Azonosítatlan TV-DX vételek

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misi!

Egyet értünk, de ezt az elején nem lehetett tudni. Magán készitésü adók felharmonikusa sok. Adó közelben ez tény. Viszont ma vásároltam egy hibrid TV-Tunert. Laptophoz csatlakozva autózunk itt a környéken. Remélem nem hiába.
Üdv:Sanyi

(És itt a téma részemrõl bezárult)
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Azonosítatlan fotóim zöme nem került felrakásra, mert a feljegyzési füzetem nem került elő. Így érdemi infókat nem tudok a képekhez csatolni (vétel ideje, csatorna szám, stb.). Azonban a mi nap egy műholdas fórumon böngészgettem és meglepetésemre sikerült egy régi fotómat, spanyolként azonositani Navratil Ernő fotója alapján.
Navratil Ernő hozzájárulását kértem a fotója bemutatásához.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Azonosítatlan fotóim zöme nem került felrakásra, mert a feljegyzési füzetem nem került elő. Így érdemi infókat nem tudok a képekhez csatolni (vétel ideje, csatorna szám, stb.). Azonban a mi nap egy műholdas fórumon böngészgettem és meglepetésemre sikerült egy régi fotómat, spanyolként azonositani Navratil Ernő fotója alapján...
Hát, nekem némi aggályaim vannak ennek a fotónak a "spanyol azonosságával" kapcsolatban, hisz több mint 100 db. spanyol vételi fotó van a birtokomban. Mint ismert, számos hazai, igen sikeres és jelentős vételi eredményekkel rendelkező tv-amatőr társam küldte meg számomra DX fotóit, rendszerezés és a "java" közlése céljából, de ehhez hasonló program-azonító jelkép egyetlen spanyol vételi fotón sem azonosítható.

Egy biztos, a két fotó ugyanazon híradásból, néhány exponálással eltérve készült. Ezt támassza alá a hírovasó azonossága, az öltönyének és nyakkendőjének azonossága, de az asztali mikrofon azonossága is.
Mi is látható ezeken a fotókon program-azonosító képjelként?, TF, vagy kissé összemontírozva, a TE betűk. Ezektől eltérően, a DX-ek során vehető VHF-I. tv-sávi, spanyol közszolgálati tv-műsorok fotóin az elmúlt évtizedekben a TVE, ill. RTVE program-azonosító képjelek voltak fellehetők. Én, és az általam ismert hazai tv-amatőrök TF, ill. TE azonosító jellel spanyol adást azonosítottan nem vettek!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

TVE (V).JPG
Sziasztok!

Én nem igy látom.A képet felnagyitva megtalálható a V betü is.Még az is kivehető,hogy kis téglalapokból van kirakra.Rajzon próbálom szemléltetni a V betü elhelyezkedését.Aki alaposan megnézi a fotót meg is találja.Igy összeáll a felirat TVE
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Én nem igy látom....
Szia Sándor!
Az természetes, hogy Te úgy látod, ahogy akarod, vagy ahogy „látni véled”, ezzel nincs is semmi gond. Én a saját aggályaimat jeleztem, és ez, számomra továbbra is fenn áll!
- A spanyol TVE, ismereteim szerint, mindig jól azonosítható, közel hasonló méretű „T V E” betűket használt, s nem nagy erőlködéssel oda vélt betű kontúrokat.
- Alaposan megnéztem, elemeztem a „T” betű talapzatán lévő „V”-t, de én csak a „V”, baloldali „\ „ vonal kontúrját látom (a rendelkezésre álló fotón), amely elvágja a "T” betű alsó talpazatát (nyilván azért), hogy elkülöníthető legyen az „E” betű alsó szára is!.
- Ez pedig csak azt erősíti meg egyértelműen számomra, hogy „TE” betűk láthatók program-azonosító jelképen, s nem „TF”!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Nem sok értelmét látom ennek a vitának hogy milyen adó lehetett. Valószínű az aki vette és fényképezte az adást tisztában van vele milyen adó, mivel ilyen jó minőségű vételhez hang is tartozik. Bárki meg tud különböztetni egy Angol vagy Spanyol, Francia nyelvű tv adását. Nem beszélve arról hogy ez egy hírműsor adása. A másik dolog, ekkora logót nem használ egy hírműsor csatorna sem, de hogy bármely tv társaság használna ekkora azonosítót, nem hiszem. Ennek az úgymond logónak a valószínűsége a bemondott hírekhez lehet köze. Hiszen nem egyszer látunk rövidített neveket egy hírműsorban! (cégek,vállalkozások, stb. rövidített nevei)
Talán inkább a jelenlegi dx-el kéne többet foglalkozni nem a régi azonosíthatatlan adásokkal 20 vagy 30 évvel visszamenőleg.

Üdv.: podapu
Üdv.: podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Cyuri!
Szerinten nem vitatkozunk csupán mindenki elmondja a saját véleményét.(Legyen az jó vagy rossz)Nem tudom Te szeretnéd-e azonositani a régi vételed de Én szerettem volna az enyémet.Amennyiben ekkora gondot okozok hát többet nem irok hozzászólást és nem rakokfel egyetlen képet sem( semilyen kategóriába.)

Mindenkinek további jó vételeket.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!
Szia Sándor és Gyuri!
Nem szabad itt senkinek megsértődni, mindenki leírhatja véleményét és kíváncsiak is vagyunk mindenki véleményére. Elég nagy ez a Fórum ahhoz, hogy sokszínű, sok véleményt tükröző fórum legyen. Érthető persze mind kettőtök okfejtése is.
- Sándor egy régi "ismeretlen vételét" szeretné beazonosítani, még ha arról tényleges vételi információkkal nem is rendelkezik, s különlegességnek sem mondható spanyol? vételről lenne szó.
- Gyuri is érhető, hisz ismerve, olvasva, Sándor eddigi kitűnő vételi eredményeit, és az új 4 UHF antennás vevő-rendszerének őszi beélesítését, így az azokkal elért, mai (UHF) vételekről is szeretne olvasni, ami a gödi "sasfészekben" (QTH-n) elérhető volt.
Így (gondolom sokak nevében írhatom) várjuk az új vételi eredményeiteket, és arról beszámolóitokat.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Nem szántam sértésnek vagy sértegetésnek az imént írt hozzászólásom! Mivel ez nem egy egyedi vétel, ezt más is fogta és Spanyol adásnak azonosította kb: vagy 20 éve. Idézem: Valószínű az aki vette és fényképezte az adást tisztában van vele milyen adó, mivel ilyen jó minőségű vételhez hang is tartozik. Elvégre Te magad írtad hogy a jó minőségű kép Ernő felvétele. Gondolom Ernő nem csak a hasára ütött és ráfogta hogy Spanyol adás. Feltételezem hogy a jó képhez jó hangminőség is társult, így az azonosítás nem okozott gondot. Ennyi, és akkor már nem kell feszegetni tovább, hogy milyen adás lehet!
Ha ezt valaki sértésnek veszi, sajnálom.

Folytatom tovább, hiszen akik abban az időben a tv-k előtt ültünk egy jobb terjedés idején, tudjuk mindannyian, hogy a Norvég, Svéd és a Spanyol adások jöttek a leggyakrabban és a legnagyobb térerővel. Ha reggel bekapcsoltuk a tv-t és megláttuk hogy jön a Spanyol tv adása az biztos, hogy mind a három frekin vehető volt (E2, E3, E4.) és csak annyit mondtunk, a francba már megint a Spanyol adás jön. Tettük ezt azért mert olyankor minden más adást elnyomott. Nem egyszer végignéztünk egy-két bikaviadalt, sokszor mert érdekes volt, vagy kényszerből mert bíztunk abban hogy valami más adó elnyomja a Spanyol adókat. Ezért mondom hogy a Spanyol tv adása volt az amit a legkönnyebben tudtunk azonosítani.
Üdv.: podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Misi! Nem is olyan régen kértél meg,hogy Podani Gyuri azonositatlan vétele kerüljön be a BDXC-be.A Hollandok be is rakták abban a reményben hátha valaki tud segiteni.(a fotó 1980 -évekből való és nem reklamáltak mit akarunk ilyen régi fotóval.)
Gyuri! Hasonlókoru fotót tettem fel a fórumra éppen Te sérelmezed idézem:Talán inkább a jelenlegi dx-el kéne többet foglalkozni nem a régi azonositatlan adásokkal 20vagy30 évvel visszamenőleg.Számomra ez megmosolyogtató de ugyanakkor bosszantó is.Fiuk ezek után mi a garancia arra,hogy a következő hozzászólásom nem céltábla lessz.Magam részéről nem haragszom és nem sértődtem meg.Ezzel a témát a magam részéről véglegesen lezártnak tekintem.Természetesen a megfelelő rovatba teszek fel képeket azzal ugyis magasan elvagyok maradva.Amennyiben az is céltábla lessz akkor véglegesen bucsuzok a fórumtól.

Baráti üdvözlettel:Sanyi
Válasz küldése