Antennák földi vételhez

Hol és mit érdemes vásárolni.
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Antennák földi vételhez

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Rádió- és Tv adások vételére javasolt antennák...
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Felhívom figyelmetek a "Dipol 94/21-69 Vena" névre keresztelt antennára.
http://www.ostelsat.hu/uhf_telev_zio_an ... _A3380.htm
Állítólag Szlovéniában gyártják.
Ára: 5.520,- Ft
Szélessávú UHF antenna (ch. 21-69.).
Én a '70 -es évek második felében Jugoszláviából szereztem be (Vajdaságból) egy látszatra ugyanilyen antennát (akkor NSZK gyártmány), amely a mai napig kiválóan szuperál, sõt veri a gyõri Vitech nagy antennáját. Mivel mostanság egyre másra esik le 1-1 direktor, a csere mellett döntöttem. Rendeltem 1 db -ot belõle, remélem, legalább olyan jó lesz, mint elõdje...
:)
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:Én a '70 -es évek második felében Jugoszláviából szereztem be (Vajdaságból) egy látszatra ugyanilyen antennát (akkor NSZK gyártmány), amely a mai napig kiválóan szuperál, sõt veri a gyõri Vitech nagy antennáját.
A mai napon megérkezett az antenna. Hát csak látszatra olyan, mint eredeti elõdje... A direktorokon (alu lemezbõl készült) a külsõ és belsõ éleken 2-4 mm széles "sorja" található (a pontatlan körülvágás következményeként). Hát, ez messze van a német precizitástól... Csak remélem, hogy a nyereségen nem fog meglátszani...
:twisted:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: UHF ANTENNA

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

AMIGO írta:Egy kitûnõ vételi napon az UHF-sávban több Olasz magán Televíziót is vettem.
Szépek, nagyon szépek a felvételek. Irigyellek, pedig nálam gyakori vendég volt Koper (ch.27).
Talán egy rövid kérdésem lenne: hogy jön ez a "Vásárlói Fórum" - hoz ? :roll:
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

A tegnapi napon a bécsi SCS -ben az alábbi UHF antennákat láttam az üzletekben:
- Media Markt: Nem volt egyetlen tetõantenna sem...
- Conrad Electronic:
* UHF-47 antenna (35,95 Euro)
Kép

* DC-4591 UHF antenna (41,95 Euro)
Kép

* Antena Pro-45 (54,95 Euro) - spanyol - a link 12. oldalán látható
http://www.upv.es/antenas/catalogos/antenas_televes.pdf

A két olcsóbb antenna valódi képe és németországi ára itt látható:
http://www.berlin-satshop.de/wittenberg ... berlin.htm
"SN27", "SN47" és "SN71" (Mindhárom kapható a Condrad Electronicban).
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sziasztok!

Amennyiben nem "gyári", hanem "saját készítésû" antennát szeretnétek használni a földi TV-, ill. rádió URH vételekhez, úgy a "házi készítésnél" alkalmazandó antenna méretezést megtalálhatjátok a http://ing-sat.what.hu oldal - bal oldalán lévõ menüsorából választható - "TV- és URH antennák" menüpontban is, ahol elkülönülten választhatók a VHF/UHF sávú antennák legkülönbözõbb típusai, és az eltérõ elem számú változatai, ill. mértezése is.

Üdv.: ING-SAT
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:A mai napon megérkezett az antenna. Hát csak látszatra olyan, mint eredeti elõdje... A direktorokon (alu lemezbõl készült) a külsõ és belsõ éleken 2-4 mm széles "sorja" található (a pontatlan körülvágás következményeként). Hát, ez messze van a német precizitástól... Csak remélem, hogy a nyereségen nem fog meglátszani...
További eltérések is vannak: a reflektor-rács az újon sokkal ritkább (a rácsméret cca. 2-3 szorosa a réginek), a dipol elõtti elem a német gyártmánynál alucsõ, az új szlovénnál alu-lemez. Az új antennánál a mûa. tartóelemek gyönyörû kék színûek (a német feketével szemben), de kiváncsi leszek, ez is elmegy-e legalább 30 évig... Vagy elöregszik, szétesik...
Magáról az antennáról: nyeresége gyakorlatilag azonos a régi némettel (Bratislava és Kabhegy DVB-T adásain teszteltem). Merem ajánlani mindenkinek !
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

erõsítõ vásárlás

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A jobb idõ beköszöntével szeretném kicserélni a '80-as évekbõl származó Hirschmann utánzatú (földi, SZNET134) erõsítõmet (az ugyanilyen típusú, pár éves erõsítõt a tavalyi villám-túlfesz ölte meg, így került vissza az öreg).
Akinek van ötlete, hogy milyen erõsítõre újítsak, kérem, írja meg.
Lehet hasonló, mint a régi, több bemenettel, vagy külön-külön sávokra osztva is...

Elõre is köszi, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: erõsítõ vásárlás

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Sszilu írta:Akinek van ötlete, hogy milyen erõsítõre újítsak, kérem, írja meg.
Nálam is ez a típus üzemel, így elõbb-utóbb nekem is váltani kell. Engem is érdekel a téma.

Üdv: Feri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Erósítõ

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.Sszilu
Nehéz döntés hogy milyen gyártmányú vagy milyen típusú erõsítõt vegyen az ember. A legtöbbel az a gond hogy magas a zajszintje,és valóban csak a kábel csillapítást tudja pótolni,vagy még azt sem.Elõfordulhat hogy egy kis zajú tunernél egy nagy zajszámú erõsítõ,nem hogy javulást,de inkább képromlást idéz elõ.
A tapasztalatom az hogy a mai tunereknél az erõsítõ zaja ne legyen magasabb mint 2-2.5dB. Ebben az esetben látványos lesz a képminõség javulása.
http://www.boltcenter.hu/product_info.p ... ts_id=1818
Azt gondolom hogy tudod hogy a hirschmann már a Triax-szal kötött házasságot. A neten nem láttam több bemenetû erõsítõt ebbõl a típusból csak az UHF sávra,Triax MFA-323,és MFA-324.Lehetséges hogy meg érné felvenni a gyártóval a kapcsolatot.


Sokan nem szeretik a lapkára gyártott fejerõsítõket,meg a szórásuk miatt nem is szabványosak már.(EU szabvány)
Kép
De ezzel megéri kísérletezni.Egy MGF xxxx ? GaAsFET van benne aminek a zaj szintje 0.2dB 40MHz 0.7dB 900MHz, erõsítése 22-24dB. Itt dõl meg az a teória hogy egy erõsítõ csak a kábel csillapítását hozza vissza.
Széles sávú erõsítõ,átvitele 40-860 MHz és egyenletes! Viszont nagyon érzékeny a feszültség ingadozásra,könnyen tönkre megy.
Az MFA 324-es már meg van de még nem próbáltam ki.Ez kimondottan UHF erõsítõ,1-be 1 kimenettel.Ez egy nagyon precízen kivitelezett erõsítõ és jó pontos a vízzáró doboza is!
http://www.triax.hu/mfa-mfc.htm
üdv podapu
Válasz küldése