TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

...a két szír adás logója sem egyezik, csak hasonló :)

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma is érdemes volt TVDX-elni, mert az 1-es sáv kora reggel óta kora estig folyamatosan "ment". Elsőként a szír TV C4 és C2-ről készített fotók, a két adó egy időben jött - igaz alig felismerhetően - a C3-on semmi:
Kép Kép

O2-es csatorna ma is hozott érdekességet, még délelőtt vettem a Rossia 1 egyik körzeti adását - a logóban látható, de sajnos nem olvasható, hogy melyik stúdió adását vettem. A második fotón látható adó kora este 19:27-kor jelentkezett - sajnos ez is nagyon gyengén - keleti irányból latin betűs felirattal. A jobb kéz felől a felső sarokban a logó, mintha egy emberi "portrét" ábrázolna...
Kép Kép

Természetesen ezeken kívül jött 6-7 korábban már azonosított csatorna, ma is "beterjedt" az O4 is, az orosz tv1 és az ukrán Persij váltogatta egymást.

Jó DX-et!
üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A reggel egészen jól indult. Vehető volt a Szír, Jordán adás a C.3 csatornán váltakozva. Majd 8 óra után egyre több orosz ukrán adás volt vehető, oly annyira hogy legtöbbször csak csíkok voltak kioltották egymást. Az O.2 csatornán rövid időre ismét vehető volt az ismeretlen adás, de hajlok arra a véleményre amit a román barátunk mondott hogy egy orosz zenei csatorna. Akár hányszor láttam az adást mindig zenei programot adott. Sajnos soha még eddig nem jött jó minőségben hogy pontot tegyünk a végére és rávágjuk, igen ez az.
Kép
Jelenleg nálam már csak az O.1 csatorna aktív, az ukrán Inter vehető nagyon gyenge képminőségben.
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

...szerintem is egy könnyűzenei program, csak azt nem értem, hogy miért nem találok róla semmit az interneten. Már átnéztem a vcfm.ru megyénkénti csatorna listáját, legalább is az Urálon inneni területet, de semmi találat...a vétel iránya a Kaukázus környékére mutat...neked merre van a "maximum"?

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Németh Józsi írta:Szia Gyuri!
...neked merre van a "maximum"?
üdv Józsi
Szia.

Mivel egy gyengén vehető adásról van szó még a négy elemes antenna is eléggé jól reagál a vételi irányra.
Ha Szarvast összekötöd Kisinyov-val és tovább húzod az egyenest akkor bele találsz Üzbegisztán kellős közepébe. Kb: Ez az irány ahonnan a legjobban jön az adás. Természetes az ilyen kis elemszámú antennák nyílásszöge eléggé nagy, de ahogy forgatom az antennát mégis azt mondom hogy a vételi iránytól eltérve északra vagy délre 15-20°-kal akkor eltűnik az adás. Ez viszont a Kaukázus környéke. Viszont a mai vételnél pontosan le tudtam olvasni a pontos időt 13:26 kor egy pillanatra olvasható volt. Az az UTC+3 tehát a fekete tenger és a kaszpi tenger közti területre esik a hely. Ezért írtam hogy még is lehet orosz tv adás.

Időzóna térkép szerint Orosz vagy Grúz adás lehet!
http://www.naptarak.com/naptarak_idozona.html
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

podapu írta: Viszont a mai vételnél pontosan le tudtam olvasni a pontos időt 13:26 kor egy pillanatra olvasható volt. Az az UTC+3 tehát a fekete tenger és a kaszpi tenger közti területre esik a hely. Ezért írtam hogy még is lehet orosz tv adás.
Időzóna térkép szerint Orosz vagy Grúz adás lehet!
Moszkvai időzóna. Tovább gondolkozva, van egy orosz zenei adónk, ami "nyugati" videóklippeket játszik és csak földfelszíni sugárzásban egy kis körzetben vehető és a neten semmi nyoma...? - ez valahogy nekem nem áll össze...

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Józsi, ami engem zavar az az hogy nem tudom egyértelműen meghatározni azt, hogy milyen az írás. Ha bármilyen gyenge minőségű Orosz adást fogunk de halványan látható a betűtípus az ember rögvest rávágja hogy Orosz adás. Nem lehet eltéveszteni! Ma volt egy kicsit jobb is de csak másodpercre javul fel mindig a kép, de az írásmód szerintem nem biztos hogy ciril betű. És ez zavar. Ma végignéztem rengeteg Grúz zenei oldallal kapcsolatos lapot a neten, de semmi. Ez egy kakukktojás!
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1569
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Reggel 8 körül volt egy kis ionoszférikus terjedés, először fogtam azonosíthatóan idén a szír tévét, és egyáltalán először a macedón tévét, sikerült is képet készítenem róla, nem túl jót, de azonosíthatót. Jöttek még az oroszok is... :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Szilárd gratulálok a macedón vételedhez, nálam nem jött, de nem is figyeltem másra, csak az orosz vételekre, a tegnap említett okok miatt. Abban reménykedtem, hogy ma is elcsípem az azonosítatlan adást, mivel ma igen jó képminőségben volt vehető több orosz tv adás. Természetes az ma nem jött! :)

O.3 csatornán (ТВ Центр) center tv vételi irány kb: 30°
Kép

O.2 csatornán Russia 1 vételi irány kb: 70°
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

podapu írta:...az írásmód szerintem nem biztos hogy ciril betű. És ez zavar. Ma végignéztem rengeteg Grúz zenei oldallal kapcsolatos lapot a neten, de semmi. Ez egy kakukktojás!
Szia Gyuri, sziasztok!

...ma elkezdtem Grúzia irányában kutakodni a neten, rátaláltam egy "grúz média" honlapra, itt TV-kre "keresve" a következő 35-öt találatot kaptam: http://map.media.ge/en/type/televizia. Egyesével elkezdetem infót keresni a csatornákról és "BINGÓ" - rátaláltam a "kakukktojásunkra", azaz "Independent Broadcasting Company Mega TV" - http://megatv.ge/ regionális tv csatorna a nyugat-grúziai Khoni város körzetében. Egy fotó a webről:

Kép

üdv Józsi
Válasz küldése