Problémák az RTV vételek során.

A Fórum mûködésével kapcsolatos hibák jelzése, tippek
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Már régóta terveztem, hogy a C-sávos fejhez csinálok valami nagyon jó lapkát, de idáig nem volt türelmem ezzel pepecselni. Most azonban rávettem magam és minden tudományos és szakmai tudás nélkül merészkedek próbálkozni. Ami segítheti a sikert az a pontos méret és precízség a kivitelezésben.

Kép

Kép

Kép

Gondolom volna még formáció amit érdemes lenne kipróbálni, de ezt a 36 db-ot is elég volt megcsinálni.
A lapkák teszteléséről is készítek majd egy összesítő tájékoztatót. A tesztelés napját még ki kell találnom.
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Zoli,

Kíváncsian várom az eredményeket. Mivel vágtad a lapkákat?
Nekem mindig bereped a cd-tok a vágás során.

Szabolcs
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Ma megcsináltam a lapka tesztet. Arra a következtetésre jutottam, hogy az etalon "csodalapka" veri az összes próbálkozásomat. A gyári lapkák gyengék. Az öntapadós alufóliás tesztek ennyit tudnak. Korábban már nyáklapon csináltam egy másolatot ami azonos jelszintet produkált, de nem jobbat.

Kép
Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

zgulyas írta:Ma megcsináltam a lapka tesztet. Arra a következtetésre jutottam, hogy az etalon "csodalapka" veri az összes próbálkozásomat. A gyári lapkák gyengék. Az öntapadós alufóliás tesztek ennyit tudnak. Korábban már nyáklapon csináltam egy másolatot ami azonos jelszintet produkált, de nem jobbat.

Kép
Kép
Szia Zoltán!

Hatalmas munka, de úgy látom az eredeti orosz "csodalapka" verhetetlennek bizonyult. Az 1. -5. számú lapkák egyébként miből vannak? A C-sávos fejekhez adott gyári, textilbakelit lapkákat is bevontad a vizsgálatosba, annál is ilyen óriási az elért jelszint különbség? Még az lett volna az érdekes vizsgálat, hogy a további 4 fajta csodalapka tekintetében mi lett volna a mérési eredmény, hiszen lényegében mindegyik eltérő "mintázatú". Ha meglenne mind az öt fajta, akkor nyákból lemaratva a fölös felületet, a hasonmások előállíthatók lennének sokak örömére. De másnál, így Bozothnál is elkallódtak a nem használt típusok.

Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

További lapkakészítési kísérleteim eredményét mutatom. Most 12 db-ot csináltam nyáklapból. Itt vannak az eredmények.

Kép

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
chucky
Hozzászólások: 725
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: chucky »

zgulyas írta:További lapkakészítési kísérleteim eredményét mutatom. Most 12 db-ot csináltam nyáklapból. Itt vannak az eredmények.
Szia Zoli,

Ez már nagyon jó lett! Az elsö 4 lényegében ugyanaz vagy van különbség?
Küldhetsz nekem is egyet a 2-es, 3-asból. Természetesen nem ingyen.:)

Szabolcs
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Folytatva a lapkakészítési törekvésemet, rendeltem 0,6-os nyáklapot mitől azt vártam, hogy teljesen megegyező jelszintet fog produkálni az orosz "csodalapkával". Mint látni fogjátok ez nem sikerült. A precíz, pontos kivitelezés ellenére is az orosz lapka győzött. A teszt elején és a végén is egyforma jelszintet produkált, vagyis a közbenső idő alatt a saját lapkák nem a jelszint csökkenés miatt mutatnak kevesebbet. A rejtély most már csak az anyagban lehet. Speciális lapka anyag, speciális rézbevonat, speciális lakkbevonat. Úgy döntöttem, hogy nem kísérletezek tovább mert valószínű, hogy házilag nem lehet le utánozni a gyári technológiát, pláne hogy az anyagok is ismeretlenek.

Kép

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

zgulyas írta:Folytatva a lapkakészítési törekvésemet, rendeltem 0,6-os nyáklapot mitől azt vártam, hogy teljesen megegyező jelszintet fog produkálni az orosz "csodalapkával". Mint látni fogjátok ez nem sikerült. A precíz, pontos kivitelezés ellenére is az orosz lapka győzött. A teszt elején és a végén is egyforma jelszintet produkált, vagyis a közbenső idő alatt a saját lapkák nem a jelszint csökkenés miatt mutatnak kevesebbet. A rejtély most már csak az anyagban lehet. Speciális lapka anyag, speciális rézbevonat, speciális lakkbevonat. Úgy döntöttem, hogy nem kísérletezek tovább mert valószínű, hogy házilag nem lehet le utánozni a gyári technológiát, pláne hogy az anyagok is ismeretlenek.

Kép

Kép
Szia Zoli!

Elismerés ezért az alapos kísérletezgetésért, no meg köszönet az elért eredmények, tapasztalatok megosztásáért is!
E szerint a 2021.05.27.-én bemutatott lapka sorozatod 2. és 3. "egyede" mutatta, mutatja a legjobb eredményt. Ebből kellene (ha lehetséges) "megismételni" a megjelölt mintákat, ezekből legyártani néhány darabot. Szerintem elenyésző ezek esetében az eredeti "orosz csodalapkáktól" való nyereségi eltérés.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
zgulyas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2018.12.10. 18:12
Tartózkodási hely: Kaposvár
Vételi telephely: Kaposvár

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: zgulyas »

Csináltam még egy 7 db-os lapka tesztet, mivel nagyon korrekt méretű computer vezérlésű kivágó masinával csináltuk meg a keresztet. A végeredmény ismét lehangoló. Egyedül a 7.-est lehetne használni, ha nem lenne jobb.

Kép
EREDMÉNYES VADÁSZATOT~GULYÁS ZOLTÁN "MONOSZKÓPÉ"
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Problémák az RTV vételek során.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

zgulyas írta:Csináltam még egy 7 db-os lapka tesztet, mivel nagyon korrekt méretű computer vezérlésű kivágó masinával csináltuk meg a keresztet. A végeredmény ismét lehangoló. Egyedül a 7.-est lehetne használni, ha nem lenne jobb.

Kép
Elismerés a további kísérletezgetésekért!
Úgy néz ki, hogy a legkorábbi, a "nyák" alapon réz fólia ragasztásos kísérleti "Gulyás-lapkák" produkálták eddig a legjobb eredményeket.
üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése