DAB

Földi digitális rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: VHF-III. antennák összekapcsolása.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Nem tudom jól van a 2 antennám össze kötve a antennára F csatlakozóval csatlakozik a koax kábel 2 hosszra(kb egy méter) méretre egyforma kábelt vezetem bele egy jó minőségű márkás spliterbe f csatlakozó val és onnan egy tízen pár méteres koax kábel jön be.
Ez nem tudom el fogadható igy mert olvasok ilyen olyan omh rol meg talpponti elinalásról és azt se tudom mi fán terem.
De a ham rádió oldalon levő képen is látom a közösítő alatt még más szerkezet is van.
Bocs hogy zavarlak a kérdéseimmel de számomra a műholdas tecnika egyszerűbb.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: VHF-III. antennák összekapcsolása.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Feri

A spliter hát elég nagy a csillapítása az biztos kb 4.5dB elment a két balun-nal együtt. Ha egy antennát teszel fel jobban jönnének az adások! Ahol vetted az antennákat, ott árulnak antennaközösítőt is annak 0.2-0.4 dB a csillapítása 390 Kc. Legolcsóbb és a legegyszerűbb megoldás a szalagkábeles összekötés és csak egy balun kell. Van illesztési eltérés de az elhanyagolható, csak pontosan egyforma hosszú legyen a szalag kábel, mint a koaxnál. a hossz nem számít. Kísérletezem én is koaxal de a végén maradt a szalagkábel. Egy jó kis erősítőt kell beépíteni a szalagkábel és a koax közé és nincs illesztési probléma, a balun ott helyre rakja az illesztést. Amit itthon is lehet kapni fillérek-ért 9001C ez tuti jó! PGA előtt ezt használtam, más típusokkal nem is szabad foglalkozni csak ezzel!

Kép

Jó lesz hidd el! :D
Jó vételt
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

DAB (SI, HR, SK, AT)

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap írtam hogy van egy kis tropó, hát mára csak tropócska lett belőle :D Már nálam a Lengyel adók nem jöttek be a mai napon. De ha azt nézzük hogy az elmúlt hetekben nem gyakran hallgattunk DAB rádió adást, legfeljebb a 200 km-en belüli adókat fogtuk. Hát én ezt könnyen meg tudtam számolni egy kezemén a két ujjam elég volt. :D Ma nem sok adó jött de volt köztük ami igen szépen szólt, magas jelszinttel volt fogható.

Kép.Kép.Kép.Kép

Kép.Kép.Kép.Kép

Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Egyet értek nálam a antenna inkább dél nyugatra ált Horvátok Szerbek jőtek jobban délután indítottam el a keresést de nem sokszor mozgattam a antennát.
Ja köszönöm podapu a választ nem haragszik ha lenne még majd kérdésem esetleg telefonon meg keresem.
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Feri ment a PÜ
Üdv.: podapu
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

DAB (SI, CZ, AT, HR)

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Sziasztok!

A Gyuri tegnap említést tett egy kis Tropócskáról, ami nálam se volt sokkal erősebb.A cseh, osztrák, szlovén vételek voltak a jobbak, úgy kb.300 km-ig.A szlovákok és horvátok felől már csak közepes vételem volt, de csak az országok nyugati részéről, míg a többi régióból semmi említésre méltó.
2024.01.21. Szlovénia 10D csat.
Kép

2024.01.22. Csehország 12D csat.
Kép

2024.0122. Ausztria 5D csat. , 6A csat.
Kép
Kép

2024.01.22. Szlovénia 10D csat , 12B csat. (a térképről hiányzik a 0117-Boc, nincs az adatbázisomban)
Kép
Kép

2024.01.22. Horvátország 8C csat. , 9C csat.
Kép
Kép

Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Tamás.

Szép kis csokrokat állítottál össze, jó pár dó jött egyszerre. Sehol nem volt nagyon nagy távolságú vétel de ami jött az legalább jó minőségben!
Ilyen vagy hasonló is lehetne gyakrabban.
További jó vételeket.
Üdv.: podapu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Vasárnap (jan.21.) nálam "erős" nap volt: a cseh (12D) és szlovén adók (10D, 12B) sokasága jött - ami egyébként nem igazán kirívó nálam. Az osztrákok két adója jött nagy erővel a 6A-n, de erős volt a horvát oldal is 9C-n... A szlovákokat nem is említem...
Hétfőn kiegészült a lista a horvátokkal (8C-n), de sokkal gyengébb volt a terjedés... Jóval kevesebb adóállomás...
Avatar
NagyTamás
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.05.29. 20:19
Tartózkodási hely: Pápa-Borsosgyőr
Vételi telephely: Pápa-Borsosgyőr

Re: DAB

Hozzászólás Szerző: NagyTamás »

Szia Gyuri!

Köszi.Valóban lehetne gyakrabban nyugodt, magasnyomású időjárás.Talán a hétvégétől pár napra kialakul egy kedvezőbb terjedési időszak, és tudunk pár
nagyszerű Tropó vételt összehozni.
Új év, új szám.gép, új operációs rendszer, új QIRX verzió.Most már csak a jó terjedés hiányzik, hogy mindent kipróbáljak, beállítsak.
A qirxDAB.xlsx adatfájlom is hiányos, most töltöm fel Excel-lel a hiányzó szlovén, horvát adók adataival, és így naprakész lesz.
Üdv: Tamás
Nagy Tamás
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1570
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

DAB (SE)

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A néhány, vagy maximum 10-15 másodperces vételek közül a francia, belga, holland, vagy német vételek elég gyakoriak itt, a Kisalföldön.
Viszont északról nagyon ritkán sikerül elcsípnem ilyen vételt.
A mai napon első alkalommal sikerült fognom a 7A-n Malmöt:

7A-V, E303, BAUER MEDIA MLM, kb. 923 km,
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése