DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A D6V-n még tart a pozsonyi tesztsugárzás (HEVC, H.265), és az három műsort tartalmaz: FUNBOX 4K ULTRAHD, STV1HD, STV2HD.
A Funbox valódi 4K-ban ad (2160p), a többi 1080p-ben. A 4K tartalom többnyire tudományos, vagy természetfilm, eredeti nyelven. Angol, francia, német, vagy akár japán nyelvű műsorok futnak rajta. Szlovák nyelvű műsort még nem láttam.

Egy fotó, a 4K vételről:
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:A D6V-n még tart a pozsonyi tesztsugárzás (HEVC, H.265), és az három műsort tartalmaz: FUNBOX 4K ULTRAHD, STV1HD, STV2HD.
A Funbox valódi 4K-ban ad (2160p), a többi 1080p-ben. A 4K tartalom többnyire tudományos, vagy természetfilm, eredeti nyelven. Angol, francia, német, vagy akár japán nyelvű műsorok futnak rajta. Szlovák nyelvű műsort még nem láttam.
Szia Szilárd!

Mivel veszed ezt a 4K-s szlovák (FUNBOX 4K ULTRAHD) DVB-T-s adást! Mekkora processzor teljesítmény kell minimálisan hozzá?

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

ING-SAT írta: Szia Szilárd!

Mivel veszed ezt a 4K-s szlovák (FUNBOX 4K ULTRAHD) DVB-T-s adást! Mekkora processzor teljesítmény kell minimálisan hozzá?

Üdv.: Mihály
Szia Mihály!

Nem PC-technikával, hanem egy LG UHD tévével (LG43UH664v) tudom fogni.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:
ING-SAT írta: Szia Szilárd!
Mivel veszed ezt a 4K-s szlovák (FUNBOX 4K ULTRAHD) DVB-T-s adást! Mekkora processzor teljesítmény kell minimálisan hozzá?
Üdv.: Mihály
Szia Mihály!
Nem PC-technikával, hanem egy LG UHD tévével (LG43UH664v) tudom fogni.
Üdv.: Szilárd
Ilyen jó a gyári tv DVB-T-s tunerje, vagy nagy a szlovák tv-adó UHD-s térő szintje?
Üdv: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

ING-SAT írta:
Sszilu írta:
ING-SAT írta: Szia Szilárd!
Mivel veszed ezt a 4K-s szlovák (FUNBOX 4K ULTRAHD) DVB-T-s adást! Mekkora processzor teljesítmény kell minimálisan hozzá?
Üdv.: Mihály
Szia Mihály!
Nem PC-technikával, hanem egy LG UHD tévével (LG43UH664v) tudom fogni.
Üdv.: Szilárd
Ilyen jó a gyári tv DVB-T-s tunerje, vagy nagy a szlovák tv-adó UHD-s térő szintje?
Üdv: Mihály
Az LG tunerjei nagyon jók, ez pedig egy kicsivel még érzékenyebb, mint a régi volt (32LG5500 LCD). Mellesleg Pozsony ide csak 50 km, és a "digitális 5kW" VHF-en elég nagy térerőt produkál, simán, akadozás nélkül fogható.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:Az LG tunerjei nagyon jók, ez pedig egy kicsivel még érzékenyebb, mint a régi volt (32LG5500 LCD). Mellesleg Pozsony ide csak 50 km, és a "digitális 5kW" VHF-en elég nagy térerőt produkál, simán, akadozás nélkül fogható.
Szia Szilárd!

Sat tunerje is van ennek az LG tévédnek?, ha igen, akkor ott, hogy muzsikál!
Van 1-2, 4K UHD adás, tesztadás az Astran és a HotBirden is, azok is erős jelszintűek lehetnek.
Én a 4K-as műholdas adásoknál PC tunerrel "próbálkozom", mert a SAMSUNG UE50F6650 típusú, 3D-s LED tévémbe, van ugyan DVB-S2, DVB-T2 és DVB-C tuner is, de még nem 4K-s.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1557
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

ING-SAT írta: Szia Szilárd!

Sat tunerje is van ennek az LG tévédnek?, ha igen, akkor ott, hogy muzsikál!
Van 1-2, 4K UHD adás, tesztadás az Astran és a HotBirden is, azok is erős jelszintűek lehetnek.
Én a 4K-as műholdas adásoknál PC tunerrel "próbálkozom", mert a SAMSUNG UE50F6650 típusú, 3D-s LED tévémbe, van ugyan DVB-S2, DVB-T2 és DVB-C tuner is, de még nem 4K-s.

Üdv.: Mihály
Szia Mihály!

A SAT-tuner is jól működik, veszi is a 4K adásokat. A műholdas érzékenységéről, tapasztalat híján, sajnos, nem tudok sokat mondani.
Egy fotó, a 4K SAT-vételről:
Kép

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5251
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:.........A SAT-tuner is jól működik, veszi is a 4K adásokat. A műholdas érzékenységéről, tapasztalat híján, sajnos, nem tudok sokat mondani....
Köszi az infót!
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
kay 77
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.08.15. 17:39
Tartózkodási hely: Felsőörspuszta
Vételi telephely: Felsőörspuszta

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: kay 77 »

Sziasztok remélem,hogy jó helyre írok.
Én Fejér megye északi részén lakom (pont a csücske) és amíg analóg adás volt simán tudtam nézni a szlovák adókat (stv1 stv2, markiza, joj, néha német RTL, két orosz adó jött be). mióta digitális adás van nem tudom merre forgassam az antennát (lepke) régen Pest felé ált most onnan semmi..
segítsetek merre probalkozzam???
előre is köszönöm... üdv kay.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1174
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!
kay 77 írta:Én Fejér megye északi részén lakom (pont a csücske) és amíg analóg adás volt simán tudtam nézni a szlovák adókat ...mióta digitális adás van nem tudom merre forgassam az antennát (lepke) régen Pest felé ált most onnan semmi..
segítsetek merre probalkozzam???
Gondolom szlovák adásokat szeretnél venni...így érdemes észak felé néző antennával próbálkozni. Van egy kis segítség ezen az oldalon http://www.dvbtmap.eu - nagy valószínűséggel két adóállomás is elérhető nálad, Selmecbánya melletti Szinya-hegyen (Sitno) lévő ill. Párkány-nána. Gyakorlatban a két adó SFN-ben, azaz azonos frekvencián sugároz és tőled kb. 15°-os szögben látszanak (Párkány-nána => észak -8°, Szinya-hegy => észak +7°). Állítsd az antennát a kettő közé északnak, és egy fontos dolgot ne felejts el, az antennát 90°-kal elforgatni tengelye körül (lepke antennát el kell dönteni, hogy a "bajusz" formájú sugárzók függőlegesen álljanak), mert a szlovákok a digitális átallással egy időben adóantennák polarizációját is megváltoztatták. Gyanítom, hogy ezért nem sikerült eddig a vétel. Frekvenciák: keresést az UHF 21 csatornán (474 MHz) végezd - ez a legerősebb (50 kW) és magyarországi zavar nincs rajta - ezen szabadon vehető kereskedelmi csatornák vannak, a közszolgálatot az UHF 48-on sugározzák + van két kisebb teljesítményű multiplex is UHF 31 (kódolt adások) ill. UHF 50 (szabadon vehető csatornák).

Eredményes próbálkozást!
üdv Józsi

ui: UHF 21 csatorna sikeres székesfehérvári vételéről tudok, te 50 km-rel közelebb vagy az adóhoz.
Válasz küldése