TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Sziasztok!
Ezen a logón elgondolkoztam mi lehet, de úgy néz ki Mega TV Grúziából - tegnapi vétel :)
Kép Kép
Szia Józsi!
Figyelmesen elemezve a vételi fotóidat, nagy bizonyossággal vélelmezhető, hogy azok nem a grúz, Mega TV vételéből származhatnak! A gúz, részben hasonló programazonosító jelképénél, és a program logójánál is "merev, szögletes" vonalakból áll a "logo", itt viszont az alsó részén egy határozott "ív" öleli a "7-es" hasonló képjelet.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Misi!
ING-SAT írta:Szia Józsi!
Figyelmesen elemezve a vételi fotóidat, nagy bizonyossággal vélelmezhető, hogy azok nem a grúz, Mega TV vételéből származhatnak! A gúz, részben hasonló programazonosító jelképénél, és a program logójánál is "merev, szögletes" vonalakból áll a "logo", itt viszont az alsó részén egy határozott "ív" öleli a "7-es" hasonló képjelet.
Üdv.
Nekem is ez volt az első megfigyelésem és ez okozta a bizonytalanságot, de ezt az ívet csak mi "képzeljük" oda, a zajos kép és a kis felbontás miatt. Ha megnézzük a csatorna "új" logóját, ill. az adást a webről (web 16:9, a földi adás 4:3-ban összenyomott 16:9-es kép). Itt egy állókép a online adásból f-f-re konvertálva:
Kép Kép

üdv Józsi

ui: újraszerkesztettem a hozzászólást, az első fotó a webről, a második a képernyőről...
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

ING-SAT írta:
Németh Józsi írta:Sziasztok!
Ezen a logón elgondolkoztam mi lehet, de úgy néz ki Mega TV Grúziából - tegnapi vétel :)
Kép Kép
Szia Józsi!
Figyelmesen elemezve a vételi fotóidat, nagy bizonyossággal vélelmezhető, hogy azok nem a grúz, Mega TV vételéből származhatnak! A gúz, részben hasonló programazonosító jelképénél, és a program logójánál is "merev, szögletes" vonalakból áll a "logo", itt viszont az alsó részén egy határozott "ív" öleli a "7-es" hasonló képjelet.
Üdv.
Ez a MegaTV :)
www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=megatv
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

LuciFerko írta: Ez a MegaTV :)
http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=megatv
Ha nem csak a "saját magunk...", hanem a mások kommentjét is figyelmesebben olvasnánk, akkor ismert lenne, hogy a grúz Mega TV-t (és a logoját is!) én HD-ban veszem műholdról! Nekem ehhez nem kell Myvideo lényegesen gyöngébb minőségű adása! A Grúz (Mega TV) vételi beszámolóm, "logókkal", többek között a Fórum "MPEG-4 HD műholdvétel" topikjában, a 2014.08.18-i kommentemben is szemlélhető, elemezhető!

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma kora este is látható volt pár adás az I. sávban. Azonosítható adások Jordánia ill. Oroszország (dél-nyugati rész) és Ukrajna (keleti rész) területéről jöttek. Itt van pár fotó:
R1 ill. R2:
Kép Kép Kép Kép
R2 azonosítatlan adás:
Kép Kép
A vétel időben 8 perccel a színes R2 Lugansk-i vételt követően, 10 perccel R2 1tv Pyatigorsk és kb. negyed órával a színes R1 1tv - feltehetően Szocsi-i adóállomás vétele előtt. Képvivő frekvencia offsetet mértem és ez alapján próbáltam az adóállomásokat beazonosítani. Ha már belekezdtem elmodom, érdekes volt látni, hogy a R1 "0"-ás offsettel üzemelő Szocsi adóállomás színes "1tv" vételét követően 2-3 perc interferencia után ismét az "1tv" volt látható elég jó minőségben, de a képvivőt mérve ez az adó "8p"-s offsetettel rendelkezett, vagyis ez már a "szomszédos" Vladikavkaz adóállomás. :D

üdv Józsi
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Németh Józsi írta:de a képvivőt mérve ez az adó "8p"-s offsetettel rendelkezett, vagyis ez már a "szomszédos" Vladikavkaz adóállomás. :D

üdv Józsi
8p? Ez milyen egység?

Amúgy milyen listában vannak benne ilyen pontosan a képvívő frekik?

Érdekes, hogy az R1 csatorna ENNYIRE tele van ott pakolva :)
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!
LuciFerko írta:8p? Ez milyen egység?

Amúgy milyen listában vannak benne ilyen pontosan a képvívő frekik?

Érdekes, hogy az R1 csatorna ENNYIRE tele van ott pakolva :)
Végén kezdeném: az R1 úgy van kiosztva, mint volt szerte Európában. A két említett adóállomás kb. 350 km-re van egymástól...ha belegondolsz a 49,75 MHz üzemelt Budapestről, Nagykanizsáról, Ostravából, St. Pöltenből, stb...kb. 300-400km-es "raszter". Hol találod ezt meg? - "talán nem ismered" az FMlist-et :roll: http://www.fmlist.org/tvlist.php - sajnos nem teljes a lista :(
Milyen egység? - sorszinkron frekvencia 1/12-ed részének a többszöröse. Vagyis 8p=fképvivő+(15625Hz/12)*8 (p=plusz, m=mínusz)
https://en.wikipedia.org/wiki/Frequency_offset

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Kifelé tartunk az "E sporadic" szezonból, de azért van még egy-két érdekes vétel. Tegnap este 22:30 (!!!) környékén vettem két adást meglepően rövid "ugrással" 800-900km körüli távolságból (R1 ill. R2) :)
Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

A mai vételeim R1, R2 csatornán történtek.

R1 1tv Kép R2 Russia 1 Kép
I+U (ju) Kép 24 es hírcsatorna Kép

Üdv: Hajnal István
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Az R1, és az R2 jött nálam mind a kettőn az 1tv.
R1 https://drive.google.com/file/d/0B5CgBC ... sp=sharing, R2 https://drive.google.com/file/d/0B5CgBC ... sp=sharing.

Üdv: Hajnal István
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Válasz küldése