DVB-T / DVB-T2 mûsorsugárzás Szlovéniában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DVB-T / DVB-T2 mûsorsugárzás Szlovéniában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A szlovén DVB-T adókkal kapcsolatos infók...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Viszonylag naprakész infót ezen linken találhattok:
http://www.kocsis-ferenc.hu/htm/dvb-t.htm
DLaci
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.02. 19:44
Tartózkodási hely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske
Vételi telephely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske

Hozzászólás Szerző: DLaci »

Szia Feri!

Kicsit pontosítanám,amit a szlovén adókról jeleztél a honlapodon.Feltéve,hogy nem értettem félre.Azt írtad,hogy a Kanal Pop, TV Pika, Kanal A, Viasat TV-3, RTS mûsorok pillanatnyilag nem sugároznak.Nem rég újraindultak,az összes jön.
Amúgy én is vettem egy Strong 8300 CI földi vevõt és próbálgatás közben felfedeztem egy jelet a 39. ( 618 MHz ) csatornán ( 8K,2/3,QPSK,1/4 ).Egyelõre nem tölt le innen semmit,csak a 45%-os jelet jelzi meg a 95%-os minõséget.Nem tudod,mi lehet ez itt Szentgotthárdon?Osztrák vagy szlovén?

üdv:
Laci
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

DLaci írta:Szia Feri! Azt írtad, hogy a Kanal Pop, TV Pika, Kanal A, Viasat TV-3, RTS mûsorok pillanatnyilag nem sugároznak. Nem rég újraindultak, az összes jön.
Szia Laci!
Köszi az infót!
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

DLaci írta:Azt írtad,hogy a Kanal Pop, TV Pika, Kanal A, Viasat TV-3, RTS mûsorok pillanatnyilag nem sugároznak.Nem rég újraindultak,az összes jön.
...felfedeztem egy jelet a 39. ( 618 MHz ) csatornán ( 8K,2/3,QPSK,1/4 ).Egyelõre nem tölt le innen semmit,csak a 45%-os jelet jelzi meg a 95%-os minõséget.Nem tudod,mi lehet ez itt Szentgotthárdon?Osztrák vagy szlovén?
Köszönöm az infót. Én csak ritkán látom a szlovén muxot. Javítom a táblázatot.
Ami az "új" régi adót illeti: Graz -ot veszed az UHF-39 -en, nagy térerõvel - csakhát vertikális az adó... Kép azért nincs, mert az DVB-H (!) Kicsit alább ott van az osztrák oldalon ez is.
DLaci
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.02. 19:44
Tartózkodási hely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske
Vételi telephely: Szentgotthárd/Budapest/Tiszakécske

Hozzászólás Szerző: DLaci »

Na igen,közben megtaláltam az infot az oldaladon.Köszi a kiegészítést!Sejtettem,hogy DVB-H lesz az.Bocsi,hogy a szlovén topicba írtam!
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

szlovén 2. mux.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Ma reggel, elsõ ízben fogtam Pohorjéról, a 67-es csatin a 2. multiplexet.
Hét csatornát rögzített a tévém, de csak egy ad mûsort, egy pedig egy inzertet futtat. A többi sorrendben: program3, program4, .... program7, üres programhelyek.
Üdv.: Szilárd
Kép Kép
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Kum - Trdinov Vrh mux A

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A mai este folyamán sikerrel vettem Kum digitális csomagját, a 45-ös csatornán (275 km). További új fogott adók a mai napról: Nagykanizsa, a 24-es csatornán, Bécset nyomta el, 92%-os jelerõsséggel (!), valamint a horvát Psunj a 39-en, 75%-kal (250 km).
A szlovén "A" csomag Kumból: Slo1, Slo2, Slo3, Pop TV, Kanal A, TV Pika, Viasat 3, Vas Kanal.

Jó vételt, üdv.: Szilárd

Kép..Kép..Kép

Kép..Kép..Kép

Kép..Kép
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DVB-T

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma a kora reggeli órákban sikerült vennem a Szlovén digitális adást a C66/H Pohorje (Maribor) állomásról. Távolság:375 km.
Ezeket az adásokat mentette a beltéri, mentési sorrendben.:SLO 3, SLO 1, TELE M, SLO 2, POP TV, KANAL A, TV 3, RTS, TV PIKA.
Viszont igen erõs jelem volt a C67 csatornán,de csak "No Name" neveket mentett el a beltéri 10 kódolt adást ugyan ebbõl az irányból.

Szilárd, kérnék egy kis segítséget,a 67-es csatornán a Szlovénoknak elõfizetéses csatornáik vannak? Mivel én nagyon ritkán látok Szlovén adást, így nem tudom mit fogtam.
Kép

Elõre is köszönöm. Gyuri
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

67-es

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!
Gratulálok a szép szlovén vételekhez! Elég gyakran fogom a 67-en a szlovén B-muxot, a 67-esen, július 3-i hozzászólásomban találsz némi információt, véleményem szerint csak tesztsugárzás, mert csak egy mûsor megy rajta, ami része az A-muxnak is, a Viasat3, és még a Pink.si nevû adás szignálja fut. A többi egy színskálát ad egy zenei szignállal, de a csatornalistán is csak a mellékelt feliratok futnak.
Üdv.: Szilárd
Kép
Horváth Szilárd
Válasz küldése