan frissülõ lista:
http://www.frekvencia.hu/mpeg4hd-stbs.htm

http://www.frekvencia.hu/

Frekivadász
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T MPEG-4 HD adások vételére alkalmas digitális vevõd

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

fmdx.hu írta:DVB-T MPEG-4 HD adások vételére alkalmas digitális vevõdekóderek
Folyamatosan frissülõ lista:
http://www.frekvencia.hu/mpeg4hd-stbs.htm
Nagyon szép munka! Gratulálok! A Honlaphoz is!
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Alcor HD-1500 - MPEG4 HD DVB-T vevõ

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Szevasztok!

Ma került a kezembe a TESCO szórólapja ami 11-étõl aktuális és hirdetik benne ezt a készüléket " potom " 20000 forintért.

Alcor HD-1500 - MPEG4 HD DVB-T vevõ

Mi errõl a véleményetek?

Üdv.: Horváth János
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DVB.t készülékek

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szevasztok.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Karácsonyra megleptem magam egy Strong 8300 CI DVB-T készülékkel.Eléggé sokat szidtam az Optibox T1000-est hogy érzéketlen.Így egymás mellet kipróbálva a két készüléket,rá kellet jönnöm hogy nem is érdemel akkora szidást.Egy nagy hibája van az optibox-nak az hogy igen magas jel erõsségnek kell lennie hogy a jel minõség is megjelenjen. Ugyan is még 70% jel erõsségnél is 0% jel minõséget produkál. (80% jel erõsségnél kapcsol a jel minõség,de akkor már olyan mint a ló rúgás.) Szerintem ez szoftver probléma,csak feltételezem.Ez okok miatt nem használható TV-DX-re. A Strong viszont 40%-kos jel erõsségnél is kezd némi jel minõséget produkálni.

Összehasonlítottam a Faval, Strong, Optibox tunerek érzékenységét és nem gyõzött meg a Strong, hogy a legérzékenyebb készülék,de az alacsony szintrõl induló érzékenység kijelzés miatt a leghasználhatóbb.
Természetes ez akkor lesz mérvadó ha egy komolyabb terjedési idõszakban tudom összehasonlítani!

Ez a szentesi adó a 60 csatin
Kép Kép Kép


Gyenge vétel Kiskõrös 45 csat.
Kép Kép Kép


Kékes vétele a 69 csat.
Kép Kép Kép

Nem mondható hogy nagy eltérések tapasztalhatók!
a Faval produkálta a legegyenletesebb teljesítményt.

üdv podapu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

"podapu" 2009.11.25 -én (03:39 pm) kelt bejegyzésének átemelése:

Sziasztok.

Talán a legjobb áron kínálja a Media Markt a STRONG 8300-ás Mpeg 4-es beltérit 30800-ért. Kártyával 37000-ért.(Hír tv-ATV)Szerintem az eddigi legjobb ár,más forgalmazókhoz képest.
Ha valakit érdekel!
üdv podapu
(adminisztrátor)
Válasz küldése