Digitális műholdas műsorsugárzás: "Ku" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Digitális műholdas műsorsugárzás: "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Minden, ami a digitális (Ku sávú: 10700 - 12750 MHz frekvencia tartományban történt) mûholdas mûsorvételekkel kapcsolatos...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok !

Két uj fórumozónktól elnézést kérek: eddig nem jött meg a jóváhagyási kérelem (2-5 óra az átfutása), a számitogépemet meg darabokra szedték. Jóváhagyás várhatólag csak holnap reggel.
Más: az új alaplapon nincs RS-232 foglalat... A beltéri összekapcsolásához nincs USB-s megoldás ? SOS-SOSVálaszokat a Fórumra, vagy a kocsisf@freemail.hu -ra. Többi fiókomat most nem tudom olvasni...
zafi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.09.20. 11:01
Tartózkodási hely: Püspökladány
Vételi telephely: Püspökladány

THOR-2 (5°Keleti)

Hozzászólás Szerző: zafi »

Szevasztok,

THOR-2 (5°Keleti) Új TP.és új csatik.

11247 V 23145 3/4 (Tp:3) (FTA)
*Kanal Lokal Göteborg (7009/7008 Swe) SID:7000
*Kanal Lokal Stockholm (8069/8068 Swe) SID:8060
*Kanal Lokal Östergot (8089/8088 Swe) SID:8080
*Kanal Lokal Skane (8189/8188 Swe) SID:8180


Üdv.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Gratulálok a szemfülességedhez !
Ezért lenne igazán jó a Fórum !
Az adók ott vannak, kiváló a minõségük.
Jelezd Lyngsat -nak és FlySat -nek !
Üdv: Feri :shock:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Szevasztok !

Két uj fórumozónktól elnézést kérek: eddig nem jött meg a jóváhagyási kérelem (2-5 óra az átfutása), a számitogépemet meg darabokra szedték. Jóváhagyás várhatólag csak holnap reggel.
Más: az új alaplapon nincs RS-232 foglalat... A beltéri összekapcsolásához nincs USB-s megoldás ? SOS-SOSVálaszokat a Fórumra, vagy a kocsisf@freemail.hu -ra. Többi fiókomat most nem tudom olvasni...
Szevasztok !
Fáradozásaimat siker koronázta. Tekintettel arra, hogy a téma esetleg másokat is érdekel, röviden ismertetem.
Adott két beltéri: Humax CRCI-5500 és Illusionsat M5.
A számítógép alaplap cserén esett át (de akár új gépet is vehettem volna, a következmény ugyanaz). Az új alaplapon nincs RS-232 csatlakozó egy sem (!) Nekem pedig kettõ is kellene ahhoz, hogy a két beltérit csatlakoztassam, illetve ne kelljen állandóan a gépbe dugdosni/cserélgetni a csatlakozókat...
Újabb kártya behelyezésére nincs lehetõség, mivel mindkét PCI hely foglalt (digitalizáló kártya ill. sat kártya).
1.) Az alaplapon található egy csati, amelyre rádugaszolható az 1 db RS-232 -t tartalmazó keskeny lemezlap (összeszerelés után hátulról elérhetõ marad). Ezzel az egyik készülék megoldva.
2.) Vásároltam egy "ATEN UC-232A" típusú USB-RS 232 konvertert, melyet feltelepítettem a gépre (Bruttó ára 3.000-4.000 Ft között van).
Az eredmény: az Illusionról megy a letöltés, hibátlanul le is menti az adatállományt a számítógépre (lengyel DPG progi), de minden egyes esetben a mentés végén "kék halál". Tehát ez így nem az igazi. Áttettem a konverterre a Humaxot. A "Formula V3" progi kiválóan muzsikál. És ez lett a végleges állapot is.
:lol:
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Tisztelt fórum társak!
ILLUSION sat M3 CONAX készülékem van . A gondom az, hogy Részletes kereséssel nem hajlandó C sávban keresni csak Tp listával. A keresés elindítása után azonnal kiírja, hogy " keresés megszakítva nem találtam új csatornát nyomja meg az OK-T "
Mi lehet ennek az oka, és hogy lehetne ezen segíteni?
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

regimotoros írta:ILLUSION sat M3 CONAX készülékem van . A gondom az, hogy Részletes kereséssel nem hajlandó C sávban keresni csak Tp listával. A keresés elindítása után azonnal kiírja, hogy " keresés megszakítva nem találtam új csatornát nyomja meg az OK-T "
Mi lehet ennek az oka, és hogy lehetne ezen segíteni?
Nekem Illusionsat M5 készülékem van. Ezt nálam is csinálta (többek között), kétszer cseréltem is a készüléket. A 3. jó lett.
Keresés elõtt a sárga gombbal ugye beállítottad a kijelölt holdon a "C" sávot ? (LNB C + DISEq..) --ment!
Utána ismét ment !
Majd: Keresés "Részletes C" kijelöl -- start.
Avatar
Pedro
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.09.17. 17:45
Tartózkodási hely: Érd
Vételi telephely: Érd

Hozzászólás Szerző: Pedro »

regimotoros írta:Tisztelt fórum társak!
ILLUSION sat M3 CONAX készülékem van . A gondom az, hogy Részletes kereséssel nem hajlandó C sávban keresni csak Tp listával. A keresés elindítása után azonnal kiírja, hogy " keresés megszakítva nem találtam új csatornát nyomja meg az OK-T "
Mi lehet ennek az oka, és hogy lehetne ezen segíteni?
Másik soft-ot próbáltál? Nekem a 6.18-as vált be.
A keresésnél beállitod, hogy FTA, Tp lista szerint vagy vak keresés C vagy Ku stb.?
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Szevasz Feri!

Az én Illumon még a gyári szoftver van, mert ezzel én nem foglalkoztam.
Pedro irta, hogy másik szoft kellene rá de én segítség nélkül nem akarok nekiesni nehogy tönkretegyem, mert ezzel van a pozicionerem beállítva és így mûködik a 180-as tükröm. Pedrót most próbáltam skypén keresni de nem sikerült vele felvenni a kapcsolatot
Ez van a gépemen
http://radikal.ru/F/s59.radikal.ru/i164 ... 1.jpg.html
http://radikal.ru/F/s49.radikal.ru/i123 ... 6.jpg.html
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

regimotoros írta:Az én Illumon még a gyári szoftver van, mert ezzel én nem foglalkoztam.
Pedro irta, hogy másik szoft kellene rá de én segítség nélkül nem akarok nekiesni nehogy tönkretegyem, mert ezzel van a pozicionerem beállítva és így mûködik a 180-as tükröm.
A gyári szoftver valószínüleg nem a legújabb és fõleg nem a legjobb. Nekem M5 -ös készülékem van, de egy M3 -as tulaj bizonyára kapásból mondja: mit és honnan tegyél fel. Nem ártana egy Vectrát is feltenned...
Ha jól értem, csak free adásokat nézel ? Azért kár Illusiont venni...
Válasz küldése