TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Szilárd..."te nem is akartál repülőjegyet venni, ezért véletlenül sem tudtál volna Rómába repülni" :)

A kapott e-mail-ek olvasásával el vagyok maradva, mert mostanság az otthoni számítógépem gyengélkedik..."winfos kék halál", stb...ezért csak ma néztem rá az egyik "fiókomra", ahová a külföldi levelező listákról érkeznek a levelek és ott találtam (angolul idézném):
---------------------------------------------------------------------------------------
Band I Alert

On 13/10/2012 12:57, Janpeter van Dijk wrote:
Hi All,

A combination of Es and TEP is giving me a BFO level video carrier of KBC
on 48.2500 MHz at 11.55 UTC.

Good DX!

Janpeter van Dijk, Zoetermeer, The Netherlands
--------------------------------------------------------------------------------------

Vagyis az én vételi időpontom előtt 1 órával, egy holland TV-DX-er már riasztott...az alábbi felvétel szombaton az Egyesült Királyságban készült:

http://www.youtube.com/watch?v=09zEIcrs ... ature=plcp

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma dél körül ismét egy kis ionoszférikus terjedésben volt részem. Most az OIRT 1 csatornán volt szerencsém pár adáshoz egy-egy pillanatra az interferencia "közepén". Most is zömével a két orosz hálózat a "Rossia 1" és az "1tv" volt a képernyőn felismerhető, egyéb adások nem nagyon "rúgtak labdába". Hang vételéhez nem volt elég a MUF, de pl. az 1tv-ről időnként egész jó FF képet lehetett látni.
Kép

Az interferenciából előbukkant azért egyéb adás is, sajnos a gyenge minőségük miatt nem sikerült őket azonosítani. Az elsőnél elmosódott felirat két sorban jobb felső sarokban, a második képen jobb alsó sarokban vízjel szerű felírat...most nem volt olyan szerencsém, hogy inzertet fotózhassak :(
Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Továbbra is tapasztalható ionoszférikus terjedés. Dél körül URH rádiósávban a Baleár-szigetek rádióadóit hallgathattam, délután OIRT 1 csatornán "Rossia 1" és az "1tv" jelent meg a képernyőn, majd 50 MHz-es rádióamatőr sávban Dél-Afrikai Köztársaság beli rádiósokat hallottam, végül E2 csatornán 48,2548 MHz képvivő jelent meg, de képet nem láttam, egyből utána az E3 csatornán 55,2550 MHz képvivővel egy arab nyelvű csatornát vettem, amit sajnos nem sikerült azonosítanom. Az első tippem Jordánia ill. Szíria, de korábban mindkét adó képvivőjét alacsonyabb, azaz 55,249...MHz frekvencián vettem. A képen a logó bal felső sarokban helyezkedik el, alakra nem hasonlít a szír tv-jéhez (írott betűs felirat), sajnos egyetlen stabil képkockát sem sikerült "elcsípnem", így nem sikerült azonosítani.
A vételről készült rövid videó: http://youtu.be/RmySLYVWMUw

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma 17 óra után kb. 1/4 órára megjelent a Szír TV a C3 csatornán. A vétel erősen hullámzott, maximumkor közepes FF kép jó minőségű hanggal. Sajnos felvételt nem sikerült készítenem...a technika ördöge közbeszólt.

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

A meteorológusok április végi nyarat emlegetnek 26-29 fokos hőmérsékletekkel. Reméljük, a meleg hatására végre beindul az ionoszféra.
Igaz, nem a legjobb antennák, de tán rátalál valami.
Én már "kibontottam a vitorlákat"! :)
Üdv: Győzi
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia!

M.Győzi

Javaslom látogass el a dxinfocenter oldalra.Ott napra kész infót találsz a terjedés előre jelzésről.
Annak irányáról ,erőségéről STB.
További jó vételeket.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma du. fél 6 magasságában "beindult" az ionoszféra. Elég hullámzóan, több adó interferenciája volt látható az OIRT 1 csatornán. Sajnos hanghoz nem volt elég a MUF, illetve stabil képet sem sikerült rögzíteni. A rádióamatőrök 50 MHz tartományban lengyel-görög ill. ukrán-olasz összeköttetések születtek, a reflexiós pont Szerbia fölött alakult ki.

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Én is megerősítem Józsi hozzászólását, észrevételét. Nekem is jelezték, hogy aktivitás tapasztalható a rádiósávban 66 MHz-en, majd 64 MHz-re ugyancsak jeleztek a közelből szporadikus felhőt. A nejemmel figyeltettem a képernyőt, de az O1 csatornán csak csíkokat lehetett látni, de hang sem volt.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Mai terjedés szezon kezdetnek elmegy...semmi új csak szép sorjában a megszokott állomások.
E3:
Kép Kép

R1:
Kép

üdv Józsi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Szia Józsi!
Gratulálok a vételeidhez.
Itt nálam Jászfényszarun semmit sem tapasztaltam, pedig folyamatosam be van kapcsolva 2 készülék a VHF I-es sávra. Plusz az SDR is 48 MHz környékén.

Üdv: Hajnal István
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Válasz küldése