Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Az Intelsat 17 (66E) mindig okoz meglepetést, hisz szinte havonta változó, hogy mely frekvenciák vehetők 180cm körüli tükörrel.
A minap csaknem egy év után ismét vehető lett a 4006H SR:14400 DVB-S2 8PSK frekvencia, melyről egy itt még be nem mutatott "újdonságot", a Navtej TV-t megemlítenék. A logó minősége nem vételi hiba, hanem direkt ilyen volt az adásban.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Néhány napja jeleztem már, hogy a keleti 83,0 fokon a G-Sat 30 sorozatszámú indiai műhold 3,776 GHz (H), SR:11250, FEC:5/6 transzponder értékű, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott indiai szolgáltatói csomagjában megjelent az indiai, Nation Voice hindi nyelvű programja. Akkor még csak egy programlogóval tudtam szemléltetni az új (150 cm-es antennás) vételi lehetőséget, mostanra azonban már a logoját is rögzítettem, így azt most, bemutatnám. Újabb vételi lehetőség azonban ezen indiai szolgáltatói csomagban, hogy a SID:8, PIDs:208/308 értékű csatornán a 6 TV Andhra regionális programja vált vehetővé, melyet egy mai, programkép képernyőfotójával szemléltetnék. (Megemlíteném még, hogy a műsorcsomag SID:9-es csatornán vehető mostantól (a korábban már, más csatornán bemutatott) a Planet News elektronikus tesztábrája.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Két hónappal ezelőtt indult el a keleti 83,0 fok G-Sat 30) műholdpozícióból 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott indiai, Planetcast szolgáltatói csomagban a Fun TV programja (csatornája) a PIDs:1891/1892 értékű csatornán. A 140-150 cm-es antennával kitűnően vehető csatorna kínálatát fokozatosan, így mára, már kizárólagosan a Shemaroo TV programja vette át, mára a Fun TV azonosítója teles egészében eltűnt a csatornáról.
A változatlan csatorna SID és PIDs értékkel vehető új programból rögzített képernyőfotóim közül 4 db.-ot, szemléltetésként bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Nem számít az új vételi lehetőségek körébe, de én hosszú évek óta nem fogtam a keleti 38,0 fok (Paksat 1R) műholdpozícióból a pakisztáni, Oxygene HD, most már Full HD-ben adott tematikus csatorna programját a 180-as antennámmal. De mivel (emlékezetem szerint) korábban, Szabolcs már jelezte, hogy megcsípte ezt a, 4,033 GHz (H), SR:3/4, PIDs:420/420 transzponder és csatorna adatú, s MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, Urdu nyelvű tv-programot, így a terelőlapka kivétele után, ezt is újrakerestem én is. A jelenlegi vételei tapasztalataim szerint, a program most nagyon jól, némi jeltartalékkal vehető 180 cm-es antennával (nálam).
Vételéből rögzített program logok közül, 4 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szervusz Mihály,

Gratula az Oxygene-hez. Sajnos én csak 240-essel látom, de már nem sokáig, mert a szomszéd tujái gyorsan növekednek.:(
Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Újabb PTC (Punjabi) tematikus tv-programok indultak el a keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióban, a 4,116 GHz (V), SR:8800, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott indiai műsorcsomagban. A PTC Siram 210/310, míg a PTC Music 211/311 PIDs értékekkel vehetők. A 180 cm-es antennámmal olyan jelentős a jelszint tartalék, hogy akár 150 cm-es antennával is vehetők. A friss vételükből 1-1 logo képernyőfotómat is bemutatnám;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Már 1,5 hónapja megnyílt vételi lehetőség, de eddig mér nem került ismertetésre Fórumunkon, a keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból, 4,034 GHz (H), SR:20500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, kódolt indiai műsorcsomagban, kódolatlanul elindult (és jelenleg is kódolatlan) 4 db. tv-program vételi lehetősége, amely a 180 cm-es antennámmal, jelentős vételi tartalékkal elérhetők.
Az Indiának szánt, új tematikus tv-programok csatorna vételi PIDs adatai,
- Pick-a-Trick; PIDs:302/303.
- Connected; PIDs:312/313.
- Eco-Lution; PIDs:322/323.
- BDM; PIDs:332/333.
Az újabb vételi lehetőségeket, 1-1 képernyőfotókkal szemléltetném;

Kép.Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Még tavaly indult, de eddig nem volt vehető 180 centis tükörrel a pakisztáni Din News HD az Apstar 7 4022V SR:3200 SVB-S2-8PSK frekvenciáján.
Mára azonban jelentősen felerősödött és jól vehető. Szemléltetésként egy logó és egy hírolvasó.

Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 46,0 fok (AzesSpace 1/Africasat 1a) műholdpozícióban, 4,140 GHz (V), SR:1666, FEC:3/4, PIDs:512/4112 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, tömörítéssel elindult itt is, a nigériai, Plus TV Africa angol nyelvű csatorna programja, Full HD képtartalommal. Nem tartozik ugyan a legfrissebb vételi lehetőségek közé, de nem találtam nyomát, hogy más jelezte volna már a Fórumunkon, így most, ha késve is, de hiányt pótolnék a jelzésével. Az általam most 180 cm-es antennával lekeresett vételéből, 4 db. képernyő fotóját (logok és híradó inzert) szemléltetésként bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Mint ismert, a keleti 83,0 fok műholdpozícióban "dolgozó" G-Sat 10 és G-Sat 30 műholdpozíciók tekintetében, a transzponderek döntő része eredményesen vehető már 150 cm-es antennával is, még néhány további transzponder ennél legalább 30 cm-el nagyobb vevő tükröt kíván. Ilyen, nehezebben vehető transzponder a 3,925 GHz (H), SR:28500, FEC:5/6, transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott Planetcast szolgáltatói csomag indiai programjai. Mind ezek ellenére, néhány nappal ezelőtt sikerült elcsípnem ezt a csomagot az e műholdpozíciót még (némi utcai fasor takarással) látó 150 cm-es antennámmal is, s a csomagból vehetővé vált, új, a Lowe World vallási csatorna indiai változatának vételi lehetőségéről tájékoztattam a Lyngsat műholdas listát is. A "szerencsés vételi nap" után - amely során a program csomag számos műsoráról sikerült logot, inzertet, vagy egyszerű programképet rögzítenem - még napokig figyeltem a műholdat a csomag további programjai logoinak levadászásában bízva, de sajnos, azóta sem jelentkezett e transzponder olyan jelszinttel (min. 9,4 dB), amely alapján sikeres lehettem volna. Így most az akkori vételem során rögzített képernyőfotóimról számolnék itt be;

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése