DVB-T sugárzásról általánosságban

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T sugárzásról általánosságban

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Gondolkodtam, melyik témába illene a következő vételi tapasztalatom, végülis emellett döntöttem.
Gyurinak és Józsinak már beszéltem róla privátban, de úgy vélem, érdemes megosztani a nagyközönséggel is.
A múlt hétvégén figyeltem fel arra a furcsa jelenségre, hogy a szentesi digitális adás nem a várható irányból jön a legnagyobb jelszinttel és a legjobb jelminőséggel. Míg északról csak foszlányokban vehetők a muxok, kb. 40-50 fokkal keletebbre már teljes gázzal jön minden. Ez a jelenség tegnap ugyancsak megismétlődött, illetve jelenleg is így nézem a magyar adásokat. Józsival arra a következtetésre jutottunk, hogy esetleg egy vas szerkezetről vagy gyárkéményről verődik vissza a jel. Nos igen, ez egy lehetséges magyarázat, ugyanis a vételi iránynak megfelelően van egy nagy gyárkémény Törökbecse határában. Azt viszont nem tudom, hogy ez a visszaverődés mekkora szögben érvényesül, ugyanis a muxok sorra 30-tól 90 fokig meg sem rezzennek, mind stabil marad a forgatás során. Most szándékosan kiválasztottam a legerősebb antennámat és ezzel figyelem az eseményeket. Egyébként az is különös számomra, hogy korábban nem tapasztaltam ilyesmit, pedig gyakran figyelem a keleti irányt. Mivel a hazai RTV2 egyik adásában elhangzott nemrégiben az az információ, hogy Vajdaság területén szeretnék javítani a MinDig TV lefedettségét, ezért gondoltam arra az eshetőségre, hogy talán valamilyen módon már megvalósult ez a terv, bár korai lenne, hiszen alig néhány hete esett róla szó. Nos, meglátjuk...
Üdv: Győzi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T sugárzásról általánosságban

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Győzi!

Padlástéren belül nem feltétlenül a valós irány a legjobb irány... Főleg hosszú antennánál nem. Lehet ennyire egyszerű is a magyarázat.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: DVB-T sugárzásról általánosságban

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Szilárd!

Padlástérben kerülöm a hosszabb antennák használatát, hiszen nehezen szedik össze a jelet és így nem produkálnak túl szépeket. Most egy olyan lepkét használok, melynek már a dipoljában van erősítő, plusz még egy jó szélessávú erősítőm van lenn. Érdekes, hogy más adók esetében nem tapasztaltam ilyesmit: például a horvát vagy más magyar adóállomásokról a tényleges vételi irányból jön a normális jelmennyiség.
Üdv: Győzi
Válasz küldése