"Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

njjana írta:Nagyon érdekes, és egy picit megdöbbentő számomra, amit írtál. Általában töbször ( már-már betegesen ) visszaellenörzöm magam, mielött billentyüzetet ragadnék, a beíráshoz.
De most megint megtettem. Több orosz, és nyugati fórumon is fent vagyok. Kérésemre a következő visszajelzéseket kaptam, a 14W Express-AM8 hold vételéről.
Párizs, 120-as tükör, 5,8-6,2 dB, Észak-Bajorország ( erős havazás mellett ) 125-ös tükör 7,4-7,7 dB, Fehéroroszország (tükörméretet nem kaptam ) 90/70%
Nálam ( M3 kivezető mellett ) nagy kecskeméti antennával 8-8,5 dB
Nekifutottam a képek felrakásának megint. Talán így sikerül....
Szia Jana!
Ennyi előzmények után most már én is ránéztem erre az új orosz műhold, új RSCC promojára.
Nálam némileg 10 dB feletti jelszinttel (a jelszint ingadozás miatt sem esik 10,0 dB alá!) vehető a 180-as Grantevel, az OMICOM PC kártyával, viszont az AzBox nem keresi le, annak valamiért nem szabványos a jel?! (Talán ugyanezen okból nem tudta megfogni érdemben, az említett Dél-pesti amatőr társunk sem!). Eszerint helyes az a tippelés, hogy egy jól beállított 110-es tükörrel s egy jó LNB-vel, Magyarországon, Budapest körzetében már megfogható ez a teszt csatorna. Az, hogy a további transzpondereket majd milyen jelszinttel adják, az még egy másik kérdés.
Figyelemmel arra, hogy a tesztcsatornát 5/6-os FEC-el adják, így annak a stabil vételhez ajánlott antenna méretnek, cca. 6,3 - 6,5 dB-s jelet kell produkálni.
Egy nem linkes, mostani fotómat én felteszek:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
njjana
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.10.06. 15:15
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: njjana »

Szia Misi.

Köszönöm, hogy megerősítetted a vételem. Ezek szerint körültekintő voltam, és nem tettem felelőtlen kijelentéseket, a vételről.

u.i. Én sem szeretem ezeket a " linkes " képfelrakásokat, de ez az oldan nekem csak így engette meg. Igazság szerint ezek úgynevezett direkt linkek, amik más oldalakon magát a képet jelenitik meg. De itt nem....
Lelkes kezdõ
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

njjana írta:u.i. Én sem szeretem ezeket a "linkes" képfelrakásokat, de ez az oldal nekem csak így engedte meg. Igazság szerint ezek úgynevezett direkt linkek, amik más oldalakon magát a képet jelenítik meg. De itt nem....
Szia!
Használd képfeltöltéshez az "Upload To TinyPic" fület. Én is ezt használom általában, ha egy-egy kiválasztott, fix méretben akarom viszontlátni a fotóimat.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
njjana
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.10.06. 15:15
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: njjana »

Megint felpezsdült az élet, a 14W Express-AM8 holdon.
Külföldi fórumon kaptam a jelzést, hogy megjelent két uj TP, a 14W-n
11627 H 13996 3/4 DVB-S2 32APSK ACM/VCM
11651 H 2159 3/4 DVB-S2 8PSK-16APSK ACM/VCM
Utobbinak az az érdekessége, hogy tegnap, ill. ma töbszőr ránézve néha 8PSK, néha meg 16APSK volt.

Azért rálestem a 15W satlistára, nehogy ott legyen valami, ami megvezet minket.Ott van 2 nagyon közeli FEED TP, de nem ezekkel a paraméterekkel. Tapasztalatom szerint ez a magas moduláció (16,ill. 32APSK), és az ACM/VCM kódolás inkább két születő ADAT TP-re utal. De majd kiderül.

Számomra sokat eláruló mondat, egy az Express-AM8 holdal foglalkozó orosz cikből ( persze magyarosítva )
"Ez a hold többek között sugározni fog egy csomag szövetségi programot, az orosz külképviseletek, és más orosz anyanyelvü fogyasztók számára, az atlanti régióbam. Továbbá a műhold biztosítja az elnöki, és a kormányzati kommunikációt, a nyugati féltekén."
Tehát lessz dolga szépen.......

Kép Kép Kép
Lelkes kezdõ
Tibi242
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.09.04. 11:15
Vételi telephely: ???

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: Tibi242 »

Szia Jana!

Ha esetleg az említett TP-n lévő új orosz csatornák kódolt műsorokká módosulnak egyszer, a DVB Dream-be beleintegráljuk a Hadu nevű plugint. Keresünk egy kártyaszervert, hátha megjelenik rövid időre a kép, na és akkor végzünk egy képlopást, és a képet be tudjuk ide tenni.
Jó vételt az "M3 bevezető" fenegyerekének! :mrgreen:
Üdv:
Tibi
Avatar
njjana
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.10.06. 15:15
Tartózkodási hely: Budapest
Vételi telephely: Budapest

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: njjana »

Véger frissült a FlySat listája, a 14W-n. Felkerült a két adat TP is.
Lelkes kezdõ
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Új vételi lehetőségű műholdpozíciónak tekinthető a nyugati 3,0 fokon üzemben ált ABS 3A műhold is, hiszen néhány, a Ku-sávos fedds alkalmazás mellett, elindult a C-sávban az üzemszerű sugározás. Igaz még csak egy transzponderen. A 3,874 GHz (V), SR:1666, FEC:3/4, PIDs:308/256 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben elindult (cca. 150 cm-es antennával is) vehetővé vált a nigériai, angol nyelvű, Channel TV programja, 16:9-es képformátumban, HD (1280x720 pixeles) képtartalommal. A nigériai kereskedelmi csatorna először SD képtartalommal indult el, majd szilveszterre áttértek a HD képtartalmú sugározásra
Néhány vételi fotóm bemutatnám az új műholdpozíció, új tv-programjának HD-s vételéből:

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Érdemi program sugározással is elindult a keleti 51,5 fok (Belintersat 1) műholdpozíció első, stabil programja, a belorusz, Belarus 24 általános tv-csatorna, melynek vételi transzponder adatai: 11,340 GHz (H), SR:3000, FEC:5/6, MPEG-2, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva. Vételéhez kis-közepes méretű antenna szükséges.
Az új műholdpozíció, új programjának vételéből ma rögzített néhány vételi fotóm:

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Elindult a nyugati 4,0 fok (AMOS) műholdpozícióban az új Amos 7-ről is az érdemi műsor sugározás. Elsőként a 12,315 GHz (H), SR:15000, FEC:7/8 transzponder értékekkel indult el egy (jelenleg) 7 tv-programból álló műsorcsomag, többé-, kevésbé ismert, (Pershyy Zakhidnyy, Vozrozhdeniye, Malyatko TV, Televsesvit, stb.) ukrán programokkal, a már korábbról ismert vételi antennaigénnyel. A műsorcsomag tv-programjaiból, én a nyugat-ukrajnai, azaz galíciai, OTB Galychyna programját emelném ki, melyet néhány mai napi vételi fotóval (az ősi galíciai címer szimbóliumokra hasonlító logoval) is szemléltetek;

Kép
Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: "Új" műholdak (műhold pozíciók) vételi lehetőségei

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 2,95 fok (Rascom QAF 1R) műholdpozícióból eddig csak a C-sávban vettem programokat, így e műholdról a Ku-sávos (North-Beam Africa) vételi lehetőség, lényegében új műholdvételi pozíció vételének is minősülhet.

Kép


Már egy hónapja beszámoltam a Lyngsat felé, hogy a Rascom 1R Ku-sávos, Észak-, ill. Közép-Afrikát lefedő nyalábjáról is elindult egy transzponder a 10,914 GHz (H) frekvencián, az elefántcsontparti, La Voice Sainte TV (VSTV) vallási szellemiségű programjával. Az elmúlt napokban azonban megszűnt a 10,914 GHz (H) transzponderről a sugározás, de a 11,380 GHz (H), SR:3655, FEC:3/5 megváltozott transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva elindult egy új afrikai minicsomagban, ahonnan jelenleg a következő csatorna adatú programok (napközben min. 180 cm-es, míg késő este akár 160 cm-es antennával) vehetők;
- La Voice Sainte TV (VSTV); PIDs:34/35.
- Jesus est Sauveur TV (JSTV); PIDs:42/43.
A minicsomagban 36-os SID érték alatt jeleznek egy harmadik programot, a Christian World TV (CWTV) programját is, de adás erről még nem vehető.
A vett 2 db. afrikai vallási programból 1-1 db. vételi fotót bemutatok azzal, hogy a több napi "intenzív" megfigyelésem ellenére, a JSTV programjában lógo, inzert sugározását nem tapasztaltam eddig.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése