Magyar városi televíziók.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Szeptember 10-én elindult a SZEGEDI VTV digitális adása a C.31/H csatornán.
Egy frekvencián a FŐNIX TV-vel. http://www.youtube.com/watch?v=vdnHtsUtq7E

Kép.Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Szóval ezért nem látom már napok óta a szegedi VTV adását a C42-n. Azt hittem, várnak még egy hetet és a szentesi áthangolással együtt áll át a szegedi TV is.
Üdv: Győzi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Valószínű, hogy a Szombathelyi Városi TV digitális jelét sikerül fognom a 28-as csatornán, de valami nem teljesen stimmel, mert nem látom a műsort, csak az alábbi "invalid service" feliratot. A csatornalistát sem írja felül. A jelerősség/jelminőség megfelelő:

Kép

Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia Szilu

Várj egy kicsit a műsorral, ma állnak át a digitális sugárzásra, a későbbiekben már jónak kell lennie. :D

Az Esztergomi TV-t, meg az 52-es csatornán lesz alkalmad időnként vételezni. (Már, megy pár napja.) Az MTVA Info-n ott a tájékoztatás, a helyi tv-k átállásáról, hogy mikor/megtörtént-e és mely frekikre költöznek át a jelenlegi/volt analóg csatornákról a digitális adásra használt csatornákra.

Valaki az adóberendezések teljesítménye és antennamagassága ismeretében készített "elméleti!" lefedettségi térképet a helyi tv-kről. Ez nem 100%-osan fedi a valóságot.

Csaba TV: https://docs.google.com/file/d/0ByzJ74l ... ring&pli=1
Szombathelyi VTV: https://docs.google.com/file/d/0ByzJ74l ... ring&pli=1
Szeged VTV: https://docs.google.com/file/d/0ByzJ74l ... ring&pli=1
Halom TV: https://docs.google.com/file/d/0ByzJ74l ... ring&pli=1
Főnix TV: https://docs.google.com/file/d/0ByzJ74l ... edit?pli=1

Hova ez a nagy rohanás, a DVB-T-re történő átállással, nem tudom?? 2017. decembere még messze van.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Logovadasz!

Nem is a lefedettséggel van gondom, hanem a "csatornafedettséggel". Itt, Öttevényen, nagyon kevés üres csatorna maradt. Konkétan (a soproni analóg leállás után üres marad): 25, 28, 32, 37, 45, 46, 47, 51. Az összes többi csatornán gyakorlatilag helyinek számító (magyar, osztrák, szlovák) adók vannak. Az analóg korszakban legalább az éjszakai leállás időszakában megüresedett a tv-sáv, de most 24 órában fedettek a csatornák. Ezért nagy öröm egy-egy távolabbi vétel. Volt régen a c7-en német, az r8, 10, 12-n lengyel, az UHF-sávon számtalan német, a VHF-en, ha jól emlékszem az olasz G-csatornán Trieszt, stb... Most már nem olyan egyszerű. Ezért is foglalkozom olyan sokat az URH-vétellel, ahol hétről-hétre van 4-5-600 km-es újdonság. De nem baj ám, annál többet ér egy-egy ritka tévévétel.

Kipróbáltam egy noname set-top-boxot, az veszi a szombathelyi tévét, nem tudom, hogy a tévém miért nem értelmezi a jelet.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Képek a Szombathelyi KTV digitális adásáról (a vétel távolsága kb. 90 km):

Kép
Kép
Kép

Még egy kép az analóg Zalaegerszegi VTV-ről (C51):
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Elindult a kiskunfélegyházi trió tv digitális adása a C.35/H csatornán.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma már a VTV Hódmezővásárhelyi tv is digitálisan sugározza az adását a C.44/H csatornán.

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

A mai nap folyamán a Fehérvár TV is nekiállt digitálisan sugározni az adását, a megszokott UHF 48-as frekvencián. Hivatalosan a holnapi naptól lenne, az éjjel még ment az analóg adás. A honlapjukon lévő tájékoztatás szerint 50km-es körzetben lesz fogható a műsor, az eddigi 40km helyett. Kicsit lassan keresi le a mux tartalmát, úgy néz ki, sok beltéri a QPSK-t nem kedveli annyira, mint a QAM16/64 modulációt. Ezt tapasztaltam a Főnix TV esetén is ismerősnél az Alcor boxon. Sima antennával, nem néztem, hogy vehető-e úgy, hol a vételhatár, jelerősség/minőség tekintetében. Újrakerestetés után a 800-as csatornahelyre tette a műsort. A hang, még rossz minőségű, a boxot is egy kicsit megfekteti, de úgy hogy szín-kimaradás is van, még a beltéri saját menüjén is. Olyan, mintha rossz lenne a SCART csatin az érintkezés, pedig a többi adón semmi gond nincs vele. Az adó távolsága tőlem 30.4km.

KépKép
Jelerősség kijelzés.......65%........A mux tartalma

Az adásról két kép:

Kép Kép Fehérvár TV, UHF48

ui: Most, jelenleg este 18 órakor, az analóg adás megy. Sejtésem szerint, lefedettség teszt van, hogy mekkora jelerősséggel vehető az analóg/digitális adás. Holnap reggelre, (7 órakor) már a digitálisnak kéne mennie mindenképp.

ui2: Elmaradt, a mai napra ígért átállás, most 20.-ra virradóra, éjfélkor (0 órakor) is az analóg adás megy. Talán, lesz a héten belőle még valami, majd kiderül. A tv honlapján lévő tájékoztatás szerint, terepviszonyoktól függően akár 50km-es távolságból is vehető lesz. Ez, nagy felhőszakadás, szélvihar idején, szerintem csak 10-25km lesz átmeneti időre, az analóg vétel esetén tapasztalt nagyfokú minőségromlásból ítélve.

ui3: Ma (2013.09.20.-án), talán véglegesen elindult a digitális adás, már minimum 10 órája az megy. Viszont, a hang és képi hibák maradtak. Torznak hallom, és színkimaradás is van. Elképzelhető-e az, hogy a natív 1920*1080-as (1080i/p??) felbontású adással nem bír a beltéri? Néha, mintha akadozna/szaggatna is. Az M1 csak 1440*1080-as felbontással sugároz. Netán a QPSK modulációt nem szereti? Minőségre, szerintem sokkal jobb a Főnix TV-hez képest. A jelerősslg az maradt 65-66%-on. Találkoztatok, már olyan buggal, hogy 1 programhelyre 2 csatornát tárolt le a beltéri? Csatornák törlése és újrakerestetés után helyrekerült mindegyik adás. Ha, úgy alakul, holnap megnézem más(ok)nál a faluban, hogy ott milyen és milyen beállításokkal ad. (FEC, GI, stb.. ezeket nem írja ki) Natív felvétellel nem tudok szolgálni, a box felvétel titkosítása miatt. :evil: (V9.7-es szoftver van rajta.)

Adásrészlet, nem tudom mennyire szűrhető le ebből a hangja, ~25MB: http://data.hu/get/6952229/SDC10747.zip
És, a csatorna-bug, ezen látható, hogy a képújság, az anamorf 16:9-hez képest is összenyomottabb, ~33MB: http://data.hu/get/6952329/SDC10742.zip

Üdvözlettel:
logovadasz
chucky
Hozzászólások: 731
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Megpróbálkoztam a Főnix tv digitális vételével. Az analóg vétel eléggé élvezhetetlen és rossz minőségű volt, kíváncsi voltam mit produkál a DVB-T. Letárolta a csatornát a tévé, de mivel a jelminőség gyakorlatilag 0%, ezért még kockás képet sem kaptam. Erősítővel biztosan lenne kép, de eddig nem volt szerencsém az erősítőkkel.:(

Szabolcs
Válasz küldése