Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Ezt az RTL Klub Budapest monoszkópot 2004-ből ma találtam az egyik vhs kazettán, gondoltam megörökítem az utókornak. Videót nem tudom, hogy be lehet-e ágyazni valahogy a fórummotorba így csak a videó linkjét osztom meg.
https://youtu.be/Ab7BTLOhfeM
Kép
Adani12345
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.03.01. 12:33
Tartózkodási hely: Budapest, Zugló
Vételi telephely: Budapest, Zugló

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Adani12345 »

Nemrég ismét sikerült befogni a TVR1-et Békésen, képet nem csináltam róla, de ugyanúgy egy sima mezei szobaantennával sikerült befogni VHF3-as sávon.

Ezek szerint 2018-ra se kapcsolták le ezt a VHF adót.
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Egy MTV-1 Budapest monoszkóp 1984-ből a fortepanról:

Kép
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!
Jó rég jártam már erre, de hát már nincs semmi említésre méltó a tévében (esetleg majd az ES hozhat még valamit).
Egy érdekes dologról számolnék be: kisebb terjedéssel is befogtam a békéscsabai C muxot a C38 csatornán, pedig a távolság 150 km és a teljesítménye se nagy az adónak. Ha azt veszem, hogy Komádi csak 50 km-rel van messzebb és jóval erősebben sugároz, mégis instabilabb a jel innen. Vajon mi lehet ennek az oka, esetleg Komádi takarásban van vagy más a kisugárzási iránya?
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Idéznék egy román fórumról:
"Astazi 1 Mai 2018 au fost inchise si ultimele emitatoare analogice din reteaua TVR 1.Adio televiziune analogica terestra !"
A mai nappal - mint ahogy én is "észlelem" - a maradék analóg TVR 1 adóját is lekapcsolta Románia.

üdv Józsi
Adani12345
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.03.01. 12:33
Tartózkodási hely: Budapest, Zugló
Vételi telephely: Budapest, Zugló

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Adani12345 »

Épp akartam írni én is, hétvégén otthon voltam Békésen, ránéztem a tv-re, szobaantenna, TVR1, és nem tudtam befogni, sőt mást sem sikerült.

Ezek szerint nem csak azt a brutál erős adót csapták le, hanem mindet.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Már sok mindenről írunk olvasunk lassan csak emlék képeink vannak az analóg adásokról.

De Ukrajnában még előfordul egy pár analóg adás. Egy kis tropó segítségével sikerült venni ma reggel és még jelenleg is fogható az Ukrán analóg adás.

Husztról az O28/H 1+1 és a O34/H Перший канал, az O48/H S-regionális adását.
Ungvarról a O33/H INTER adását, igaz ez nagyon rossz minőségben.

Kép.Kép
O33---O48
Kép.Kép.Kép

O28---O34
Üdv.: podapu
Adani12345
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.03.01. 12:33
Tartózkodási hely: Budapest, Zugló
Vételi telephely: Budapest, Zugló

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Adani12345 »

Úgy tudom Ukrajnában 4 lépésben szüntetik meg az analóg adást, az utolsó fázisban tartanak, június vége a céldátum mikor a maradékot is lekapcsolják. A határ közelieket elvileg már lekapcsolták, a !G hálózatot már nem zavarják elvileg így. Aztán ki tudja lehet a VHF adókat még hagyják mint Románia a közelmúltig.

Moldovában és Oroszoroszágban van még tudtommal analóg adás, bár utóbbinál se sokáig a kis telejsítményű adók mennek már csak ha jól értesültem, az országosakat már lekapcsolták. USA-ban is sokáig haladékot kaptak az ún. low power adók, sok helyi tévé volt, és ők fokozatosan álltak át, ahogy tudtak.

Nálunk meg a lekapcsolás után még abban az évben átállt minden helyi tévé, saját érdekük volt és kaptak rá állami támogatást is, de elvileg 2017-ig nálunk is kaptak haladékot rá. Elsőként a Csaba TV állt át július végén akkor mikor az első ütemű lekapcsolás volt, ami érintette a környéket a Csaba TV is átállt digitálisra. Utolsó pedig a Váci ESTV volt.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Kedves "Adani12345"!
Adani12345 írta:Úgy tudom Ukrajnában 4 lépésben szüntetik meg az analóg adást, az utolsó fázisban tartanak, június vége a céldátum mikor a maradékot is lekapcsolják. A határ közelieket elvileg már lekapcsolták, a !G hálózatot már nem zavarják elvileg így.
Ha már tényeket közölsz, akkor esetleg lehet kérni egy forrás megjelölést? - továbbá kíváncsi vagyok, hogy "elvileg" a határ közeli analóg TV hálózat, hogy zavarja a 4G mobil hálózatunkat, mert információim szerint Ukrajnában analóg TV műsorszórásra nem használták a 790-862 MHz-es tartományt...(DVB-T2 adó működik ott, de az más téma).

Ha valaki is egy kicsit utána a néz a neten az ukrán ASO-nak, ott tartanak, hogy az érintett csatornák áprilisban megállapodtak kampány filmek elkészítéséről és terjesztéséről a lakosság tájékoztatására, hogy a lekapcsolást zökkenőmentesen végre tudják hajtani a 2019 június 1. határidőre...https://youtu.be/GMR352IOnV0
Adani12345 írta:Moldovában és Oroszoroszágban van még tudtommal analóg adás, bár utóbbinál se sokáig a kis teljesítményű adók mennek már csak ha jól értesültem, az országosakat már lekapcsolták.
...ez az információ is meglepő...az orosz TV/Rádió Dx-er oldalon nem olvastam még erről...az utolsó információm: az önkéntes lekapcsolás, erre volt is példa, de a felhagyott analóg adók egy részét másik csatorna foglalhatta el...

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az utóbbi napokban jól vehetők az Ukrán analog adások, ma is. Ma az ungvári az erősebb adó.

O33 Inter, de gyenge minőségben a K1 is fogható az O47/H csatornán. Északi-nyugati irányokból jól vehetők a városi Tv-adások.
Még a Főnix Tv is igen erős jelszinttel vehető.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése