Denys H.265, Ustym 4K, stb. "speciális" vételi fotói

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

Újabb érdekes fogás a keleti 4.8 fokos pozícióban (Astra 4A), a 12380H frekvencián, SR:27500 DVB-S értékekkel sugárzott csomagban lévő két svéd csatorna, a Kanal 75 és az ATG EU. A két csatorna műsora gyakorlatilag megegyezik, galopp versenyeket közvetít. Egy Compel nevű kódolást használnak, melyet egyelőre más adókon nem találni. Szerencsére a VU+ Zero vevőmmel lehetőség van ebbe is beletekinteni. Egy logót és négány inzertet közölnék az alábbiakban.

Kép.Kép
Kép.Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

Igazi unikum az Apstar 7 (76.5K) holdon található Universal networks csomag, melynek erősségét "letekerték" az elmúlt hónapokban, viszont sugárzó csere után nálam ismét stabilan vehető 175cm-es antennával. Vételi paraméterek: 3720H SR:29620 DVB-S2 8PSK PowerVU
A fullHD műsorok közül a DIVA, az AXN Taiwan és az E! Korea csatornákból mutatnék be néhány fotót.

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Igazi unikum az Apstar 7 (76.5K) holdon található Universal networks csomag, melynek erősségét "letekerték" az elmúlt hónapokban, viszont sugárzó csere után nálam ismét stabilan vehető 175 cm-es antennával. Vételi paraméterek: 3720H SR:29620 DVB-S2 8PSK PowerVU
A fullHD műsorok közül a DIVA, az AXN Taiwan és az E! Korea csatornákból mutatnék be néhány fotót ....
Szia Szabolcs! Gratulálok a jelzett szép vételekhez, fotóikhoz!

Tegnap késő este, az éjféli órákban, kitűnő vételi lehetőségeket tapasztaltam én is az Apstar 7-ről, mostanra, azaz vasárnap 10:00 óra körüli idő sávra, ez nálam már drasztikusan leromlott.
Sajnos, én nem látom az általad hivatkozott "Universal Networks" műsorcsomagot sem. Nálad megmaradt a vasárnapi délelőttre is ez a kitűnő vételi állapot?, ha igen, akkor jóval szerencsésebbek a vételi körülmények Nálad.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta: Tegnap késő este, az éjféli órákban, kitűnő vételi lehetőségeket tapasztaltam én is az Apstar 7-ről, mostanra, azaz vasárnap 10:00 óra körüli idő sávra, ez nálam már drasztikusan leromlott.
Sajnos, én nem látom az általad hivatkozott "Universal Networks" műsorcsomagot sem. Nálad megmaradt a vasárnapi délelőttre is ez a kitűnő vételi állapot?, ha igen, akkor jóval szerencsésebbek a vételi körülmények Nálad.
Szia,

Némileg csökkent a jelszint ma délelőttre, de az említett 3720H csomag egész nap vehető nálam. Viszont nincs sok tartalék benne, tehát ha csak a 150-es antennával próbálod, akkor lehet az már kevés neki.
Üdv.:
Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 76,5 fok (Apstar 7) műholdpozícióból 3,920 GHz (H), SR:28340, FEC:5/6 tarnszponder adatokkal, MPEG-4 DVB-S QPSK rendszerben sugározott "SPE Networks Asia" szolgáltatói csomagban megjelent az AXN csatorna Taiwan-i változata is, az AXN Taiwan HD, 1050/1051 csatorna PIDs értékekkel, Full HD képtartalommal, PwerVu-ban csomagolva. Az akár 150 cm-es antennával, és "speciális" vevőegységgel elérhető programból ma rögzített képernyőfotóim közül 3 db.-ot is közreadnék, de sajnos mind három képélességi problémákkal küzd, mivel a Denys H.265 típusú műholdvevőmmel igazán jó minőségű, valóban Full HD-s fotót nem tudok rögzíteni.
"Segítség ként", a vételi fotókon (középen) az AXN (alatta) axn-taiwan.com felirat "olvasható".

Kép.Kép

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ugyan nem denys, de "speciálisnak" mondható vétel a BBC satback csomag, a 27 fokos nyugati pozícióban tanyázó Intelsat 907 műholdról. Sok vevő le sem keresi a csomagot, ezért manuális PID és egyéb értékek megadására van szükség. Ráadásul BISS kódolás is van a csatornákon.
Vételi adatok: 11495V SR: 44100 9/10 DVB-S2 QPSK
A vételi fotókon szereplő csatornák pedig: ITV1 HD, BBC One HD, BBC Two HD, CBBC, BBC Four, Channel 5 HD, More 4, Channel 4 HD
A sikeres vételhez itt Hatvanban 110-120 cm-es antenna szükséges.

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

A Thaicom 5 (76.5K) 3480H (SR:30000 DVB-S) frekvencián található PSI csomagban az AAA TV helyett jelen pillanatban a Q Shopping csatorna sugároz, BISS kódolással.

Kép.Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

Az alábbi két BISS kódolású csatornára már hónapok óta próbáltam képet varázsolni, eddig sikertelenül. Hiába kerestem le őket többféle vevővel is, csak a fekete képernyő fogadott. Aztán egy külföldi fórumon megtaláltam a választ. Valamiért MPEG-2-nek érzékelik a vevők a videójelet, holott valójában H.264 kodeket használ. Így PC kártyával és DVB Dream programmal végre sikerült "megtörnöm a csendet", ugyanis a DVB Dreamben van lehetőség a videó mód manuális átállítására.
Vételi adatok: Thaicom 5 (76.5K) 3480H SR:30000 DVB-S Toontoon HD és A-film HD.
Mivel logót egyik csatorna sem sugároz, hanem a filmek között csak előzetesek mennek, ezért csak a műsorból hoztam két-két fotót.

Kép.Kép
Kép.Kép
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: chucky »

Két új csatorna érhető el a kongói kis csomagban (ami már nem is olyan kicsi), az Eutelsat 10A (10K) műholdról. Az egyik a Heritage TV helyén lévő Cinarc, a másik pedig az Antenne A.
Vételi adatok: 3639R SR: 3715 DVB-S2 8PSK BISS
A vételhez most 180 cm körüli antenna szükséges.

Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Denys H.265 "speciális" vételi fotói, screenshots-ai

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Szabolcsnak még 2018. novemberi vételi értesítőjéhez "utánközlésként" csatlakozva, nekem is sikerült a Denis H265 tip. műholdvevőmmel a PoweVu-ban csomagolt, Discovery Channel csomagját 180 cm-es antennával megfognom a nyugati 43,1 fok (Intelsat 11) műholdpozícióból. A 3,994 GHz (H), SR:21090, FEC:3/4 transzponder értékű Discovery Channel műsorcsomagjából a Discovery Dél-amaerikai és Argentin tematikus csatornáit sikeresen vettem, veszem.
A Dél-amerikai és az Argentin változatú Discovery csatornák programja általában különböző, de az általuk használt logok, inzerték képei megegyeznek.
A Discovery Channel csomagból rögzített program logok vételi fotói köréből (a "csomag logoján" túl) programonként 1-1 db. vételi fotómat én is bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése