EGYEBEK

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

Részvétem, nem semmi volt az a 26.-ai vihar. A városom is kapott belőle, aminek eredménye egy közel 4 órás áramszünet lett. Itt nagy fákat nem csavart ki a szél (nem láttam), de mindent letörött gallyak borítottak...egész nyáron nem volt ilyen. Szerencsére az antennáim megúszták, bár a szél az antennákat úgy rángatta, hogy az AR-302 forgató közel 90°-ot eltekeredett, a mechanikus végállás ütközőnél állt csak meg - én meg néztem az ablakból és vártam mikor száll el árbócostól.

Ha kell segítség a helyreállításban, csak szólj.

üdv Józsi
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!

Elérkezett az antenna karbantartás ideje, így a földi árbocomat hétfőn "leengedtem", de várhatóan még a héten ismét üzembe áll.
Aztán kipróbálhatom a DVB-T2 vevőmet is. Igaz, a választék Ausztriában kicsi. Az ottani "Mindig TV" két készülékkel rukkolt a piacra.

Üdv: Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Elérkezett az ideje, hogy beszámoljak az ismét hadrendbe állított QTH -m segítségével üzembe helyezett >simpli TV Box+ "T4112"< típusú, DVB-T2 vevővel kapcsolatos tapasztalataimról. Ausztriában az ottani Simpli TV (a magyar Mindig TV megfelelője) két beltérit forgalmaz (T2112 illetve T4112), az általam vásárolt a jobbik.
Nos, a készülék egyaránt veszi a DVB-T2 és DVB-T (MPEG-2 és MPEG-4) adásokat. Kártya behelyezése után a kódoltak is élvezhetők. Így a magyar kódolatlan adások minősége is kiváló. Mindig TV kártyám nincs, így azt nem tudtam tesztelni.
A készülék érzékenysége kiváló, gyakorlatilag azonos az általam is használt "Strong SRT 8345 CI" típuséval. Az osztrák "D", "E" és "F" muxok vétele 10 Euro/hó díjért biztosítható.

Üdv: Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!

Úgy tűnik, hogy az "Olvasóink kérdezik", valamint a "Csere-bere" topikunk olvasottsága manapság alacsony. Az előbbiben több olvasónk remél választ. Kérlek Benneteket, akik az adott helységek vételi lehetőségeiről gyakorlatból többet tudnak, válaszoljanak.

Üdv: Feri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok. :D

Nem csak rossz hírem van az antennákról és az árbocról!
A múlt év októberében egy szélvihar eltörte a forgatót és elkellet bontani és újra telepíteni az antennákat.
Akkor Horváth Szilárd barátunknak köszönhettem a segítséget és helyreállítottuk az antennákat ki javítottuk az árbocot.
Az ősszel már nehezem mozogtam a folyamatos hát-és gerincfájások miatt, és nem igen bíztam, és nem is bírtam olyan sokat mászni hogy egymagam rendbe tegyem és felvigyem az antennákat.
Sajnos áprilisban meg ismétlődött a baj, egy vihar után ismét a földre kerültek az antennák. Májusban meg műtötték a gerincem ami lassan gyógyul, de sok időt töltöttem a szegedi klinikán, így elmaradt a javítás.
A mai napon fel kerültek az antennáim! Amit most Németh Józsi barátunknak köszönhetek!
Hálásan köszönöm fiuk!

KépKép
(Megjegyzés: az egyes képekre "klikkeléssel", azok mérete 600 x 800 képpontpixel méretűre megnövelhető!)

Ma este már DVB-T2-ben nézem a Szerb tv adását! :)

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Rottenbacher Sándor Fórum-, és amatőrtársunk TV-DX-es hobbyjáról a munkahelyi (Zollner Elektronik AG) üzemi lapjuk 2014. szeptember havi számában, egy ismertető írás, beszámoló jelent meg, melyet itt, a Fórumunkon is bemutatnék:

Kép

Az üzemi lapjuk bemutatása, annak hátoldali megjelenítéésvel:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Az ünnepek alatt végre volt időm áthozni az antennákat az új QTH-mra, amely mostantól Hatvan városában lesz.
Egyelőre a tetőtérben van összerakva egy 7 elemes Yagi URH antenna, mellyel tapogatom az étert. Ha javul az idő kikerül egy 6 méteres árbócra egy 5 elemes és még egy 7 elemes társaságában. Itt jegyezném még meg, hogy tegnap elővettem a már évek óta a szekrényben porosodó Samsung HT-C450 házimozi erősítőt, hogy rákössem a Sony tunerre. Aztán csak próbaképpen erre is rákötöttem az antennát, mert van benne tuner, de egyátalán nem fűztem hozzá nagy reményeket. Majd láss csodát, érzékenységben és szelektivitásban is kenterbe verte a Sony-t, de még egy másik mini hifis tunert is. Így most ez lesz a fő vadász eszköz.:) Egyetlen hártánya, hogy nincs benne RDS dekóder.
FM téren egyébként túl nagy változás nincs, nagyjából ugyanazok jönnek, mint eddig.

Jobb híján átmenetileg a padlásról fürkész a jó öreg TV4591-es, majd ez is kiköltözik a tervek szerint a szabad levegőre. Mivel a váltással kikerültem a Mátraalja takarásából, így állandó vétel lett a Gyöngyösi városi televízó, mely HD-ban! sugározza műsorát.Továbbá a Salgótarjáni városi televízió is jelen van a kékesi és a budapesti DVB-T muxok mellett. A Főnix tv-t, illetve a szlovákokat még nem sikerült megcsippenteni.
Tervezek még egy Spektrum antennát beszerezni, illetve szívesen fogadom a tippeket, hogy milyen jelenleg beszerezhető antennát javasoltok UHF sávra, DX célokra.

Műholdvétel terén, a 110-es bozséromat már nem hoztam át. Helyette beszereztem egy nagykecskemétit, mely néhány héten belül felkerül a helyére. Tervek és remények szerint K85-NY45 fok látószögben, melyből egy pici részt azért kitakar majd a szomszéd ház teteje.

Egyelőre ennyi, mégegyszer Boldog Új Évet Mindenkinek!:)

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Sziasztok,

Az ünnepek alatt végre volt időm áthozni az antennákat az új QTH-mra, amely mostantól Hatvan városában lesz.....
Műholdvétel terén, a 110-es bozséromat már nem hoztam át. Helyette beszereztem egy nagykecskemétit, mely néhány héten belül felkerül a helyére. Tervek és remények szerint K85-NY45 fok látószögben, melyből egy pici részt azért kitakar majd a szomszéd ház teteje...Szabolcs
Szia Szabolcs!

Én is boldog-, s vételi eredményekben sikeres új évet kívánok Neked!
Az új QTH-on elérendő új tv- és rádió vételek, s a "nagykecskével" műholdas vételi eredményeidről várjuk majd itt a Fórumon a minél több beszámolót, vételi értesítésed.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

chucky írta:Sziasztok,

Tervezek még egy Spektrum antennát beszerezni, illetve szívesen fogadom a tippeket, hogy milyen jelenleg beszerezhető antennát javasoltok UHF sávra, DX célokra.

Szabolcs
Szia Szabolcs!

Remélem, mihamarabb sikerül az új árboc felszerelése!
A dupla spektrum helyett, én egy meghosszabbított spektrumot javasolok, nagyon jól muzsikált annak idején, amikor használtam. Brno 1. mux. 195 km-ről stablian jött vele, és kitűnően szuperált a 2012-es, őszi német/francia tropó alatt is. Nyeresége, irányérzékenysége mellett, egészen jó mechanikai felépítésű antenna.
Tapasztalataim alapján, mechanikailag pocsék antennákat gyárt a szlovén Inglar. Műanyag alkatrészei nem UV-állóak, tehát nagyon hamar öregszenek, törősek lesznek, gerince nagyon vékony falú alumíniumprofilból van, bilincse gyenge. Előnye, hogy könnyű, és jó a nyeresége.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
chucky
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: EGYEBEK

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok.

Hirtelen nem tudtam, hová írjam a kérdésem, talán itt jó lesz.
Szóval, arra lettem figyelmes, hogy ha be van kapcsolva a műholdvevő, akkor a TV-n a földi DVB-T térerő csaknem a felére csökken. Analógra váltva a tunert pedig gerjedést tapasztalok bizonyos tartományokban.
Szerintetek mi okozhatja? A műholdvevő és a TV közelsége? Vagy az, hogy a parabolaantenna kábele és a földi antenna kábele egy csőben jön le? A műholdvevőben nincs UHF modulátor, tehát az nem zavarhat be.
Ha van tippetek, szívesen fogadom!

Szabolcs
Válasz küldése