Azonosítatlan TV-DX vételek

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Azonosítatlan TV-DX vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Egy új könyvtárat nyitnék az elmúlt években, évtizedekben, a hazai TV-DX amatõrök által vett, s egyértelmûen máig még azonosított DX vételek bemutatására, az esetleges azonosíthatóságuk elõsegítése érdekében, hisz Fórumunkat a Magyar TV-DX Klub tagjain kívül is sokan olvasgatják, így kizárni nem lehet, hogy egy-egy bemutatandó DX fotót pld. olvasóink valahol (külföldi nyaralásaik, stb. alkalmával) láthatták.

A Fórum TV-DX rovatában már korábban is történt bejegyzés (pld. Bakos Gábor amatõrtársunk azonosítatlan TV-vételei tárgyában, vagy pld. régimotoros részérõl is) ismeretlen DX vételek tárgyában, de úgy gondolom, hogy egy külön könyvtárban, ezek a jövõben jobban figyelemmel kísérhetõk lennének.
Így akinek azonosítatlan DX vétele van a korábbi évekbõl, évtizedekbõl, azok, a vételi körülmények (vétel hozzávetõleges idõpontja-, a vételi csatorna-, frekvencia, stb.) megjelölésével, s azonosításra alkamas, saját rögzítésõ fotónak e könyvtárba történõ megküldésével jelezze ezt, s a "kollektív ismeret" talán segíteni tud ezen ismeretlen DX-ek azonosításában, évtizedek múltával is.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Elsõként Podani György szarvasi tv-amatõrnek egy máig nem azonosított TV-DX vételét mutatnám be, amely 1980 nyarán, az E.4. csatornának megfelelõ frekvencia tartományban történt, egy intenzív dél-, dél-keleti irányból történõ hullámterjedés vétele során.

Az olasz RAI 1 feliratú, PM5544 típusú, elektronikus tesztábra vételérõl készült felvételre részben ismét ráexponált újabb felvételen látható FuBK típusú elektronikus tesztábra feliratozása a viszonylag jó minõségû vétel ellenére sem olvasható egyértelmûen a különleges betû-formátum, és elhelyezés miatt.
Kérem e beszámoló olvasóit (határokon innen és túl), hogy aki esetleg felismeri a tesztábrát, látta már valamely országban, ill. rendelkezik bármilyen információval arról, hogy azt 1980-ban mely ország tv-társasága sugározhatta ki, kérem, jelezze a Klub Fórumára.

Kép...Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A ma napig, egyértelmûen nem azonosított DX vételek közé tartozik (bár jelentõs eszmecsere volt már e fórumon is a vétellel kapcsolatban) Rottenbacher Sándor gödi tv-amatõr társunk által, TVTW felirattal vett PM5544 típusú tesztábrával, illetve a program kezdés elõtt, TV Twenty inzert felirattal vett program, melyet 2011 nyarán még a C.57. csatornán vett, de amely a közel múltban (megfigyelése szerint) a C.29. csatornára költözött.
(Megjegyzés: a Google-t böngészve, találtam egy angol TV Twenty-t is, de nyilvánvalóan nem azt vette Sándor, hanem "valami" közelebbi állomás jelét.)

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok!

Végignéztem már a neten mindent, amit csak lehetett, de semmi eredmény. :(
Annyit ugye tudunk, hogy magyar nyelvû az adó. Ilyen fordultak meg a fejemben, hogy talán a XX. kerülettel kapcsolatos a csatorna, de ezt is elvetettem.
Milyen irányból szoktad vételezni? Esetleg határon túli magyar adóra tippelek. Elvileg a Vajdaságban vannak "kalóz" televízióadások is. de gondolom, akkor más is megfogta volna. :(
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia!

Mint korábban is irtam, azt hittem 2 különbözõ adót fogok mert 2 különbözõ logót láttam, és 2 különbözõ irányból. Ch-57, Észak-nyugat. Ch-29, Kelet. Menetközben kiderült, mind 2 logót használja az állomás. Mióta elkészült a 4-es antenna csoport, kitünõen veszem. Valóban magyar nyelvû. Adáskezdés a már bemutatott képsorok alapján történik.

Kép....Kép
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Nagyon bosszant, hogy nem ad monoszkópot.
Színesbe nagyon tetszene. (Létezne, hogy kalóz adó?)

Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia!

Érdekes felvetés, de nem tudom, hogy Magyarországon kinek van pénze kalóz TV adót üzemeltetni. Ráadásul 2 frekvencián. Esetleg olyan fordult még meg a fejemben, hogy talán valami felvidéki magyar csatornáról van szó.
Persze a legjobb lenne valami mobil eszközzel elindulni és felderíteni az adó helyét. :D
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
A véletlen összehozott egy TV-DX amatõrrel. Névszerint Szentpéteri Pál (QTH Vác). Fotóit nézegetve rákérdeztem egy képre, amit Õ készitett néhány éve. A válasza; TV-Twenty, BP XX-ker. Úgy néz ki, egy rejtély megoldódott. Erre célzott chucky amatõr társunk is korábbi hozzá szólásában.

Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok!

Örülök, hogy megoldódott. De azért furcsa, hogy semmi nyomát nem találni a neten ennek a csatornának.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

tv-tw

Hozzászólás Szerző: podapu »

Válasz küldése