DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tropóban igen szegényes időszakon vagyunk túl. Csak remélem! Ugyan is a mai nap már kezdett hasonlítani a múlt év hasonló időszakához.
Nálam még nem voltak nagyon nagy távolságok de a környező Országok DAB adásait, egy némelyiket igen jó minőségben sikerült venni.

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma reggel hozzám is elért egy kisebb tropó, délnyugat-északnyugati irányból. A távolabbi adások meghaladták az 500 km-t.

Szlovénia 10D.
Kép

Austria Linz 6D.
Kép

CRO DAB+ Brno 12D, C.Budejovice 12C.
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1569
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

podapu írta: 2023.05.08. 18:41 Sziasztok.

Ma reggel hozzám is elért egy kisebb tropó, délnyugat-északnyugati irányból. A távolabbi adások meghaladták az 500 km-t.
Szia Gyuri!

Gratulálok a szép vételekhez!
Ugyanebben az időben, hasonló távolságokról nekem is sikerül pár adó vétele.
A hétvégén összeszedem a képeket, és remélem, most már beindul valami tropós vételekben gazdagabb időszak.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri !

Szép csokrot gyűjtöttél a környező országok DAB adásaiból, gratulálok hozzá.
Én az FM sáv Es vételével most több időt töltök mint a DAB vétellel (a tropo sem volt valami erős eddig).
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
Laczó János
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2017.03.12. 15:53
Tartózkodási hely: Kengyel (Jász-Nagykun-Szolnok megye)

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Laczó János »

Kedveseim!
Haldoklik a tunerem,lett volna vagy 40 vételem az oroszoktól.
Ledöbbentem azon,hogy állítottam a vertikális antennát és beadott új dolgogat,amin csak lestem.
Mivel nincs hozzá szakmai specikáció,nem tudom mikor tudom visszaállítani a régi rendszert.
Ha valaki tud segíteni,azt nagyon szépen megköszönöm Neki!
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Napok óta csapadékos az időjárás és ez nem tett jót a terjedéseknek sem. De a tegnapi nap teljesen más volt, nagy volt a hideg meleg keveredése.
Dél körül már a teljes meleg front dominált és itt Szarvas környékén délutánra igen meleg lett. Délutántól fel erősödtek a DAB rádió jelei Északi irányból olyannyira hogy nem csak Rzeszow környi adók de Kielce is fogható volt gyengébben.

Az ebéd utáni Szlovák Lengyel vételek. Így nézet ki az időjárásunk mikor kezdtek jönni a Szlovák Lengyel adások.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Este felé eltűnt az északi jó vétel viszont kezdett erősödni a nyugati irány. Egyre jobban kiegyenlítődött a hőmérséklet nyugat és kelet között annál jobban jöttek az adók. Délutánra már gyengén fogható volt a Horvát, Szlovén DAB adás

Kép

Ez nem is erősödött tovább de Nyugat-északnyugat egész jól jött az esti órákban St.Pölten is és erős jel volt a 7D-n Németek felől.

Kép
Kép
Kép
Kép


Május 18.
Ma reggel is vártam a csodát hogy ha be jön egy pár adás. Majd elindítottam a keresőt nem nagy esélyt remélve hogy be jön valami. Nem ls néztem rá csak délben és már ott volt a Francia adó 1360 km-ről. Be jött csak én nem bíztam benne.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Egy kis reggeli tropó!
Csak a környező országok vehetők de azok viszont nagyon jó hang minőségben,
Mint leggyakrabban most is a Szlovén adások a legtávolabbiak.
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok

Délelőtt 9:50 körül Erős jelem lett a 10C csatornán ami igen gyorsan fel erősödött és be jött a Horvát DAB adása a Tengerpartról.
Először egy kód nélküli adást fogtam ami szinte Split iránnyal megegyezett, csak egy-két fokot kellet fordítani észak felé ahol a legjobban jött az adás.
később Zadár is be jött, de csak másodpercekre villant be a jelölés a kóddal, lehetettlen volt jó képet készíteni, annak ellenére hogy a jelszint elég jó volt. De mind ez semmit sem változtat a vételen mivel hasomló távolságban 6 adás fogható a környékről.

Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ahogy időjárásunk javul úgy javulnak a vételi esélyek is. Lassan minden napra jön valami távoli adó, na persze csak pár száz km-röl.
Pár képet teszek csak fel. A szomszédos országok mind jött és még jön is, nem folyamatos a vétel de be-be jönnek az adók és néha igen jó minőségben.
A keresőn a napközbeni vételek, a különálló képek a reggeli vételekből.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A Horvát DAB adások listájáról a 9C/H, 9C/V csatornákon Zágráb és Ivanscica adókról kikerült a listából a Radió101 adás az
amúgy is gyér adóslistából. Legutolsó képem 5 hó 28-án még szerepelt a listán, ma már nem.

Kép
Kép

Még az analóg adások idején nálam az észak-déli irány dominált, az észak-déli tengely mentén, igen jól jöttek az adások. A DAB adásnál sincs másként
a mai nap is olyan. Ha meg nézünk két hasonló távolságra lévő adót szinte egyezik az adások jelszintje.
Pl: Beldgrád/Avala 240 km, Kassa/Dubnik 240.5 km vételi helyemtől.

Kép
Kép

Eddig csak az észak -déli irány volt jó ezt reggeli levegő melegedésnek véltem, de ez több annál mivel gyorsan javul a nyugati irány is és már St.Pölten is vehető! A hang minőség hibátlan!

Kép
Üdv.: podapu
Válasz küldése