Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Még mindig van Bosnyák analóg adás. Kissé meg is feledkeztem róla. Mivel a BAD adások váltották fel a tv adásokat a III. sávban.
Ma reggel jó volt a DAB vétel délnyugati irányból, így rá néztem van e még adás Boszniából.Van a C5 csatornán tűrhető minőségben volt vehető a PTPC-Tv adása.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma reggel itt a délalföldön egy jó kis tropóra ébredtem. Dél-délnyugati irányból vehetők voltak reggel a DAB rádió adások és a még üzemelő Bosnyák Tv analóg adások.
C5, C6, C12.

Kép.Kép

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy Bosznia felől, még több frekin is van még analóg adás. Az alábbi csatornákon volt némi kóbor jel, szinkronjelnyom: CCIR5, 8, 9, 12 (csíkozás) és a BP-i. kísérleti DAB-adás lekapcsolása folyamán, a CCIR11-es csatin is van adás. Igaz, igen csak gyenge minőségben, de ott van. A logó még kissebb lett. A TV-n ezt elnézve, ez a BHRT1 lesz, amelyen az '1-es'-től balra, valamilyen tájékoztató szöveg is van, kiírásra került. Előre is elnézést kérek, a vacak képekért.

Kép Kép
..........................BHRT1, CCIR11.............................

Remélem, a héten, az ősszel, jobb minőségben is lesz rá lehetőség vételezni, az adás(oka)t.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok!

Lehet, utolérte a végzet, a bosnyák TV-adókat is? Október hónap első napjaiban, még láttam őket, 10.-e előtt. De, most napok óta semmit se. Se a BHRT1-et nem látni, az E11-es csatin, se az RTRS-t, az E5-ös csatin. Meg, a többi frekin sem. Valami tájékoztató dátumféleség, mintha lett volna az utolsó napokban a BHRT1 logója alatt/mellett, a hónap elején, de kibetűzhetetlen volt, a gyenge vétel miatt. A III-as sávú analóg TV-DX vételeknek, végleg kifúlt?

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

logovadasz írta:Sziasztok!

Lehet, utolérte a végzet, a bosnyák TV-adókat is? Október hónap első napjaiban, még láttam őket, 10.-e előtt. De, most napok óta semmit se. Se a BHRT1-et nem látni, az E11-es csatin, se az RTRS-t, az E5-ös csatin. Meg, a többi frekin sem. Valami tájékoztató dátumféleség, mintha lett volna az utolsó napokban a BHRT1 logója alatt/mellett, a hónap elején, de kibetűzhetetlen volt, a gyenge vétel miatt. A III-as sávú analóg TV-DX vételeknek, végleg kifúlt?

Üdvözlettel:
logovadasz
Szia!
Nem tudom, de azóta borzalmas a terjedés...
Várjunk meg egy jobb időszakot!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!
logovadasz írta:Lehet, utolérte a végzet, a bosnyák TV-adókat is?
Én úgy látom, hogy üzemel Majevica, Kozara és Vlašić is...TV képhez kevés a jel, de SDR-en látszanak a képvivők...

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Németh Józsi írta:Sziasztok!
logovadasz írta:Lehet, utolérte a végzet, a bosnyák TV-adókat is?
Én úgy látom, hogy üzemel Majevica, Kozara és Vlašić is...TV képhez kevés a jel, de SDR-en látszanak a képvivők...
Köszi Józsi!

Akkor, ezek szerint meg vannak még. De, vajon meddig? Máshonnan, már nem lehet számítani analóg vételre, a III-as sávon?

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!
A tegnapi jó tropo terjedésnek köszönhetően sikerült pár bosnyák tv csatornát elcsípnem a TV III sávban.

Kép
E5 RTRS Majevica

Kép
E6 RTRS Kozara

Kép
E6 RTRS Kozara

Kép
E11 BHT1 Vlasic

Üdv.: Tamás
Nagy Tamás
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek egy kérdésben. Tegnap előtt este éppen azzal szórakoztam, hogy a TV-t analóg hangolási módba tettem. Az UHF22-es csatornán pedig meglepetésemre volt valami. Néha be be villogott valami, sőt pillanatokra a zaj is felerősödött. Na már most az a helyzet ha jól tudom errefelé már csak Boszniában van analóg földfelszíni műsorszórás. Szóval egy kb. 7-8m magasan lévő triplexeknél fura lenne ilyen távú vétel főleg, hogy az egyik NY-nak néz Nagy Hideg hegy felé a másik pedig V polárban Selmecbányának, ami nálam ÉNY-i irány. Ugyan nem tudom, hogy a falunkban esetleg a kábel TV-n van e még analóg csatorna, mégis az a gyanúm, hogy a szlovák antennával szemben van egy villanyoszlop ahol kábel TV elosztó is van. Arra gondolok, hogy az erős szél a vezetékeket mozgatta és néha nem úgy árnyékolt, bár 2020-ban azért már talán nem nagyon történnek meg ilyenek. Mit gondoltok helytálló a gondolatmenetem? Tegnap egyébként már nem volt ilyen direkt ránéztem. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Hello,
t.tamás1991 írta: antennával szemben van egy villanyoszlop ahol kábel TV elosztó is van. Arra gondolok, hogy az erős szél a vezetékeket mozgatta és néha nem úgy árnyékolt, bár 2020-ban azért már talán nem nagyon történnek meg ilyenek. Mit gondoltok helytálló a gondolatmenetem?
Minden elképzelhető. A legtöbb kábeltv szolgáltatónál még vannak a kínálatban analóg TV csatornák. Az egyik "kis" szolgáltató az ősz folyamán több hálózatán is lecsökkentette az analóg csatornák számát kb. 10 csatornára. Ezzel egy időben ingyenesen küldött egy-egy DVB-T2/C STB-ot minden előfizetőjének (aki még analógra fizetett) - csak ez 10 milliós nagyságrendű kiadás volt, erre folyamatosan kapja a FB-n a kritikát, és hatósági feljelentéssel fenyegetik az előfizetői.
Hogy miért kellett analógot kikapcsolni? - mert egyre nagyobb az igény az internetre, egy analóg TV csatorna helyén kb. 50 Mb/s sávszélességet lehet elosztani - lekapcsolt 30 csatorna helyén kb. 1,5Gb/s sávszélesség elosztása lehetséges.

A kábelhálózat hibája sem kizárt, általában ezek már 15-20 évesek és nagy felújításon nem estek át. Még toldozgatják pár évig és át fogják építeni optikára.

üdv Józsi
Válasz küldése