Magyar városi televíziók.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!
Szerintem ez nem lesz jó a DX szempontjából, hogy ennyire összesűrítik a csatornákat, így még nagyobb lesz az ütközés. Nálam egyelőre a szegedi VTV vehető gyakran, de oda állítólag jön az avalai mux. Fel lehetne használni a VHF III sávot is vagy jó lenne, ha kicsit növelnének az adóteljesítményeken.
Üdv: Győzi
Tibor

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Itt nézheted online okos tv-vel,telefonnal,pc-vel:
https://eurobioinvest.hu:444/live/vtvszeged.m3u8
Szerintem az összes magyar városi tv nézhetö online,minek szenvedsz az antennás vétellel?
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok!

Hát, elkeserítő lesz a helyzet, helyi TV fronton, pláne az Alföldön és a Vajdaságban, ami azt illeti. Arrafelé, nem igen van tereptárgyak miatt takarás se (domb, hegy), így a környező országok mux-ainak és a magyar mux-ok átpakolásai, nagy távolságról is vehető esetek miatt, nagyon lefog szűkülni ott a kínálat, egy-egy helyi tv vételezhetőségét és számát illetően. Erre, az adóteljesítmények emelése (Vajon, a megyeiként, körzetiként nyilvántartott helyi tv-k, mekkora teljesítménnyel adhatnak majd?) lehet, az egyszerűbb megoldás. Üres freki, sajnos nem sok maradt. Nameg, analógban nem lacafacáztak, mentek több száz W-al, míg egyesek, alig pár tíz W-ot vagy annyit se kaptak, a digitális átálláskor. A másik, az úgynevezett regionális mux-ok létrehozása lehetne, akár megyékre lebontva is, ahol több helyi tv osztozkodhatna, egy-egy muxon, mint az országos adók, az A-E-n is jelenleg. Alternatívaként, szóba jöhetne, a III-as sáv használatba vétele, TV-s felhasználásra, amire volt eddig, úgymond koncessziónk(?), 6.-ik mux gyanánt, ha jól tudom és rémlik ez régebbről. De, nem éltünk vele. DAB-ra lehetne még használni, de ez nagyon döglődik, célszerű volna valamit kezdeni ezzel is. Vajon, mostantól is van erre lehetőség, hogy TV-s felhasználásra is felhasználhassuk ezt a sávot vagy elvesztettük ezt és marad, a DAB?

Tibor: A hajunkra kenhetjük, ezt az online tv-zést, ha sok helyen pár Mbps-es netek vannak vidéken. Az időssebb korosztályról, nem is szólva, mennyire ment a hiszti, az M3 netre kerülése miatt. Én, ha a Főnix TV-t, online nézni akarnám, min. 10+ Mbps-es net kell, hogy elfogadható minőségben legyen nézhető. (Akadásmentes legyen.) Úgy, rémlik 6Mbps-es stream-et tolnak. A FIX.TV is hasonlóan eszi a netet, pláne 720P-ben. A mobilnetről, már ne is szóljak. A Balaton TV, alternatív stream-en, csak ~1Mbps-et fogyaszt, az is igaz.

Üdvözlettel:
logovadasz
Tibor

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Én már évek óta netről nézem a városi tv-ket is és már nem vagyok fiatal,tehát az idősebb kor nem lehet kifogás.
Öt éve vettem egy LG okos tv-t és ezzel minden vételi problémám megoldódott,rögtön le is mondtam a kábeles tv előfizetést,a főnix tv-t,fix tv-t én is nézem online és bőven elég hozzájuk a 2-3mbps-es net,még az Osztrák HD,és Horvát HD tv-k is max 3mbps/sec-el adnak,úgyhogy online tv nézéshez a leglassubb net is megfelelő,5mbps-es net szerintem már Itthon mindenhol elérhető.A Mindig TV+Online tv együtt elég bő programválasztékot kinál,legalábbis nekem bőven megfelel.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Tibor írta:Itt nézheted online okos tv-vel,telefonnal,pc-vel:
https://eurobioinvest.hu:444/live/vtvszeged.m3u8
Szerintem az összes magyar városi tv nézhetö online,minek szenvedsz az antennás vétellel?
Szia Tibor!
Azért azt se felejtsd el, hogy ez a Magyar TV-DX Klub fóruma! :-)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Tibor

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Igen,aminek az egyik alfóruma az IPTV vételek,amik egyre jobban teret fognak nyerni.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Tibor írta:Igen,aminek az egyik alfóruma az IPTV vételek,amik egyre jobban teret fognak nyerni.
Szia Tibor!
Az IPTV egy számítógépes kapcsolat. Semmi, de semmi köze a DX-hez.
Nem kérdés, hogy a tv-, illetve műsorszolgáltatás teljesen át fog térni számítógépes platformra, ebben teljesen egyetértünk. A TV-DX, pedig egy klasszikus hobby. Távközlési jelentősége gyakorlatilag nincs. Erre céloztam.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Tibor írta:Igen,aminek az egyik alfóruma az IPTV vételek,amik egyre jobban teret fognak nyerni.
Szia Tibor!
Igen, a Fórumnak valóban van egy külön "alkönyvtára" a "Különleges IPTV vételek" címmel, amely a Magyarországról műholdvétellel nem elérhető, internetes streammelt programokkal kapcsolatos egyes információk, tesztábráik, stb. bemutatásával foglalkozik. Azonban annak, érdemi köze, kapcsolata, nincs a "Városi televíziók vétele" című Fórum könyvtárhoz, amely kizárólagosan a hazai földi [analóg, digitális (MPEG-2, MPEG-4, HEVC tömörítésű] vételi lehetőségek, és vételi eredmények kérdéskörével foglakozott, és foglalkozik (terveink szerint) a jövőben is, azaz ameddig meg nem szűnik a földi DVB-T/DVB-T2, stb. rendszerű, modulációjú sugározásuk.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Tibor

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Bocsi de én azt hittem,hogy tudok segiteni abban,hogy állandóan stabilan nézni tudd az adott városi televizió adásait,de úgy látom,hogy csak vételi játszadozásról van szó.Tudomásul kell venni,hogy a változó technikai körülmények miatt a tv dx lassan értelmetlen felesleges időtöltésnek számit,hiszen amire sokan az éterben vadásznak az neten állandóan elérhető akkor mi értelme van erre időt szánni.Ahol még talán van létjgosultsága az a szomszédos országok adóinak vétele DVB-T/T2 rendszerben,de én már azt is ki tudtam váltani IPTV-vel.Ezt a hozzászólást nem vitainditónak szánom,csupán a véleményemet tükrözi azzal a tv dx-el kapcsolatban amit egykor én is folytattam,igen komoly földi antenna rendszerrel.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Tibor írta:Bocsi de én azt hittem,hogy tudok segiteni abban,hogy állandóan stabilan nézni tudd az adott városi televizió adásait,de úgy látom,hogy csak vételi játszadozásról van szó.Tudomásul kell venni,hogy a változó technikai körülmények miatt a tv dx lassan értelmetlen felesleges időtöltésnek számit,hiszen amire sokan az éterben vadásznak az neten állandóan elérhető akkor mi értelme van erre időt szánni.Ahol még talán van létjgosultsága az a szomszédos országok adóinak vétele DVB-T/T2 rendszerben,de én már azt is ki tudtam váltani IPTV-vel.Ezt a hozzászólást nem vitainditónak szánom,csupán a véleményemet tükrözi azzal a tv dx-el kapcsolatban amit egykor én is folytattam,igen komoly földi antenna rendszerrel.
Kedves Tibor!

Elnézésedet kérem, de úgy vélem, hogy nem akarod megérteni a lényeget. De azért próbáld meg "feltételezni" azt is, hogy a Fórumunk számos, nagy (20-30-40-50 évnyi) tapasztalattal rendelkező kommentelője, tv-amatőre, tudja, hogy mi az IPTV, az mire jó, és mire nem szerencsés "műszaki konstrukció, megoldás". Egyes Fórumozó Társaink a világ legtávolabbi (de műholdvevővel már nem látható) pontjainak tv-programjait is elérik a neten, és időnként beszámolnak a "vételi tapasztalataikról" a "Különleges IPTV vételek" tematikus könyvárában, de ez a topik, ez a cél-könyvtár nem erről szól. Ennek témája kizárólagosan a magyarországi "Városi televíziók" földfelszíni sugározásának vételi tapasztalataival, azoknak a megosztásával, bemutatásával foglalkozik. Ebben a tematikus könyvtárban nem "vételi játszadozásról" van szó, hanem kemény-, sok fáradságot, és még több időt igénylő hobby gyakorlati megvalósításáról!
És ezzel, e téma, le is zárható, ebben a témában nincs szükség, nem lenne hasznos semmiféle további vitaindító, s ezzel a Fórum adott tematikus könyvtárának egysége megbontására. Ebben kérem a megértésedet és közreműködésedet.

Más: Mint írod; egykor, komoly antennarendszerrel folytattál "tv-dx-elést" is. Na látod, ez valószínűleg érdekelné számos olvasónkat. Így, kérlek, oszd meg velünk a "TV-DX vételek" könyvtárában, az ezzel kapcsolatos, korábbi vételi eredményeidet, vételi tapasztalataidat, vételi fotóidat.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése