Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kocsis Ferenc írta:Más gond is van vele...
Minden részvétem a Tiéd!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Ma délben sikerült gond nélkül leereszteni az árbócot, már az antennákat is leszedtem. Indul a karbantartás (fej erősítők, kábelek cseréje).
Az igazság az, hogy egyik polgármester ismerősöm kisegített egy daruval, így aztán a kosárból semmi perc alatt visszakerült az bilincs a helyére, majd kötéllel leengedték az árbócot.
Pedig szép látvány volt a 60 °-os szöget bezáró forgatott árbóc...

Üdv: Feri
derrick
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.08.30. 15:25
Tartózkodási hely: Pécs
Vételi telephely: Pécs

több parabolából egy?

Hozzászólás Szerző: derrick »

Megint idetévedtem, megint kérdezni, megint marhaságokat :)

Egy ismerősöm kitalálta hogy házilag csinál magának parabola antennát! Még nem szabad röhögni, olvassátok végig ;)
Szerzett 6 db. ugyanolyan, 110-es offset antennát, és kitalálta hogy ezekből vág ki magának 60 fokos szögben részeket, és virágszirom-szerűen összeépíti. Még nem láttam a tányérokat, de végiggondolva - ha nem túl viharvertek - valóban lehet belőle csinálni elméletben egy nagyobb tükröt, és azért a pontos kivágás meg a pontos összeillesztés, meg a fókuszpont keresés is kivitelezhetőbbnek hangzik mint az otthoni lemez horpasztgatás...
Ami nekem szöget ütött a fejembe, hogy még ha sikerül is neki megcsinálni, az új "eredő" tükre mélyebb lesz az eredetieknél, hiszen tkp. ugyanazt a képzeletbeli gömbhélyat borítja be nagyobb felületen. Így gyanús nekem hogy az LNB nem fogja látni az antennájából azt a részt amennyivel nagyobb lesz.
Erősítsetek meg vagy cáfoljatok a hitemben, hogy még azelőtt közölhessem vele a jóhírt mielőtt nekiáll tönkretenni a 110-es tükreit.

Remélem feldobom a hangulatot :) A barkácsolás műholdas témában mindig vicces :D Bár hallottam már urban legendet falusi bácsiról aki parabola antennákat gyárt úgy hogy kivág köralakúra egy lemezt, ledobja a kútba (amiben víz van), és dob rá egy kis pirodexet. Ez megint olyan szép elméletben, hiszen valóban, ha a robbanás pontszerű, a nyomás is gömb alakban jön a vízben, és szép homorú lesz a lemez, de azért akkor se hinném el ha látnám :) Az is gyanús hogy pl. nem hallottam a Gibertini kútjairól :)
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: csadam »

Szép napot mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 64 cm átmérőjű parabola antenna és egy 6 fokos monoblock segítségével van-e lehetőségem az Astra és a Hot Bird együttes vételére?
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

csadam írta:Szép napot mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 64 cm átmérőjű parabola antenna és egy 6 fokos monoblock segítségével van-e lehetőségem az Astra és a Hot Bird együttes vételére?
Szerintem kevés lenne a 64 cm-es, erre általában 80-90 cm-es használnak. Én 110 cm-est használok, de az más kérdés, hisz ennek 110-esnek a hamis fókuszával veszem az Astra II. pozíciót (E.28 fok) is.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
csadam
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.08.20. 19:00
Tartózkodási hely: Pápa
Vételi telephely: Pápa
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: csadam »

ING-SAT írta:
csadam írta:Szép napot mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 64 cm átmérőjű parabola antenna és egy 6 fokos monoblock segítségével van-e lehetőségem az Astra és a Hot Bird együttes vételére?
Szerintem kevés lenne a 64 cm-es, erre általában 80-90 cm-es használnak. Én 110 cm-est használok, de az más kérdés, hisz ennek 110-esnek a hamis fókuszával veszem az Astra II. pozíciót (E.28 fok) is.
Üdv.
Köszönöm a választ! Erről mint olvastam, hogy min. 80 cm az ajánlott, csak azért kérdeztem meg, mert olvastam olyat is, hogy 65-80 is elég. A miénk pedig 64-es, és gondoltam, hogy az az 1 cm... :)
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok.
Ma akartam elvégezni a 180 cm-es Käthrein tükrömben az LNB cserét (korotor volt eddig, amelyet egy C-KU sávos fejre cserélnék).
A fej típusa: DMX741U. Műszaki paraméterei itt:
http://www.ebay.com/itm/Universal-DMX74 ... 3361f161a3
vagy itt: viewtopic.php?f=8&t=28&start=10

A probléma oka: az LNB-n három koax csatlakozás van. Oldalt "RCV" illetve "LNB", míg alul "30-0-30" fokbeosztású skála a csatlakozó felett...
Az originál gyári csomagban nincs szerelési utasítás, a mellékelt koax (rövid) két csatlakozó átkötésére szolgál.
Néhány e-Bay oldalon a fotó szerint az "LNB" csatlakozó van összekötve az alsó csatlakozóval. Eszerint az "RCV" menne a beltéri felé...
Vajon így van?
Pl.: http://www.ebay.com/itm/DMX741U-Univers ... 4aa3f72f67

Várom ötleteiteket, információitokat.

Üdv: Feri
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 915
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Kocsis Ferenc írta:A fej típusa: DMX741U. Néhány e-Bay oldalon a fotó szerint az "LNB" csatlakozó van összekötve az alsó csatlakozóval. Eszerint az "RCV" menne a beltéri felé...
Vajon így van?
Bizony így van! Az "RCV" kimenethez kapcsolódik a beltéri egység...
http://www.satelliteguys.us/threads/178 ... -Switching
"I have connected the DMX741 CKu LNBF to receive both C and Ku via 1 coaxial
cable using the built in switch. I connected the RCV port to my FTA receiver, but I had no luck of switching between Ku and C. I know the Ku LNB worked when connected directly to the receiver, but I couldn’t verify the C LNB."


Üdv: Feri
Peter79
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.04.08. 05:31
Tartózkodási hely: Nagyvárad (Erdély - Románia)
Vételi telephely: Nagyvárad (Erdély - Románia)

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: Peter79 »

sziasztok! Meg kell hagyni,en meg sokat kell tanuljak,ebben a temaban,sok uj dolgot olvasok toletek,nemsokara en nekem is fenn lesz az antennam Triax 100 cm alu,forgatomotorral ,inverto ultra premium lnb,azzal kezdem ,,kemlelni'' az eget.Szep napot
Peter79
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2013.04.08. 05:31
Tartózkodási hely: Nagyvárad (Erdély - Románia)
Vételi telephely: Nagyvárad (Erdély - Románia)

Re: Antennák műholdas vételhez (kérdések, tapasztalatok)

Hozzászólás Szerző: Peter79 »

nemsokara lesz egy par kerdesem,bizonyara.udv Peter79
Válasz küldése