TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!

Gratulálok, Holmes! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.
Szia Józsi.

Csak helyt álló volt a gyanakvásom, hogy a betű formátumok nagyon zavarnak a most már nem ismeretlen adásnál!
Köszönjük a kitartó böngészést a neten!
De nehogy azt hidd hogy ezzel vége. Van egy újabb adó amit most egy fél órája fogtam. :) De ez teljesen biztos hogy Ukrán adás.

A reklámokból feltételezem, hogy egy városi, vagy regionális adás lehet . Синельниково az O.2 csatornán.

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!
podapu írta: A reklámokból feltételezem, hogy egy városi, vagy regionális adás lehet . Синельниково az O.2 csatornán.
Gratulálok, internetes forrás szerint az adó teljesítménye 500 Watt. Egy német TV-DX-er felvétele: http://www.youtube.com/watch?v=9-HcSHPIAIs
Ma délelőtti terjedésbe én is bele-bele néztem, szabadságon vagyok, de nem volt időm folyamatosan a TV előtt ülni. Nálam OIRT1-en 1tv, 1+1, rossia 1, OIRT2-ön 1tv, 1+1, OIRT3-on rossia 1, Inter csatornák logóit tudtam azonosítani kb. 10:10 - 11:30 idő intervallumban.
üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap szinte egész nap volt vétel az I sávban. Ukrán, Orosz, Szír, Jordán.
9 óra után indult a műsor :)
O.1 1tv, russia1.
O.2 1tv, russia1, 1+1
O.3 Inter, russia1, Ctv. (ТВ Центр)
Nálam 14:30 tól néma csend, majd 18 órától megint Orosz vételek
és késő este 21-órától C.2-C.4 Szír adások, a C.3 Jordán és ritkán Szír zavarással.
Kép

Ma reggel 6:20-tól megint folyamatos az Orosz vétel.
O.3 gyenge jel nem azonosítható 9:30 1tv,
O.2 CTC, 1tv, 8:51 től megjelent a Grúz Mega tv!.
O.1 1tv, russia keveredés.
----------------------------------------------------------
11:30-ra szinte teljesen megszűnt az aktivitás a VHF I sávban. Még 11:50-kor rövid időre vehető volt a Szír tv adása a C.2-C.4 csatornán de nagyon gyenge képminőségben, azóta semmi.
Kép
Szír tv C.4
Összességében a mai tv vételek minősége messze el maradt a tegnapi naphoz képest.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Még mindig igen erős az aktivitás a VHF I sávban. Szinte folyamatos az Orosz vétel az O1, O2 csatornákon, ritkán az O3 csatorna is aktív.
Az orosz vételek mellet sikerült vennem az O1 csatornán a Fehérorosz tv műsorát és a Litván tv az LRT műsorát, az O2 csatornán. http://www.youtube.com/watch?v=wOOsivabTHg&feature=plcp
A képminőség csak az orosz adásoknál volt nagyon jó minőségű.
Kép.Kép.
O.1 Belorus-----------------LRT O.2
Kép

Orosz adások jelenleg is jó minőségben vehetők az O.1, O.2 csatornán.
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

A mai vételekből:

Kép
OIRT1 és OIRT3 AZTV 1 - Azerbajdzsán
mindkét csatornán több nagy teljesítményű adó üzemel:
Calilabad R1 25 kW AzTV 1
Baki R1 5 kW AzTV 1
Cabrayil R3 40 kW AzTV 1
Danaci R3 31,5 kW AzTV 1
Duzdag R3 26,5 kW AzTV 1
Kelbacar R3 5 kW AzTV 1

Kép
"HTB" - azaz orosz NTV OIRT1 - adó helyéről információt eddig nem találtam

Kép
OIRT2 "Rossia1" - mai nap során színesben is sikerült venni egy-egy adót, de csak az "1tv"-t és a "Rossia1"-et :cry:

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok, Szia Józsi!

Gratulálok az Azeri vételedhez, sajnos tegnap nem voltam tv közelben, néha dolgozni is kell :)
Ma viszont megint van gyenge aktivitás a VHF I sávban, egyenlőre csak orosz vételek! R1-R2 (1tv) meg egy kis zavar!
Kép
A találkozó óta véglegesítettem az antennákat az ősz beálltáig így marad. De ez sosem biztos. :)

Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!Sziasztok!

Szépek az antennáid, én még nem jutottam odáig, hogy árbocot építsek :( - erre nincs időm, mert 1-2 óra kevés rá...kibontott tetőt, félig rögzített dolgokat nem szabad ott hagyni - majd holnap, vagy holnapután folytatom. A héten szabadságon vagyok, de ma pl. már reggel 9-kor a gyerekekkel kimentünk a strandra és délután 5-ig "bírtuk" a forróságot a vízparton.
DX-re visszaugorva, 3 hete tesztelgetek egy szoftveres rádiót, spektrum analizátort. Egy nagy sebességű A/D átalakítón keresztül a jel a PC-be van "tolva", a feldolgozást a PC végzi (az öreg 2500-as processzorom rendesen izzad). Ezzel egész szépen tudom elemezni több adó interferenciáját. Tudni kell, hogy az egyes TV adók nincsenek az "atomórához" szinkronizálva, így a frekvencia pontosságuk csak 1E-05 (1E-04) nagyságrendű (pl. 49,75 MHz-től akár 10-20kHz-et is eltérhetnek). Ez a kis eltérés TV vevőkészüléknél nem okoz gondot, viszont ha kellő felbontással tudjuk elemezni az antenna jelet, akkor láthatjuk, hogy hány adó interferál egymással és mikor, melyik az erősebb. Készítettem egy kis videót, amin jól látható, hogy az adott időpontban 4 képvivő van a 49,75 MHz "közelében", ebből 3 szinte azonos jelszinttel. Amint az egyik a többihez képest kb. 20dB-lel megemelkedik, a TV kép is megjelenik (DScaler szoftverrel).
http://www.youtube.com/watch?v=ai4RpAbu ... e=youtu.be
Továbbá a szoftveresen tudok demodulálni FM jelet, pl: egy hangvivőt -> a jel ahhoz gyenge, hogy a kép megjelenjen, de hangot tudok rögzíteni. Ezt tegnap "jött" a OIRT2 65,75 MHz-es hangvivőjén:
http://enjoe.ucoz.hu/_ld/0/44_6575_1.mp3
Kár, hogy az analóg műsorszórás a végnapjait éli... :cry:

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Már szeptembert írunk...de az O1-2-n orosz adókat, a C3-ön Jordán TV-t nézhetjük :D
http://youtu.be/2U46OcUiCjc

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ismét lett egy azonosítatlan - pontosabban azonosíthatatlan minőségű - vételem. C2 csatornán (48,250746 MHz képvivővel) vettem ma egy gyenge jelet. A vétel ingadozott, a szinkron csak másodpercekre állt össze. Az antennám délnek volt irányítva, a TV vételt előtt kb. 10 perccel a 50,107 MHz-en (6m rádióamatőr sáv) ZS6.. (Dél-Afrikai Köztársaság) állomást hallottam forgalmazni.
14:47-kor készült, logót nem látok rajta:
Kép

15:00-kor készült, mintha logó lenne mindkét felső sarokban:
Kép

Bal felső sarokban latin betűs felirat van két sorban. A felső: "LSA" 2 v. 3 betű nem olvasható, majd "OP" vagy "OR", az alsó sor nem olvasható. A jobb sarokban egy négyzet alakú logó(?) - több nem vehető ki :( .

üdv Józsi
Válasz küldése