DVB-T / DVB-T2 mûsorsugárzás Szlovéniában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

programok a csomagban

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri, sziasztok!
Sikerült Pohorjéról elcsípnem a 27-es csatornát, jelenleg 6 csatornát sugároz: SLO1, SLO2, SLO3, KanalA, POPTV, TV Maribor. Valószínû, hogy egy másik adót foghattál, vagy esetleg rosszul tárolta le a beltérid.
Az osztrákok a 23-on és a 26-on Grazból (5,6 kW) tényleg vertikálisan, de Graz-Schöklrõl (47,86 kW) horizontálisan sugároznak. A graz-schökli adó Öttevényen nagy térerõvel, stabilan fogható.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szilárd.

Lehet hogy a beltéri ennyit mentett, mivel folyamatosan ingadozott az adás! Hol 90%-kos volt a jel de a következõ másodpercben meg semmilyen. Ez így változott folyamatosan. Azért kérdeztem mert az Osztrák is hasonlóan jött mint a szlovén. Azt viszont rendesen mentette. Valamirõl visszaverõdött a jel mert hirtelen iszonyatosan erõs jelszint keletkezett és olyan gyorsan el is tûnt teljesen.
Köszönöm az infót!
Szia
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nem gyakran látok szlovén DVB-T adást, mint ahogy látni lehet az utolsó hozzászólásomban, kb. egy éve.
Pohorje C.27/H Vételi távolság: 383 km. Mux A. Az adás 8:55-ig volt vehető.
Kép.Kép.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Már az este erős tropó alakult ki a déli irányból,reggelre felerősödött a nyugati irányból is, és jó vételek alakultak ki Szlovéniából és Ausztriából.
Sikerült vennem a Szlovén Tv adását Pohorje a C.27/H, A mux. A vételi távolság 382 km.

Kép.Kép.Kép.Kép.
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Kb: 11:00-től jelen van ismét a Szlovén tv BVB-T adása is a C.27/H csatornán.

Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nemsokkal az Osztrák adás vétele után sikerült vennem a Szlovén DVB-T adást a C.27/H csatornán A mux, Pohorje adóállomásról. Vételi távolság: 382 km.
Kép
-----------------------------------------------------------------------------
Délelőtt 10:30-ig volt vehető az adás, de ahogy sötétedett és gyorsan hűlt a levegő, 17:00-től néha néha rövid időszakokra visszatért az adás, majd úgy 19:oo-től folyamatos a vétel, jelen pillanatban is 68/100 % minőségben vehető a DVB-T adás.
Ritkán látom a Szlovén adást, utoljára 10.25-én egy hónapja, de akkor nem láttam az I-TV műsorát. Bővült volna a csomag? Jelenleg 10 adás található az A mux-on.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Mára virradó éjjel, a terjedésnek köszönhetően, az alábbi szlovén tv-csatornákat tárolta le a beltéri, rádiókat nem láttam. Dacára annak, hogy az antenna Sopron-Pozsony körüli irányban áll körülbelül, ehhez képest kb. 75-90 fokkal merőleges szögben van Szlovénia, az UHF27-es csatornán jött. Ha jól sejtem Pohorje lesz. Nagy valószínűséggel összejött volna a vétel, az adó irányába állított antennával, a megfelelő időpontban. A Duna TV van a kép jobb oldalán.

A TV-k listája: SLO1, SLO2, SLO3, POP TV, KANAL A, GOLICA TV, PLANET TV, TV3 MEDIAS, TELE M

Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: csadam »

Jó estét mindenkinek!
Tud-e arról valaki, hogy Szlovéniában indul még egy multiplex? Ez lesz a "C" mux. Elvileg ezen lesznek a kereskedelmi csatornák (Pop, Kanal A, TV3, Planet, Golica). Ez Pohorje esetében az UHF 37-es csatorna (reggel ezt fogtam). Start: október 14.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Television_in_Slovenia
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

Igen, már több telephelyről is elindult a MUX-C sugárzása, panorámaképekkel.

Ezen az oldalon a térképen kiválasztva a megfelelő MUX-ot megtalálod az üzembe helyezett telephelyeket:
http://www.svetidej.com/informacije/dvb ... enija.html

Megjegyzés: MUX-B megszűnt, ilyen nem is lesz. A MUX-A és C csomagokat a Szlovén Közszolgáltai Televízió üzemelteti, A lesz a közszolgáltai, a C a kereskedelmi csatornáké.

Üdv.

Franjo
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Már régen írtam ebbe a topicba, de most már napok óta minden nap tudom fogni a 37-en (mivel üres csatorna volt) az új, C multiplex infóját, így eljött az ideje. :-) Nem tudom, megy-e Pohorjéról a C-mux sugárzása, mert innen viszonylag könnyen elérhető Plesivec is. Pohorje és Plesivec az analóg korszakban változó erősséggel, de egyaránt fogható volt.

Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése