Antennák a TV I-V. sávra

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Antenna csoportok létrehozásánál örökzöld probléma az antennák közötti távolság (mert frekvencia függõ). Ugyan csak a Hirschmann katalógus 1980-81 katalógusára hivatkoznék. Itt található egy ajánlás. Mondhatnám egyfajta arany közép út, amely a gyakorlatban is jól müködik és hasznos lehet napjainkban is.

Kép.....Kép
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Nosztalgia és napjaink keretében antennákról néhány gondolat.
Az elsõ külföldrõl behozott antennám 1980-ból amivel szép eredményeket
értem el.
Most azomban, hogy leáll a Budapesti ch 01 adó azzonal összeraktam egy antennát azt 1-sáv vételére. Tettem ezt azért mert Holland amatõröktõl kapott vissza jelzés alapján az egykori Szovjetunió több területérõl, valamint néhány Arab országból még több állomás vétele sikerült.
Amenyiben valamilyen eredményem születne azt a fórumon nyilvánossá teszem. Jó vételt mindenkinek.
Üdv:Sanyi

Kép...Kép
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

RS 3806 BDXC írta:Sziasztok!

Nosztalgia és napjaink keretében antennákról néhány gondolat.
Az elsõ külföldrõl behozott antennám 1980-ból amivel szép eredményeket
értem el.
Most azomban, hogy leáll a Budapesti ch 01 adó azzonal összeraktam egy antennát azt 1-sáv vételére. Tettem ezt azért mert Holland amatõröktõl kapott vissza jelzés alapján az egykori Szovjetunió több területérõl, valamint néhány Arab országból még több állomás vétele sikerült.
Amenyiben valamilyen eredményem születne azt a fórumon nyilvánossá teszem. Jó vételt mindenkinek.
Üdv:Sanyi

Kép...Kép
Lehet még rendelni ilyen antennát? Sajna nincs idõm/energiám építeni most.
Most egy egy kb 3 méteres drót van a padláson, de ígyis ráterjedt tegnap valami az m1-re:
http://www.youtube.com/watch?v=2Cw9JPm- ... re=related
Ahogy nézem az E2 csatornán lehetett valami.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia LuciFerkó!
Szerintem nézz körül az antenna forgalmazók között. Talán van valahol elfekvõbe. Kereskedelemben nagyon régen láttam. Én a munkatársamtól kaptam mert évek óta nem használta. TV-DX-re padlástérbe elhelyezett drót meglehetõsen kevés. Tetõn kivül egy árbócon több elemes antenna eredményt hozhat.

Üdv:Sanyi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1175
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

RS 3806 BDXC írta: TV-DX-re padlástérbe elhelyezett drót meglehetõsen kevés. Tetõn kivül egy árbócon több elemes antenna eredményt hozhat.
Sziasztok!

Ez igaz, de sajnos jelenleg nálam is csak egy "drót" az antenna. Bár nem ebben a topicban a helye, a holland TV-DX amatõrök információját megerõsítem, 06.27-én este magyar idõ szerint 21 órakkor készültek a felvételek R1 csatorna, antenna 3m 1,5-ös MCU.

Kép

Kép

Kép

Kép

A logot mindenki jól ismeri. Pár nappal korában 11 óra körül az E3 csatornán a Jordán TV (koronás logó) volt vehetõ pár percig színesbe is. Sajnos arról fotót nem sikerült készíteni.

üdv Józsi
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Józsi!

Suhanc koromba is lehetet kapni huzal antennákat. Szalag kábelbõl készült és nálam jól müküdütt az OIRT 01 csatin mert volt megfelelõ térerõ. Idõnként TV-DX-re is alkalmas ez tény. Gyenge terjedés esetén egy néhány elemes antenna aminek néhány db nyeresége van, már tud produkálni annyi kapocsfeszültséget amibõl kép is születik. Ezért azt mondom, a drót önmagába kevés (és tényleg az). Természetesen mindenki lehetõségei szerint használ dolgokat ezt magam is megértem. Valamint a terjedés minõsége sem mindig egyforma. Gratulálok a sikeres vételekhez. További jó DX-et.

Üdv:Sanyi
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2254
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

LuciFerkó, ezt találtam neked. (remélem jó oldalt linkelek)

http://www.ostelsat.hu/televizio_antenn ... _A8603.htm

Üdv:Sanyi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

RS 3806 BDXC írta:Sziasztok!
LuciFerkó, ezt találtam neked. (remélem jó oldalt linkelek)
http://www.ostelsat.hu/televizio_antenn ... _A8603.htm
Üdv:Sanyi
Sziasztok.

Még 2007-ben próbáltam megrendeli az antennát.
Sajnos ezt az antenna típust évek óta nem forgalmazza az ostelsat!
Nem rendelhetõ. Nincs rá igény :wink:

Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5253
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

podapu írta:Sziasztok.
Még 2007-ben próbáltam megrendeli az antennát.
Sajnos ezt az antenna típust évek óta nem forgalmazza az ostelsat!
Nem rendelhetõ. Nincs rá igény!
Szia LuciFerko!

Nincs mese, ha DX-elni akarsz, s nem rendelhetõ már „gyártótól, forgalmazótól” tv –antenna a VHF-I- tv-sávra, akkor készítened kell!.
Weblapomnak a TV-DX antennák könyvtárában úgy „T-dipólos”, mint hajlított dipólos TV-DX antennák méretezését megtalálod, már 3 elemes változattól, …-ig. Ha az alapanyag rendelkezésre áll, akkor 1-2 óra alatt elkészíthetõ a saját, nagy nyereségû DX-antennád, s jöhet a frekvenciavadászat.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Lehet buta kérdés, de:
Lehet építeni olyan antennát, ami jó 50-74 mhz-ig? Azt akkor OIRT FM-re és VHF1-re ugyan az lenne az antenna, így sporolnék helyt és kábelt. Raknék rá erõsítõt, és elosztanám a Videoton tuner és a TV közt. Még valami: a T-dipólnál hogy lehet masszívan rögzíteni a tagokat?
Válasz küldése