Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Logovadász!

Igazad lehet; eszembe se jutott Sopron, pedig az analóg korszakban sikerült onnan befognom az RTL Klub adását a C32 csatornán. Akkor valószínűbb, hogy Sopront vételeztem mégiscsak, de elég nehéz beazonosítani a telephelyet, ha ugyanazt a muxot sugározzák azonos frekvencián.
Üdv: Győzi
chucky
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Igen, sajnos az egyik problémámája a digitális sugárzásnak, hogy a gerincadó és az összes átjátszója ugyanazon a csatornán sugároz egy-egy muxot. A probléma idézőjelben, hisz csak nekünk gond, akik szeretnék tudni, hogy akkor pontosan melyik toronyról is vesszük a jelet. Viszont gondoljunk csak bele, még ennyi szabad csatorna sem lenne, ha az átjátszók más csatornán sugároznának, mint a gerincadók.:)

Szabolcs
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1585
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Igazatok van, 300 km felett, azon a pár üres csatornán, mindegy melyik adóról, csak jöjjön valami! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Mind az 5 hazai MUX elindítását követően itt szinte nem maradt üres csatorna...még nem számoltam be a fórumon róla, de karácsony előtt "fölhajítottam" az árbocom tetejére (kb. 6m magasra) egy UHF antennát (egy viharvert Vitech 50-est). Azóta tropót csak tegnapelőtt észleltem, de csak küzdés ez az UHF sávú DX...ha van terjedés, akkor a pár szabad csatornán több adás is jön egyszerre :(
Cegléd TV:
Kép Kép
Metropolis TV és a Most TV:
Kép Kép

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Ma koradélután ismét egy kis északnyugati terjedés hozott jelentősebb vételt: sikerült vennem Kabhegy D multiplexét a C46 csatornán. Ha jól sejtem, kb. 260 km távolságot sikerült áthidalni ezzel.
Üdv: Győzi
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Sziasztok! Székesfehérvár, 10 emletes panel, 4 "emeletű" lepke antenna - érdemes lenne DK fele elforgatnom román és szerb adók vételére? Sajnos komolyabb antenna nem fér bele anyagilag.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok, szia LuciFerko

Érdemes-e? Abban, a magasságban, igen!, Azért, a 10.-ik emeletről jobbak a vételi lehetőségek, mint egy átlagos magasságban lévő antennával, ami 7-10m a földhöz viszonyítva. Míg, a 10.-ik, körülbelül 25-35m-es magasságban van. Ha az antenna földhöz viszonyított magasságát megduplázod, akkor 6dB-nyi plusz nyereséged lesz, valahogy így rémlik az antennás könyvekből.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Amikor a DVB-T topikban emlegetett Szlovák próbálkozás volt, megpróbáltam befordítani DNY felé az antennát. De sajnos a tőlem D-re lévő panel (50m innen) tetején lévő GSM átjátszó szétültette az erősítőt. Ilyen közelsére létezik normális szűrés? 800 mhz-en megy az LTE gondolom, és az a baj.
petercs
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.17. 15:17
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely
Vételi telephely: Sátoraljaújhely

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: petercs »

Üdv mindenkinek!

Szombati (2015. 05. 09) főbb vételeim:
TVR2 - C23:
http://m.blog.hu/pe/peter-cs/image/tvr2 ... _44_02.jpg
TET - C23:
http://m.blog.hu/pe/peter-cs/image/tet_ ... _37_28.jpg
TVR Cluj - C42:
http://m.blog.hu/pe/peter-cs/image/tvr_ ... _29_17.jpg

A szokásos ukrán és román csatornák jöttek még, a TVR2 C21 is bevillant déli irányból.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Az, utóbbi pár hónapban, sajnos eléggé tropószegényes időszak volt. :( Azóta, kevessebb lett, a vehető analóg tv-adók száma is. Gondolok itt, leginkább az Újvidéki TV-re. Az RTV1/2-őt is több mint 3 hónapja (feb 1-jén) sikerült, az előbbit színesben, a 43-son, az utóbbit ff-ben, a 48-ason vételeznem. Bíztam, a tavaszi időben, hátha lesz tropó a lekapcsolás előtt, de sajnos nem volt. RTS1, meg talán a TVR2 amelyek, 1-2 alkalommal jöttek néha épphogy színesben, ezeket leszámítva nem volt értékelhető terjedés errefelé. Az, elmúlt 2-3 napban végre mutatkozott valami a TV képernyőjén. Nagyjából körvonalazódott, mik maradtak még analógban vehetőek innen. (Lásd: lentebb)

Akkor, sorjában:
2015.05.13-ra virradó éjjel, sikerült a BHT1-et jó FF, kis ideig színesben vételeznem, éjjel 1 óra tájban. 2 napra rá, több szerb helyi tv-t is sikerült vételeznem, az országos csatik mellett.

13.-án:
Kép
BHT1, E11......1 óra 3 perckor

15.-én:
Kép Kép Kép
TVR1, R9....1 óra 46 perc........TVR2, UHF21.....1 óra 44 perc......RTS1, E10...1 óra 46 perc

Kép Kép
B92, UHF66....1 óra 40 perc.....Happy, UHF27....1 óra 43 perc

Sajnos, az I-es sávval nincs szerencsém. Kerülget az ES mint, a macska a forró kását. :roll:
Kép Kép Kép
Újvidéki T2-es csomag, UHF43.....R1, 2015.04.29-én dél tájban..........és ma 14 óra 38 perckor

Amint, a baloldali képen is látható, a SYNAPS TSHD-2857-es box jelszintmérője 20%-os (volt 25% is) jelszintet mutat (rossz a feliratozása, ez mindent jelez, még a 4G-t is, a 61-64-es csatikon), az Újvidéki toronyról sugárzott 2-es MUX. Nálam egy T2-es vevővel, talán vételhatáron vagy kis ideig vehető lett volna. Komolyabb tropóról már nem is beszélve. Jó, esetben, akár az ország északi felén is megcsíphető lenne, nagyon jó terjedés esetén. De, csak addig, míg a Szfvár-i adóról el nem indul majd az E-mux sugárzása. (Amit, 20%-nak mutat, az a STRONG-on kb. 50-55% lenne.) Most, jelen pillanatban éjfélkor, az 55-ösön lévő B-muxra (BP-i), a SYNAPS 12%-ot, a STRONG 51%-os jelszintet ír ki. A jobb oldali képen, rádióamatőrök adása által keltett zavar látható.

Kinek, mi vehető még, analóg TV-adás formájában?

Ami biztos nálam, azok ezek:
E5: RTS1 színesben/RTRS szinkronjelnyom, E6: RTS1 szink., E7: ?? azonosítható vétel nem igen volt itt eddig se, E8: semmi jelnyom nem volt, BHT1-nek ott kell lennie még, R8: TVR1 szink., R9: TVR1, színes, E9: két adó, ha jól rémlik, az RTS1 és a BHT1 van itt, R10: TVR1-nek itt kell még lennie, E10: RTS1, ugyanúgy jön mint korábban, E11: BHT1, ez is, E12: RTRS és az 1PRVA kell, hogy legyen a másik, mivel zavarta az előbbit, mást nem nagyon láttam itt. UHF21: TVR2, ez is nagyjából ugyanúgy jön, mint eddig, UHF22: RTS2, látható volt a digitális zaj alól, szintúgy a 35-ön is valami. UHF24: RTS2, jelnyom sincs, 3 hónapja vehető volt még, UHF27: Happy TV, TVR2, szinkr., gondolom a TVR1 is meg van még, UHF31: üres, UHF33: feltehetően 1PRVA, szinkr., ANTENA1-nek még ott kell lennie, UHF36: TVR2, UHF43, Újvidéki 2-es mux, de, gyenge szinkronjelnyom volt 15-én éjjel a digitális zaj alatt, valamelyik szerb helyi tv lesz ott, UHF49: BH, vehetőnek kell még lennie, UHF53: TVR Timisoara, gondolom ez is meg van még, UHF56: Pink, szink., UHF60: Novosadska TV, szinkr., ez még ott van, UHF61: RTS2, szinkr., 2 hete láttam, tegnap már nem, UHF66: B92, UHF68: itt is mocorgott valami.

Hát, kb ennyi. :D

UPDATE:
LuciFerko: Sajnos, nincs olyan szűrő, ami azt, a nyamvadt 4G-t kiszűrné, pláne ilyen közelről, akár a távolságot nézem, akár a frekiket illetően, a 60-as csatin lévő adást, még áteressze, a 61-est már nem. Nagyon, bolond volt az-az illető ott fentebb valahol, amikor erről a "digitális dividenda" hülyeségről döntöttek a GE '06(?)-on. Nem, lenne itt a 4G, lenne mindenhol freki az E-muxnak. Mi, lesz akkor, amikor a 700Mhz fölötti frekiket is (ki)söpörni kell? (UHF49-59) Ami, meg a szlovák DVB-T vételedet illeti, lehet, hogy beijedtek a vételi beszámolódat olvasván és visszavettek a teljesítményből? (Konkrétan, eltűntek)

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése