Magyar városi televíziók.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Ezt nézetek végig Közben benne van a logó.
https://www.youtube.com/watch?v=oJOL6m6gyQU
De én sem olvasom végig hogy a VHS kiadó már meg van úgy emlékszek volt kiadó aki használt logót még kábel tévéken voltak nem be jegyzet csatornák és csináltak logókat.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Újabb fejlemények, a kísérleti adást illetően. Megkaptam Táborosi Atillától, a vétel és felvétel körülményeiről a beszámolót.

Ami, biztos összefoglalván: AM-Mikro rendszeren vételezték a műsort. A felvétel dátumában, annyira biztosak, mint a halál. (szó szerint így írta.) Kábeltv-s terjesztésről nincs infója, mivel az akkori lakhelyén és környékén sem volt, ugyanígy az ismerőseinek se. Adás karácsony 3 napján volt (és esetleg tesztábrák előtte/utána lévő napokon? Monoszkóp, tesztábrák nem rémlenek neki.) Hogy, lesz ez a kísérleti adás, arról valahonnan tudtak, mivel tv-n látták a 3 napi műsorismertetését és/vagy újságcikkből szerezték akkor az infót. És, említette hogy talán a Telehold(?) is közölte a 3 napi műsort. (Drága tv újságként hivatkozik rá.)

Egyszóval, lehet nyomozni, hogy vajon tényleg a Telehold-ban, jelent-e meg az ominózus tv csatorna 3 napos kísérleti adásának a műsora. (Hogy, ezenfelül hány tv-újság volt forgalomban, a jóég tudja csak megmondani.)

A Telehold-nak, nem volt egy webes archívuma pár éve, ahol a régi lapszámokat lehetett megnézni?? Mintha, rémlene ilyesmi.

feci01: Igen, a forgalmazói logó tényleg ott van előzetesek közt. A vízjelezésre egy példa, amire utaltam korábban: https://www.youtube.com/watch?v=WSaAm27JKTg

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

logovadasz írta:Sziasztok
Újabb fejlemények, a kísérleti adást illetően. Megkaptam Táborosi Atillától, a vétel és felvétel körülményeiről a beszámolót.....
Továbbra s em értem, hogy mi az eredeti komment célja, 2017-ben, itt, Fórum a "Városi Televíziók" oldalán. Annál is inkább, mivel az több gondolatot ébreszt, minta mit "helyre tesz"."
Az "AM-Mikrót" nagyon jól ismerem, már akkor vettem amikor még "hivatalosan, nyilvánosan még nem is volt (az elindulásától vagy 10 évig szereltem "antennaszerelő kisiparosként"a vevőantennáit), hiszen;
- Az AM Mikrót 1987-ben indította el Posta Rádió és Televízió Igazgatósága a budapesti Széchenyi adótoronyból, ún. "tű-nyalábokon", egy-egy nagy budapesti szálloda irányába, részére, a külföldi szállóvendégeket néhány nyugati műholdas programmal (köztük az ORF 1) történő kiszolgálására.
- 1989-ben "engedélyezte a Posta a meglévő "tű-nyalábok" civil vételét is.
- 1990-től kezdték el az "ún. Északi irány, 20 foktól 230 fokig terjedő sávban a sugározást Budapest területére.
- 1998-ban terjesztették ezt ki 310 fokra, így szinte körsugározottá vált, s növelték a kisugározott teljesítményt is.

Nem tudom ki az a "Táborosi Attila", soha nem hallottam róla, s így azt sem tudom, hogy hol lakik, hol lakott 1993. december 26.-n. Így, az Ő "halálbiztos 1993. december 26.-i AM Mikrós vétele, vételrögzítése", számomra semmi bizonyosságot nem jelent. Ha valaki olvasta akárhol, pld. a megjelölt "Teleholdban" (melynek azon időszaktól mint egy 8-10 évig rendszeres külsőse voltam), hogy majd december 26.-án lesz egy TV3, három napos próbaadás, ami kétséges, hiszen a Telehold műsorújság legalább kettő héttel korábban készült mint az aktuális hét. Az AM Mikró vétele pedig, nem egy "sima földi vétel" volt, aminek bedugom az antenna kábelét és kész az azonnali vételi lehetőség. Az AM Mikró vételének kiépítése időt, és szakértelmet igényelt, hiszen ahhoz egy megfelelő méretű parabola antennát és annak fókuszában egy UHF sáv felső tartományába lekeverő, műholdvevő fejet (LNB) kellett telepíteni tökéletes kilátással az adótoronyra (egy fa levél sem lehetett előtte!), és a sugározási tartományban kellett lenni ezen túl a vételi helynek is. Mindezeken túl, egy esetleges AM Mikró vételből nem igen lehetett rögzíteni olyan minőségű képsort, filmet, mint ahogy ez, a hivatkozott videóból látható. Ja, és mivel rögzítette Táborosi Attila a hivatkozott filmet ilyen minőségben, 1993. december 26.-án?, VHS szalagos videóval?, s ez 23 év után, még ilyen minőségben, minden szinkronjel nélkül közzétehető? Na ez az, amivel kapcsolatban erős aggályaim vannak.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma nem igazán gondoltam hogy városi tv lesz a csúcspont :D Reggel jöttek a Horvát DAB adások meg az Osztrák is. Rá kerestem az UHF sávban nem e jön a zágrábi DVB-T, előfordult már nem egyszer hogy mind a két sávon erőteljesen jöttek az adások. Így rákerestem a 48-as csatornára ezen jön a dvb-t Zágráb-ból. És jön a Kalocsa tv igen jól. Próbálom fordítani az antennát hogy ha úgy jön majd, jött is, a fehérvár tv. Ha már mára ez jutott akkor fordítottam a ceglédi tv-re és az is jött :D Pápa csak azért nem jött mert erősebb volt a székesfehérvári vtv. És egy irányból jönnek, viszont 70/100% nál néha eltűnt-pixelesedett az adás, Ez viszont azt jelenti hogy a pápai is jelen volt :D

Kép
Kép
Kissé életlen a kép, de szerintem a fényképésszel volt a baj. :D :D
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Új frekvencián UHF33 a Szeged TV. Jelenleg veszem az adást 95km-ről.

Kép

üdv Józsi
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

Új frekvencián UHF33 a Szeged TV. Jelenleg veszem az adást 95km-ről.

Kép

üdv Józsi
Szia!

Gratula hozzá szép távolság! Milyen antennával fogod? Amúgy nálam mióta Salgótarján átállt a 43-as csatornára azóta stabilan jön erősítős lepkével adótól 50 km-re 96/100-as értékekkel. Mondjuk ez feleakkora távolság de hát mégiscsak egy lepkével fogom ami ugyan nem rossz antenna de a nagy erős antennák mellett eltörpül.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!

Nem állandó vétel ez nálam, csak idefújta a dél-nyugati szél. Az antennám egy győri "Spektrum 50", kb. 6m magasan egy saját készítésű 25dB-es erősítővel...

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!
Józsi, köszönöm szépen az infót. Ez jó hír, mivel eddig a Szeged TV nálam fedésben volt Versectől. Felteszem, Szentes/Szeged átköltöztetése esetén nem lesz feltűnő, mivel az jóval nagyobb teljesítménnyel fog adni, mint ez a helyi TV. Épp gondoltam is rá, hogy lassan sor kerül a frekvenciacserére - meglett az is.
Üdv: Győzi
t.tamás1991
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2020.01.18. 19:45
Tartózkodási hely: Romhány
Vételi telephely: Romhány

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: t.tamás1991 »

Németh Józsi írta:Szia!

Nem állandó vétel ez nálam, csak idefújta a dél-nyugati szél. Az antennám egy győri "Spektrum 50", kb. 6m magasan egy saját készítésű 25dB-es erősítővel...

üdv Józsi
Szia!

Értem. Talán láttam már képeket erről az antennáról azt olvastam sokan dícsérik. Vagyis dícsérték mert tudtommal már rég nem gyártják ha nem tévedek. Nekem is talán ha 1 méterrel van magasabban az említett lepke.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Magyar városi televíziók.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Eléggé zsúfolt a csatorna kiosztás, így nehezebb egy-két városi Tv műsorát elcsípni. Június 29-én elég erős tropó alakult ki észak-keleti irányból és igy az Ukrán DVB-T adás mellet sikerült fognom 3 városi Tv adását is, észak-keleti irányból. A csatorna átállásnak köszönhetően zavarmentes lett az UHF sáv felső része. ( reméljük még jó darabig)
Kölcsey Tv. C 52.
Nyíregyhézi Tv C 54. 150 km.
Hajdúböszörmény vTv. C 57.
Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése