"Szolgálati közlemény, kérés"

A Magyar TV-DX Klub -al kapcsolatos hírek, információk.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

"Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!

Mint ismert, Fórumunk fotótárhelyét eddig biztosító, szabad felhasználási felületet, tárhelyet lehetővé tevő "tinypic.com" szolgáltató, "egyik napról a másikra", sajnálatosan beszüntette tevékenységét és az oda, az elmúlt években feltöltött fotóink (több ezer, esetleg akár tízezer db. is) elvesztek. Ennek teljes körű helyreállítása - megítélésem szerint - szinte lehetetlen.
Mind ezek ellenére, kérek minden fórumozó társat, a sat, a tv és a rádió URH vételek területén eredményes és aktív amatőr társakat, hogy tegyük meg a lehetetlent is, azaz, mindenki próbálja visszatölteni a korábbi kommentjeihez a korábbi fotóit, képernyőfotót, biztonságosabb, stabilabb képtárhely szolgáltató felületére. Tudom, ez egyeseknél igen nagy munkát, ismételt időbefektetést igényelhet. Én már megkezdtem egyes képernyőfotóim ismételt feltöltését a "hu.imgbb.com" tárhelyre, mint egyik javasolható felületre.
Érdemes azon is elgondolkodni, hogy a Fórumunk fotóit, egy fizetős, de stabil képtárhely szolgáltatóhoz telepítsük át, melynek költsége, személyenként, évente néhány ezer forintba kerülhetne, az ezen "biztonsági" módszer alkalmazását támogató, azt vállaló, amatőr társaknak.

Üdvözlettel;
Hajdú Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Nem kevés munkával, a nálam fellelt másolati dokumentumokból, fotókból, sikerült újra feltöltenem Rottenbacher Sándor, valamint Podanyi Gyuri tv-amatőr társaink TV-DX vételeikkel kapcsolatosan az érintett tv-társaságoktól kapott vételi visszaigazolások, az ún. TV-QSL lapok és visszaigazoló levelek elektronikus fotót. Így azok mától ismételten láthatókká váltak eredeti topikjukban.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Laczó János amatőr társunknak a "korabeli" TV-DX vételei eredményeit a Fórumunkon 11 részben bemutató "tájékoztató sorozatom" fotóit mára sikerült teljeskörűen újratölteni a Fórum megfelelő írásaihoz. A számottevő munkával létrehozott beszámolók szövegének és fotó tárának biztonságosabb megőrzése érdekében, Laczó János tv-dx amatőri munkásságának anyagát is megpróbálom majd "átírni" az ing-sat.what.hu weblapomnak a TV-DX amatőröket bemutató ["TV-DX amatőrök bemutatása"] könyvtárába, egy külön létrehozandó név címsora alatt is.
A Fórumtársaknak, olyan kommentjeinek fotó melléletei, melyek nem az én gépemről kerültek feltöltésre, azok nincsenek meg nekem, így azok újra feltöltésében sem tudok segíteni nekik. Ezért kérek mindenkit, hogy a hiányzó, "eltűnt" fotóikat, lehetősége szerint, mindenki próbálja újratölteni a Fórumra, hogy azok újra olvashatók, megtekinthetők legyenek mindenki számára.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: "Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

ING-SAT írta:Laczó János amatőr társunknak a "korabeli" TV-DX vételei eredményeit a Fórumunkon 11 részben bemutató "tájékoztató sorozatom" fotóit mára sikerült teljeskörűen újratölteni a Fórum megfelelő írásaihoz. A számottevő munkával létrehozott beszámolók szövegének és fotó tárának biztonságosabb megőrzése érdekében, Laczó János tv-dx amatőri munkásságának anyagát is megpróbálom majd "átírni" az ing-sat.what.hu weblapomnak a TV-DX amatőröket bemutató ["TV-DX amatőrök bemutatása"] könyvtárába, egy külön létrehozandó név címsora alatt is.
A Fórumtársaknak, olyan kommentjeinek fotó melléletei, melyek nem az én gépemről kerültek feltöltésre, azok nincsenek meg nekem, így azok újra feltöltésében sem tudok segíteni nekik. Ezért kérek mindenkit, hogy a hiányzó, "eltűnt" fotóikat, lehetősége szerint, mindenki próbálja újratölteni a Fórumra, hogy azok újra olvashatók, megtekinthetők legyenek mindenki számára.
Sziasztok!

Sok-sok fotó, kevés szabadidő, de azért menni fog! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: "Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Internetes kép és hanganyag feltöltésre már évek óta egy ingyenes web tárhelyet használok: https://www.ucoz.hu/ - létrehoztam egy saját oldalt - http://enjoe.ucoz.hu/ - "Fotóalbumok" címszó alá töltöm fel rövid leírással a különböző fórumokra beillesztett képeimet. A webtárhely a képek eredeti mérete mellett létrehozza az 500 és a 200 pixel széles kicsinyített változatát is a helyi megjelenítéshez, de mivel a linkek nem rejtettek így könnyen illeszthető bármely fórum felületére...

Én is csak remélni tudom, hogy a tárhelyem ingyenessége megmarad, igaz ennek az is a feltétele, hogy látogassák az oldalt, talán eddig ezt sikerült elérnem, mert már többször kaptam ingyenesen tárhely méret növelést.

Akinek van kedve és ideje egy kis weboldal szerkesztéshez, annak ajánlom az uCoz rendszerét.

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Több napi munkával sikerült újra feltöltenem néhai Bakos Gábor tv-amatőr társunk TV-DX vételeikkel kapcsolatosan az érintett tv-társaságoktól kapott igen nagyszámú vételi visszaigazolások, TV-DX QSL-lapok és visszaigazoló levelek, valamint egyéb vételi relikviái, különlegességei elektronikus fotóit is. Így azok mától ezek is, ismételten láthatókká váltak eredeti topikjukban. Ajánlom minden amatőr társ figyelmébe ezen trófeákat!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
scansat
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.12.03. 20:59
Tartózkodási hely: Tét
Vételi telephely: Tét

Re: "Szolgálati közlemény, kérés"

Hozzászólás Szerző: scansat »

Véleményem szerint egy ekkora és ilyen speciális közösséget kiszolgáló weboldalnak már rég saját webszerveren kellene lennie ha ilyen foto-relikviák kerülnek feltöltésre. Ez nem egy több ezres torrent oldal hanem pár száz fős. Abból is egyszerre jó ha 50-60 jelen van. ( Felhasználók száma: 169. A legtöbb felhasználó (56 fő) 2019.11.13. 23:29-kor tartózkodott itt.)
20-30 ezer ft egy használt szerver használt-cikk oldalakon, de cégeknél a levetett szerverekhez sokszor ingyen hozzájutni. Merevlemez meg több száz gigabájtos akad ingyen is hozzá...akár nálam is. Én filmek és e-könyvek miatt üzemeltetek idehaza egy HP Proliant Gen8-as szervert. A nap 24 órájában az év 365 napján megy. Egy sima webszerver amire csak képek vannak töltögetve meg hozzászólások, a fórumról, nem kell csúcsgép legyen. Aztán RAID-ben van mindenről tartalék és lehet menteni Backup fájlokat hajnalonta felhőtárra. Az ingyenes webszerverekről meg annyit hogy nincs ingyen ebéd továbbra sem. Míg a reklám viszi megy...amint nem..vagy épp megunja a tulaj kikapcs!
"...and remember that closed source leads to the dark side of the force! "
Jaume Sabater
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

e-Mail cím változások.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Az utóbbi időben akadozik a .freemail.hu szolgáltatás, ráadásul sok e-Mail cím (nem csak a freemailosok) "köztudatba" került, adják-veszik őket a különböző reklámcégek!
Fentiek miatt megszüntetem a "tvdxklub@freemail.hu" és "kocsisf@freemail.hu" e-Mail címeket! Ezután mindkettő gmail -os lesz. A Klub új e-Mail címe már olvasható ez előlapon, célszerűen [kukac] megjelöléssel... Ok: a robotok kiszűrése... A másik e-Mail cím a honlapomon lesz olvasható, természetesen kép formátumban. A régi freemailos e-Mail címek még 3 hónapig lesznek elérhetőek!
Avatar
Pasa
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.09.20. 23:40
Tartózkodási hely: Budapest XVII.
Vételi telephely: Budapest XVII.

Re: e-Mail cím változások.

Hozzászólás Szerző: Pasa »

Kocsis Ferenc írta:Ezután mindkettő gmail -os lesz.
Én távol tartanám magam a gmailtól, nem jobb a freemailnál és adatokat gyűjt... :(
Vagy saját szerver, vagy hotmail a megoldás - szerintem. :)
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: e-Mail cím változások.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Pasa írta:Vagy saját szerver, vagy hotmail a megoldás - szerintem. :)
Sajnos, a hotmail tényleg felejtős! A rengeteg spam miatt állandóan kizárják a szolgáltatót a forgalomból... Nálam is működne egy ilyen e-Mail cím, de mivel szinte egyetlen üzenet sem jön meg, reménytelen! Kimenő forgalomra viszont csak a gmail a megbízható... A Telekom sem bír el a saját szolgáltatásával... És ezek sajnos kemény tapasztalatok...
Saját szerver ügyben én nem gondolkodnék...
Köszönöm az ötleteket! Erre jó a fórum, beszéljük meg!

Üdvözlettel: Feri
Válasz küldése