DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

DAB (PL, RS, SK)

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Az elmúlt napokban erre nem tapasztaltam jó terjedést a szokásos vételek voltak , a Ausztriai tesztelések nem mennek.
Ma reggel volt egy kis észak, dél irányú tropo felettem jó jelszintek voltak meg jött a horizontális sugárzású Belgrád.
De halad a DAB projekt már a 15m árbóc 4 soros ki kötéssel nálam van már csak egy forgatót kel összeszedni (Ha van valakinek használható jó áron jelezen) mert látom hogy lenének más vételeim is de ez 9m ki támasztót vas cső kevés , most is a 11B Lengyelnek egy kicsi híja van.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
facebook sign photo
Kép
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (PL, SI, CZ)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Már az este folyamán észre vehető volt hogy kisebb tropó közeledik, Észak-Északnyugati irány Hullámzóan erősödött. Gyenge szakaszos vételek voltak.
Pár Lengyel adást már lehetett venni.: 11A/V, Krosno, Przemyśl, Czestochowa, 11B/V, Ryki Janiszewska

Kép.Kép.Kép

Ma reggelre már körbe lehetett fogni az Országot és a Cseh Brnó is megjelent. A Szlovén meg remekelt mint mindig minden tropónál.

Kép.Kép.Kép

Jó vételt mindenkinek!
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB (PL, SI, HR)

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

podapu írta: 2024.04.07. 08:06 Sziasztok.

Már az este folyamán észre vehető volt hogy kisebb tropó közeledik, Észak-Északnyugati irány Hullámzóan erősödött. Gyenge szakaszos vételek voltak.
Pár Lengyel adást már lehetett venni.: 11A/V, Krosno, Przemyśl, Czestochowa, 11B/V, Ryki Janiszewska

Ma reggelre már körbe lehetett fogni az Országot és a Cseh Brnó is megjelent. A Szlovén meg remekelt mint mindig minden tropónál.

Jó vételt mindenkinek!
Sziasztok!

Gratulálok, főleg a nálad elég erősen fedett 11B-s lublini vételhez!
Egész jó vétel alakult ki felénk is, a nyugati irányt kivéve.
Északról sikerült egy új adót fognom (legalábbis számomra új vétel), mégpedig a 11B-n, Katowicét, 0201-es TII-vel, egyidőben Rabkával (0603) és Krakkóval (1015). A katowicei adó is a krakkói körzethez tartozik, nem külön csomag.
Ezeken kívül,
- 11A, Katowice körzetének mind az 5 adója,
- 11B, Ryki,
- 5B, Polkowice,
- 6A, Plock volt elérhető.

Dél-nyugatról a horvát és a két szlovén csomag 32 dB feletti térerővel jött, a 9A-n pedig vételi határon volt az olasz Montescudo, igaz, pár órányi nyűglődés után nyomtalanul eltűnt, mint Učka és Skrad, a 11D-n.

Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
feci01
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

DAB (HR, SI, PL, CZ)

Hozzászólás Szerző: feci01 »

A tegnapi vételeimből néhány kép hasonló podapu vételeihez csak gyengében meg a Szlovén 12B Lengyel 11B nem sikerült lockoltatni most.
De még Német országból is láttam jeleket 7D,10A de bízom benne hogy összefog jönni.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok,

Gratulálok a vételekhez mindenkinek!
Elindult az első anticiklonos nyárias tropo ebben az évben. Itt Hatvanban egyelőre nem múlta felül a tavaly szeptemberi egyik pénteki napot (akkor kezdtem a DAB vadászatot), amikor szó szerint egy este alatt hallgatható minőségeben körbefogtam az országot. Akkor még erősítő nélkül és alacsonyabban lévő antennával.
Tegnap este és ma reggel az előrejelzéseknek megfelelően alakult. Szlovénia (10D,12A) és Horvátország (9C) irányából volt lekeresés közeli jelszint, ám nem sikerült megugrani ezt az akadályt. Lengyelország (11A) este néma volt, reggel nem néztem.
Szerbiát (11B) hallgatni is sikerült.
Bécs (5D) és Pozsony (12C) tőlem nézve szinte egy irány. Pozsonyt sikerült lekeresni, Bécs ennél sajnos gyengébb volt.
Még a kedd este, szerda hajnal érdekes lehet, mielőtt a hidegfront meg nem érkezik.
Jó vételt mindenkinek!

Szabolcs
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (PL, SK, AT, HR, SI, RS)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Április 07. délután
Mivel tegnap reggel írtam a fórumba most teszem közzé a tegnap délutáni pár vételt amit Lengyelország felől fogtam.
Először csak a keresőt indítottam el. Lengyelt várva be jött a 9A.n az MDR SACHSEN, nem sokkal később
Czestochowa a 11A-n. Majd rövid szünet és be jött pát Lengyel adó.: 11B3 Czestochoea 11A, 31C3 Kielce 10D, 3183 Krosno 11A. 3153 Szczawnica 11B.

Kép.Kép

Április 08. Kora reggel.
Szinte ugyan azok a vételek voltak a mai nap mint tegnap. De amiket most felteszek ez mind hibátlan hangminőségben volt vehető.
Jött Bécs is de sem az 5D-nek sem a 11C-nek nem volt hangja igy most kimarad.

Szlovák DAB+
Kép.Kép.Kép.Kép.Kép

Austria DAB+

Kép

Horvát DAB+
Kép.Kép.Kép

Szlovén DAB+
Ma kora reggel sikerült fogni a harmadik mux-t is a 12C/V
Kép.Kép.Kép

Lengyel DAB+
Kép.Kép

Szerbia DAB+
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

DAB (PL, SI)

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Tegnapi vételek csak összejött a Szlovén12B legtávolabbi legtávolabbi plesivec 476,482km nem tudom a fm scan org vagy a program km helytálló.
Lengyel Ország 11B 3153 Zakopane környéke talán.
Kép
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (HR, PL)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Hasonló jó vételek voltak a mai nap is mint tegnap. Kiugró magas jelszintekkel főleg a közelebbi Horvát DAB+ adások.
De volt köztük egy kiugró távolságú vétel is az Adria partláról Split körzetéből.
11D/V, Eld: E3-CA03 Tii: 0603 Labinštica adóállomás. Távolság 497.7 km.
Mai nap az észak déli irány volt az erősebb

Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 927
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

DAB (AT)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Ismét tesztelnek az osztrákok, így sikerült az alábbi két DAB+ adó telephelyét "bemérni":
5C/V TII: 3103 Adó telephelye: Wien
Kép

10B/V TII: 2103 Adó telephelye: Wien
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (AT, SI, PL)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap ma fogtam én is a két Osztrák teszt adót Bécs irányából.

Kép.Kép

Ma is van vétel köbe lehet fogni az Országot sőt a Cseh 12D is néha néha összeáll a 11A Lengyel is, de szinte minden adó nagyon gyenge jelszinttel jelenik meg. Egy pár adón tiszta a hang a többin akadozik vagy nem is jön. Sajnos ilyen most az idő!
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése