DVB-T / DVB-T2 műsorszórás Magyarországon.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
fgabor87
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.05.04. 12:28
Vételi telephely: (nem aktív felhasználó)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: fgabor87 »

Vártam, hogy a közleményben hátha lesz valami szó Dunakanyart érintő változásokról, de semmi. Teljesítményemelés sem lesz egyik közeli adón sem.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Az OFF, átrakva, a helyére.

fgabor87: A Dunakanyar környékén lévő települések TV-csatornák "nem vehető" vételi problémáival nem kerestétek még meg a 2 ker. tv-t? Amennyire szenzációhajhász, bulvár-jellegű hírekre vannak ráállva, szerintem leadnák, "szenzációként" tálalva, hogy vannak az országnak olyan települései, ahol az analóg TV-adók megszűnésével, a digitális korszakban TV csatornák nélkül maradtak a falvak/kisvárosok lakói.

A kábeltv-s bekötési ár, meg kész vicc. Analógban, valamely üres frekin nem vehető szemcsésen, de legalább színesben akármelyik kábelen továbbított TV műsora? Lehet, hogy az országos adók egyike is pont ilyen üres frekin vehető, így átmeneti megoldásként szóba jöhet, annak vétele. (Elméletben vehető.)

Üdvözlettel:
logovadasz
fgabor87
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.05.04. 12:28
Vételi telephely: (nem aktív felhasználó)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: fgabor87 »

Szia.

Nem, nem kerestük meg. :) Nem ismerem egyébként a tv-t, de azért fontos, hogy olyan helyen foglalkozzanak vele, ami nézettebb, úgy nagyobb a hatása. De egyébként nem ilyen áron szeretnénk megoldani, hanem együttműködéssel. Egyelőre három fő vonal van, amin mehetünk, de ezek egy részét meg kell vizsgálni, hogy egyáltalán kivitelezhető-e. Szóval nem egyszerű. De az AH részéről is egy helyben állás van sajnos, se jót, se rosszat nem tudnak mondani.
Igazából én azt érzem, hogy elfogyott a pénz, mert most az E-MUX kiépítése is megállt. Ugyan indul pár főadó, de a második ütemre kiírt átjátszóadók indulását még ők sem tudják, mikorra várható. Már maga a második ütem felirat is ki lett szedve a táblázatból.
Arról már nem is beszélve, hogy az év elején nagy hévvel beharangozott év végig teljes ország DAB lefedése is eltűnt a süllyesztőbe.
De ez csak személyes megérzés.

Kábel tv-s dolgot nem próbáltam. Mivel ma jött ki a hír, de már pár napja amúgy tudom, hogy a Telekom idén lekapcsolja az analóg műsorszórást a kábelhálózatán, nem is lenne értelme. Sajnos már csak IP TV marad, ahol pl a szociális csomagért (4 csatorna) 45.000 Ft-os bekötési díjat kérnek. Meg ugye IPTV esetén korlátozott a végpontok száma (max 3), és mindenhova beltéri kötelező havi 870 Ft/db áron.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Titokban bővült a "Mindig TV Extra" csomag programkínálata........

http://www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek/ ... magja.html
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
fgabor87
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.05.04. 12:28
Vételi telephely: (nem aktív felhasználó)

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: fgabor87 »

Nem kérdés, hogy a Bonum tv-vel egyetemben kinek a hatására kerültek bele a kínálatba...
Érdekes lesz, hogy az M4 és M6 indulásával hogyan fogják ritkítani a csatornákat, hogy ezek felférjenek.
Úgy érzem, elég nagy a fejetlenség most az AH-nál államosítás után.
340 fős településen megépült egy plusz átjátszóadó teljes titoktartásban, bejelentés és minden nélkül. Itt az 5* nagyobb település maradt ugyan úgy ellátottnak jelölt ellátatlan. Indok: nincs pénz. Pénzesgyőrre volt, meg tegnap olvastam, hogy egy 10 milliós megállapodást kötött az AH valami céggel adattárolókra.
Suttyomban bővült a csatornalista, amikor már így is túlzsúfolt.
Furcsa dolgok történnek néha.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Nem, kimondottan DX-jellegű, inkább ide írom, ha még senki sem tett említést róla.

Pár, napja dec 4.-én délután 2 órakor indult el a Vintage TV tesztadása, a MindigTV B-multiplexén. (LCN szerint, a 11-es programhelyen.) Amely tv-csatornát, ami az Alapcsomagban érhető el, az alábbi időpontokban, 17 óra és 23 óra között kódolatlanul is vehető. A mai nap folyamán, a tesztről tájékoztató szöveg mellett megjelent a csatornalogó is.

Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Talán ide illik a téma a legjobban.

Van ugye ez az állami LTE hálózat 450 megán (pontosan 462-466 mhz).

Elvileg márciusra kész lett a halózat, ennek ellenére május elején tőlem 200 méterre egy toronyházra felhúztak 3 db 450-es LTE panelt, feszített tempóban, 3 nap alatt kész lett. Az egyik pont "belenéz" az antennámba. Pénteken próbálták ki, az eredmény az lett, hogy a 22-es csatornán Kabhegy minősége 93%-ról leesett 56-ra, és akadt a kép. Az SDR meg kiakadt, 88 mhz-nál is zavart okozott.

Egy 4 bemenetes erősítő-közösítővel van most lehozva az FM+TV antenna. Be lehet építeni valami szűrőt? Mert ez így nem lesz jó.

Szerk.: Hétfő hajnaltól teljes grafttal megy az LTE adó, és annyi a teljes UHF sávnak, az sem segít ha átfordítom az antennát másik irányba. Még az FM sávot is bezavarja, erősítőnek annyi.

Ez esetleg segíthet? http://www.antennak.hu/index.php?lte_va ... 90&id=1572 Mondjuk ide édeskevés lenne a -15 dB szerintem.
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Vagy mondjak búcsút az UHF-nek? :shock:
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Az erősítő vezérlődik túl ennyi. LTE szűrő beépítése kell. Ha így sem jó ki kell hagyni az erősítőt.
Üdv.: podapu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T műsorszórás Magyarországon.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

podapu írta:Szia.

Az erősítő vezérlődik túl ennyi. LTE szűrő beépítése kell. Ha így sem jó ki kell hagyni az erősítőt.
A "normál" LTE szűrő 790 MHz felett vág, de nekem 470 MHz alatt kéne. Egy -50dB csillapítás már tökéletes lenne. Magyarul egy 470 MHz felüláteresztő vágószűrőre lenne szükségem. Mivel 30m kábel van, az lent leosztva 3 felé, így kell az erősítő.
Válasz küldése