DVB-T / DVB-T2 mûsorsugárzás Szlovéniában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

bõvült a szlovén B-mux

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Bõvült a szlovén B-programcsomag, az iTV-vel.
Jó vételt: Szilárd
Kép
Horváth Szilárd
DLaci
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.02. 19:44
Tartózkodási hely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske
Vételi telephely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske

Hozzászólás Szerző: DLaci »

Sziasztok!

A szlovén A-MUX fogható a 27-es csatornán is pár napja,de jelen pillanatban az eddigi 66-os csatornán viszont nagyon legyengült a vétel,legalábbis itt Szentgotthárdon az én vételi körülményeim között.Eddig ez a vételgyengeség a 67-es csatornán volt tapasztalható,ahol a B-MUX fogható,ott most stabil a vétel.Ezen utóbbi frekvencián csak három adás látható (ebbõl egy promóciós csatorna).Érdekesség,hogy ide került át a TV3 mûsora,amelyik eddig az A-MUX-on sugárzott.
DLaci
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.02. 19:44
Tartózkodási hely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske
Vételi telephely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske

Hozzászólás Szerző: DLaci »

Még egy kis adalék:az A-MUX-ra viszont felkerült az Info TV (iTV) nevû adó.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

szlovén A-mux, 27-es csati

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A mai hajnalban, pozsonyi adásszünetben, sikerrel sikerrel és stabilan fogtam a 27-es csatornán a szlovén A-multiplexet. A 67-es csatornán közben nem jött a B-mux. A legújabb lista szerint Pohorje A-mux a 66-osról a 27-esre állt át, Plesivec, és a többi adóval egyetemben, csak kis adók maradtak a 66-on. Nem vagyok biztos benne, de mintha Pohorje analóg sugárzását leállították volna, de legalábbis jól lecsökkentették a teljesítményüket, nem "látom" õket.
Szia DLaci! Neked mi a tapasztalatod?

Egy fotó a számomra új csatornáról (legutolsó szlovén A-mux vételemkor még nem volt a csomag része).

Most, délelõtt van egy gyenge terjedés, északi és déli irányból is. Stabil Jihlava A- és C-multiplexe (245 km) és Zágrábból is mindkét mux stabilan jön. Távolabbi analóg vétel mindössze egy lengyel adó a 41-en (a szokásos TVP-2), Budapest és a szlovák Markíza zavarásával.

Jó vételt, üdv.: Szilárd
Kép
Horváth Szilárd
Avatar
hg1dbt
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2008.10.03. 16:55
Tartózkodási hely: Gyõr
Vételi telephely: Gyõr

Hozzászólás Szerző: hg1dbt »

Szia Szilárd!

Pohorjérõl lekapcsolták az analóg az 56-os szlovén 2 és az 59-es POP TV-ét is.Ezért nem vételezted õket.
Az újnak nincs párja!
Üdv:Tibi
DLaci
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.02. 19:44
Tartózkodási hely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske
Vételi telephely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske

Hozzászólás Szerző: DLaci »

Szia Szilárd!

Én is csak megerõsíteni tudom,hogy nincs már analóg vétel Pohorje-rõl.Sõt szerintem sehonnan sincs,mert egy darabot nem találtam tegnap este az egész UHF sávon.(Érdekességképp: egy VTV nevû kis helyi adót látok analógban még az 52. csatornán,ami az infójuk szerint Plesivec-rõl jön,ha jól láttam.Az infojuk szerint még másik két adóról is sugározzák,de nem volt idõm felírni.Amint elcsípem újra a képújságban,akkor beírom ide a témához,ha esetleg vadászni akar valaki rá.)

Nem ehhez a topichoz tartozik,csak megemlítem,hogy amíg a szlovén adók lényegében tökéletesen jönnek nálam Pohorje-rõl,addig a hasonló távolságban lévõ horvát adók meg sem nyikkannak,pedig Szlovénia felé sem jobb semmivel a rálátásom.

Az az RTS nevû mûsor szerintem nem annyira új,mintha régóta látnám már,de nem akarok butaságot mondani.
A 66. csatornán néha veszek valami harmatgyenge jelet,idõnként le is keresi a beltéri,de nem tudom,pontosan honnan jöhet a szlovénoktól.
DLaci
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.02. 19:44
Tartózkodási hely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske
Vételi telephely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske

Hozzászólás Szerző: DLaci »

Sziasztok!

A nem rég említett VTV nevû szlovén adó Velenje-bõl digitális sugárzásba kezdett az 52. csatornán (722 MHz) VTV_test néven.
Ha valakit jobban érdekel a dolog és vadászni szeretne rá,akkor az alábbi oldalon több infot talál róla: http://www.vtvstudio.com/ Ezen belül az "O podjetju" fülön a "Karta pokrivanje" almenüre kattintva térképet és frekvenciákat is lehet olvasgatni.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Február elsejei terjedésnek köszönhetõ, hogy a Szlovén Televízió DVB-T adása sem maradt ki a vételek sorából. Akkor még nem gondoltam hogy ennyire erõs troposzferikus terjedés alakul ki.
Elsõnek a C27/H csatornán fogtam a Szlovén digitális adást,feltehetõen Pohorje adóállomásról. De kétségeim voltak mivel az adás jóval délebrõl jött most, mint ahogy máskor jön,szinte Horvátország irányából. Nem sokkal késõbb a C37/H csatornán is megjelent egy Szlovén adó, és ekkor már biztos voltam benne hogy nem a Maribor környéki adásokat veszem. A C37/H csatornán sugárzott adások Szlovénia középsõ és nyugati oldalán találhatók. A legvalószínûbb a Ljubljana és Krvavác környéke, mivel itt található egyetlen nagyobb adó Krvavác C37/H 25 kW teljesítménnyel, a többi csak pár száz W-os adó. A C37/H csatornán sugárzott adások: SLO1, SLO2, SLO3, VAS KANAL, POP TV, KANAL A, INFO TV.

Kép..Kép..Kép..Kép

Ekkor még kevés képet készítettem, csak itt kezdtem rájönni, hogy nem egy gyenge kis toposzférikus terjedésrõl van szó.

Üdv.:podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Kum, A-mux

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Az elmúlt napokban, többször is fogtam Kumot, a 45-ös csatornán, ahol a szlovén A-mux nem teljesen egyezik meg, a Pohorjéról továbbítottal: Slo1, Slo2, Slo3, PopTV, KanalA, InfoTV, Vas Kanal. Ezt a csomagot sugározza Krvavec is, amit Gyuri februárban fogott.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A Szlovén DVB-T adás sem maradt ki a vételek sorából. A C27/H (382 km) csatornán feltehetõen Pohorje adását fogtam, nem most elõször, és ezért kérném a határ mentén aki gyakrabban nézi az adásukat, mivel a beltérim csak 2 adást talált ezen a frekvencián. A POP TV és a KANAL A mûsorát. Mivel az 1-2-3 és az info-tv, RTS mûsora nem volt rajta. Tudtok e errõl a változásról, vagy csak az ingadozó jelerõsség miatt nem tudta eltárolni a beltéri.
Úgyszintén a C67/H csatornán a másik Mux-on vehetõ volt 3 adás a Norkring-MUX B, TV 3, PINK SI, adások.
Kép.Kép.Kép

Üdv.: podapu
Válasz küldése