Antennák a TV I-V. sávra

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia podapu

...tedd a gerenda túloldalára.

Arra, gondolsz, hogy a képen lévő antennán, az X-elemet tartó műanyag idom, az a gerincnek az alsó felén van, míg a képen a felső oldalán? Vagyis, az X-elemeket fordítsam meg vagy a sugárzót tartó dipólházat? De, ekkor az egész antennát is meg kell fordítani, mivel felfelé nézne a dobozból kijövő kábel. (Ekkor, a bilincs, az antenna mögé állva, az antenna bal oldaláról a jobb oldalára kerülne.) Hogy, pontosan mikori ez az antenna, azt nem tudom. Hogy "antenna-szerelő" vagy a szülők rakták össze annak idején, azt se tudom. A dipóldobozon "Rozál" típusfelirat olvasható. Említettek itt 130 elemes Vitech antennát a fórumon, annak mekkora a nyeresége és hogy nézett ki? (becslésem szerint cca. 3.5m-es hosszméretű lehetett.)

Az, előző hozzászólásomnál látható VHF3-as sávú antenna méretei:

D1=580mm, D2=570mm, S=670mm, R=890mm. R-S között 310mm, S-D1 között: 120mm, D1-D2 között 170mm a távolság.
A sugárzó: d=62mm (csőközéptől csőközépig.), a dipólvégek közt 20-30mm a távolság. A kereszttartó 22mm, míg az összes antennaelem 10mm-es átmérőjű, 1mm-es falvastagságú csőből készült. A méretek csőközéptől csőközépig értendők.

Üdvözlettel:
logovadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne az Elrad Gorenje TV4353 (remélem, jól írom a kódját) antennával kapcsolatban. Ez az antenna főként a 21-36 csatornák között teljesít a legjobban, na már most, valóban csak ezeken a csatornákon használható igazán vagy feljebb is van neki kielégítő nyeresége? Ez az antenna pont megfelelne a horvátok vételére, bár nem tudom, mennyit adhat a C44-en. A gond mégis talán az, hogy a 21, 36 és 44 csatorna még mindig analóg fedésben van és szerintem a románok csak akkor fogják leállítani az analóg sugárzást, ha már nagyon muszáj lesz. Egyébként az antennáról még annyit, hogy 11 elemes és van hozzá erősítő, bár anélkül is használható lehet.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

az a gerincnek az alsó felén van, míg a képen a felső oldalán?
Mondjuk úgy hogy fejjel lefelé van az antennád, megfordítod hogy az elemek műanyag tartói felül legyenek, le veszed a dipolt és azt is ugyszintén a megfordított antenna aljára visszarakod mint ahogy most van. :)
Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Gyuri!

Értem, mire gondolsz. De mondd, ez az átalakítás mire kell?
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Gyözi

Ez nem átalakítás! Csak ezeknél a régi antennáknál nincs már meg sok esetben a leírás hogy kell összeszerelni. Ennyire egyszerű, ez az antenna így lett tervezve és így működik jól!
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia!

Remek, értelek és meg fogjuk próbálni így!
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: podapu »

M.Győzi írta:Szia!
Remek, értelek és meg fogjuk próbálni így!
Üdv: Győzi
Szia
Ugyan ez az antennád van neked is a vitech?
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk? Az enyém a szlovén gyártmányú Elrad Gorenje - azt hiszem, ma már Inglar a neve. Még nem nézettem meg a képet, amit belinkeltél, mert nem volt rá alkalom, de megnézzük. Egyébként mikor a padláson próbáltuk ki nem volt valami jó a hossza miatt, viszont most kiraktuk az udvarra egy jó magas rúdra, de még az újvidéki adóról sem fog semmit tisztán. Talán nem jól szereltük fel vagy ennyit rontanának rajta a környező épületek, noha "kilát" mögülük. Most tesztelünk és ami a legjobb eredményt hozza, az megy a tetőre.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: podapu »

Győzi ha nem olyan pontosan az antenna, akkor nincs értelme alakítgatni áthelyezni a dipolt vagy akár az elemeket, mivel teljesen más formátumú antennaelemekről van szó és más méretezésről. Többet rontanál vele mint javítanál.
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

BHG antenanerősítő

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Megnéztem ugyanazzal a tápfeladóval, a két lepkeantennát, azokkal semmit gond, ugyanúgy jön minden, ahogy kellene. Vagyis nem a tápfeladó a ludas, másikkal is ugyanaz. Mintha, csak "átfolyna" a jel rajta erősítés nélkül. Az X-elemes antennát rákötvén a beltérire direktbe (antenna felől szalagkábel, másikon koax a tv felé, közte volt az erősítő, ugyanígy a III-as sávú antenna is és az I-es sávra pár m-nyi rézdrót.) a D-muxon Úzdról 73-74%-nyi jelszint, erősítővel 1-2%-al kevessebb. Ha, csak koax/rézdót van a kábel végén, akkor is 52-54% táp nélkül, táppal 70% körül, hogy nincs a kábel másik végén az erősítő.

A tranyók környékén ekkor feszültségek voltak mérhetők:

Kép

A 0-ás pontra kötve a fekete mérőzsinórt és a pirosat a kék számokkal megjelölt pontokra, a képen létható értékek voltak ott mérhetőek. Az 1-es pontra tett piros mérőzsinórt és a feketét a sárga számokkal megjelölt pontokon meg ennyi volt mérhető.

Eme, oldal 4.-ik képén a másik fele: http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/12 ... rosito.htm

Ott, a jobboldali tranyó felett van egy 330Ω-os ellenállás, helyette 430-at mértem, a baloldali annyi amennyinek kéne lennie. Míg, a tranyóktól balra lévők, a két kondi közt, a baloldali 33kΩ helyett csak 1.1kΩ-nak volt mérhető. A tranyók alatti ellenálláspároknál 16-17Ω volt mérhető. (Itt, valószínűleg, már pontatlan a műszer, a mérőzsinór is vékony.) Égésnyom, egyéb gyanús dolog nem látható vizuálisan a panelon. A kép bal oldalán van egy 470Ω-os, nálam is annyi. A jobb oldali 330-as mellett lévőt 560-570Ω közötti, míg a bal oldali 330-as mellett lévő 1.47kΩ-osnak (1k5-ös feliratú van ott) volt mérhető. Kondi/ellenállás/tranyó-baja lesz ennek szerintem.

podapu: Levélként adjam fel? Mert, ami a postát illeti, igencsak drága. Bezzeg, Kínából, akár ingyen is feladják a csomagot.

Árlista: http://www.posta.hu/static/internet/dow ... 014_01.pdf

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése