Antennák forgatása, pozícionálása.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Antennák forgatása, pozícionálása.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Antennaforgatókról... Ötletek, tapasztalatok.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Tavasszal megsérült a "Conrad 284971" típusú forgatóm alumínium-öntvény háza. Ismerõsöm behegesztette a nyílást, de azóta "csal" a szerkentyû. Ha pl. északról 180°-al dél felé forgatom, az antenna ténylegesen csak cca. 90°-ot fordul. De az elfordulás nem lineáris, néha ennyit, néha annyit "teljesít". Van ötletetek a probléma megoldására ? Ha nincs: jön egy új forgató...
Üdv: Feri
Avatar
dxsony
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.09.17. 10:17
Tartózkodási hely: Domaszék
Vételi telephely: Domaszék

Hozzászólás Szerző: dxsony »

szia feri nekem hirsman tipusú forgatom van de egyenlöre nem használom. a hirsman egy viszton hidas megoldással álitja elö a lenti és a fenti egység közt a pozicionálást gondolom a tied is hasonló elven müködik, érdemes volna a fenti részben a potit átnézni esetleg kicserélni benne . nemtudom a sérülés mien jellegü lehetett de a vizre párára érzékenyek ezek a dolgok a kontakthiba a viston hidas áramkör érzékelését is zavarhatja .illetve bizonytalanná teszi a pozicionálást . üdv : sony :roll:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Köszönöm, még az õsz folyamán le kell engednem az árbócot (UHF antenna csere miatt). Remélem, "okosabb" leszek.
Üdv: Feri :)
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Köszönöm, még az õsz folyamán le kell engednem az árbócot (UHF antenna csere miatt). Remélem, "okosabb" leszek. Üdv: Feri :)
Nos, az akcióra ehéten (ápr.9.) került sor, mikor is leszereltem az árbócot, lecseréltem a forgató motort (Bécsbõl - Conrad Electronic, SCS - hoztam egy elméletileg ugyanolyan típust). Azonkívül, hogy mindkettõ kínai gyártmány, a korábbi beltérije új korában is zörgött, berregett (Szállító: Conrad Electronic, Budapest), zavarta az analóg TV vételt forgatás közban stb., az új pedig mint a Doxa óra... Megjegyzem az új UHF antenna és forgató cserét követõen tegnap került helyére az árbóc.
Az antenna-cserérõl bõvebben a "Vásárlói fórum" topicban.
(A régi forgatót megpróbálom pofozgatni, majd felszerelem a régi Hirschmann UHF antennával, vertikálisan).
Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Tanulságként beszámolok az idén felszerelt új forgató kapcsán kialakult helyzetrõl:

A nyáron egy - mostanában már gyakori - vihar elforgatta a legfelsõ UHF antennámat, mintegy 5-10 fokkal...
Aztán az õsz folyamán egy másik vihar a forgatómotorba helyezett árbócot forgatta el. Az árbóc rögzítését kioldva korrigáltam...
A napokban azonban megint elforgatta a szél az árbócot a motorban...
A humor az, hogy nyáron, az árbóc újraszerelésekor (tanulva ez elfordult antennán) minden rögzítõ bilincset a lehetõ maximumig meghúztam... Csakhogy az árbóc horganyzott acél (csúszik), így ez a rögzítési mód úgy tûnik, eredménytelen.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

forgató

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. Feri.

Egy kérdést ha megengedsz,Már vagy négy éve vettem a conrad-tól egy ilyen vagy hasonló antennaforgatót mint amit te is felszereltél. Még nem került sor a felszerelésére,(még dobozban van)mivel a régi hirschmann még midig bírja a strapát csak van egy kevés holtjátéka.Erõsebb szélnél kellemetlen ,mert elnyomja az adó irányából a szél.

Kép

Ez a típus van.
A kérdés az,ha ilyen a tiéd is.Mennyire megbízható? És hogy bírja a strapát? Mivel Kínában gyártott szerkentyûrõl van szó eddig nem mertem felszerelni.
És ugyan azokkal az antennákkal kellene meg birkóznia mint a hirschmann-nak.

Kép

Üdv. podapu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Ránézésre ugyanilyen mindkét forgató: az is amit Budapestrõl rendeltem és az is, amit Bécsben vásároltam. A cikkszámot kell csak azonosítani, mert a többi egyezik.
Mindkét doboz megvan, meg is nézem, hol gyártották õket (ha a dobozról leolvasható).
Nálam a Hirschmann több mint 20 évig üzemelt gond nélkül, de aztán szép lassan tönkrement a potmétere.
A Conrad komfortosabb, nekem még nem volt gondom vele. Igaz ugyan, hogy forgatáskor kerreg rendesen a beltéri doboza, de legalább a környezõ TV-ket nem zavarja... :lol:

Ma délután újrapozícionáltam az árbócot. Az egész mûvelet (fel- és levonulással együtt) 5 percet vett igénybe.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Ránézésre ugyanilyen mindkét forgató: az is amit Budapestrõl rendeltem és az is, amit Bécsben vásároltam. A cikkszámot kell csak azonosítani, mert a többi egyezik.
Nos, mindkét forgató teljesen egyforma, ráadásul mindkettõt Kínában gyártották (!)
Adatai:
CONRAD: Best Nr. 284971 / Best Nr. 053728-0
derrick
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.08.30. 15:25
Tartózkodási hely: Pécs
Vételi telephely: Pécs

honnan/mennyiért?

Hozzászólás Szerző: derrick »

Lehet hogy inkább a vásárlói fórum részbe kéne írnom, de talán itt jobb helyen lesz :)

Van egy TV-4591F DIGITAL antenna CH 21-69 INGLAR antennám, egy 38 mm-es acél árbócon. Egyelõre ezt kéne forgatni, bár késõbb lehet hogy felkerülne rá egy egyszerûbb VHF antenna is, vagy egy logper.

Milyen forgatót tudnátok ajánlani/milyen áron/honnan (webcím, vagy üzlet, elérhetõség stb.)?
Válasz küldése